Alt Tuşu İle Lemniskat Eğrisi (Sonsuzluk İşareti ∞ ) Nasıl Yapılır?

Çok az bilinen adıyla lemniskat eğirisi yani sonsuzluk işareti sosyal medyada en fazla kullanılan emojilerden bir tanesidir. Özellikle Facebook, instagram, Twitter ve TikTok gibi sosyal medya uygulamalarında yapılan paylaşımlarda yada WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında sevgi, aşk ve ölümsüzlük kavramlarını ifade etmek için kullanılmaktadır.

Lemniskat Eğrisi (Sonsuzluk İşareti) Kopyala ∞

sonsuzluk isareti kopyala
lemniskat eğrisi – sonsuzluk işareti

Sonsuzluk emojisini yapmak için tercih edilen en kolay yöntem kopyala ve yapıştır yöntemidir. Bu yöntem daha çok sosyal medya paylaşımlarında ve mesajlaşma uygulamalarında tercih edilmektedir.

Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Windows ve Mac işletim sistemlerinde Word ve Excel gibi Office programlarında sonsuzluk işareti yapmak için farklı tuş kombinasyonları kullanılmaktadır.

Windows Klavyede Sonsuzluk Emojisi

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda klavye kullanarak sonsuzluk simgesi yapmak için Alt ve 8734 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir. Şayet bu tuşlara bastığınızda ▲ çıkıyor ise Alt ve 236 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir.

Mac Klavyede Sonsuzluk

Mac işletim sistemli bilgisayarlarda sonsuzluk yapmak için Option ve 5 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir. Bu tuşlama ile Word ve Excel gibi Office programlarında kolayca sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu