Klavyede ✰ Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden yıldız işareti yapmak için bazı seçenekler ve alternatifler bulunmaktadır. Yıldız işareti yapmak için şunları yapmanız gerekmektedir.

Yıldız İşareti Kopyala ✰

Kısa bir şekilde bu alternatiflerden biraz bahsedelim.

  • Önce alt tuşuna basılı tutarak 42 rakamına basıyoruz ve bırakıyoruz. Bu şekilde yıldız işareti yapmış olacaksınız.
  • Bunun haricinde klavyenin üstünde bulunan rakamların yazdığı tuşlar bulunmaktadır. Sıfır rakamının hemen yanındaki tuşa basarak yıldız işareti yapabilirsiniz.
  • Başka bir yıldız işareti yapma alternatifi olan seçenek ise alt tuşuna basılı tutarak 554 rakamını yazıyoruz ve sonra bırakıyoruz. Bu şekilde yıldız işareti yapmış olacaksınız.

Yıldız işareti bilgisayarımızın klavyesinde kullandığımız tipografik bir sembol veya glift anlamına gelmektedir. Bu alternatifleri kullanarak yıldız işareti yapabilirsiniz.

Ayrıca kadın işareti erkek işareti konusuna da göz atabilirsiniz.

Yıldız İşaretini Kullandığımız Sosyal Medya Uygulamaları

Bilgisayarımızın klavyesinden veya telefonumuzdan bazı yazışmalarda yıldız işareti kullanmaktayız. Bu telefon üzerinden kullandığımız uygulamaların bilgisayardan kullandıklarımızın içerisinde Skype, Whatsapp, Telegram, İnstagram ve Twitter gibi uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanırken karşı tarafa yazışmalarımızda yıldız yaparak bir şeyler anlatmaz isteriz.

Yıldız İşareti Karşı Tarafa Ne İfade Etmektedir?

Bazı sosyal medya uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz işaretlerin arasında yıldız işareti de bulunmaktadır. Bu işareti kullanarak karşı tarafa bir şeyler anlatmak isteriz. Örnek verecek olursak karşı tarafın sizin gözünüzde yıldız kadar değeli olduğunu söyleyebiliriz. Veya yapmış olduğu bir işi yıldız işi koyarak mükemmel seviyede olduğunu kendisine anlatmış olabiliriz.

Metrekare İşareti Bilgisayarda nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu