2022 Fatih MEB İnternet Şifresi Güncel

Fatih WİFİ internet şifresi büyük ve küçük harfler, semboller ve rakamlardan oluşan 20 haneli bir şifredir. Fatih wifi şifresini ile MEB’e bağlı okullarda cep telefonu yada tablette FATİH ağına bağlanarak girebilirsiniz.

Gerekli şifreyi sizle paylaştıktan sonra, Fatih internet ağına nasıl bağlanılır, gerekli meb sertifikayı nasıl ve nereden indirmelisiniz ve şayet fatih ağına bağlanamıyor iseniz nedenleri ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Eviniz okula yakın mı? EBA da canlı dersleri izlemek için gerekli bedava interneti Fatih internet ağından alabilirsiniz. Fatih internet şifresini cep telefonunuzun yada tabletinizin wifi ağına girerek yada laptapınızın wifi ağında bulup girerek EBA canlı dersler için gerekli interneti kullanabilirsiniz.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: Wifi şifre değiştirme

Güncel MEB Fatih İnternet Şifresi ve Ayarları

Güncel Şifre: Fatih = !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Fatih ağına bağlanmak için gerekli olan şifreler harfler, rakamlar ve bazı özel karakterlerden oluşmaktadır. Şifreyi elle tek tek girmek yerine, cep telefonunuz yada kişisel bilgisayarınız da wi-fi’yi açarak kopyalayıp ilgili yere yapıştırabilirsiniz. Şimdi sizlerle fatih şifrelerini paylaşalım.

Fatih Meb Sertifikası Nasıl Ayarlanır

Yukarıdaki belirtilen şifreyi kullandıktan sonra sertifika.meb.gov.tr adresinden ilgili sertifikayı indirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde wi-fi şifresini girseniz dahi internete giremediğinizi göreceksiniz. Sertifika yüklerken aşağıdaki şekilde ilgili alanları doldurmayı unutmayınız.

fatih şifreleri
fatih internet şifresi

Fatih WiFi IP Adresi Alınıyor Hatası ve Çözümü

Fatih şifresini girdiğiniz halde ve sertifikayı cep telefonunuza indirdiğiniz halde ağa bağlanma hatası yada “fatih wifi IP adresi alınıyor hatası” alıyorsanız bunun bir kaç nedeni olabilir;

  • Yukarıda bahsettiğimiz şifreleri yanlış yazmış olabilirsiniz. Şayet kopyala yapıştır yöntemi kullandıysanız en sonda boşluk olmadığından emin olunuz.
  • İlgili sertifikayı indirdiğinizden ve doğru şekilde kurduğunuzdan emin olunuz.
  • Andorid cihazınızda herhangi bir VPN programı çalışıyor ise programı kapatıp ağa bağlanmayı ve internete girmeyi tekrar deneyiniz.
  • Wi-Fi ağını unut yaparak tekrar bağlanmaya çalışınız.
  • Cep telefonunuzu kapatıp tekrardan açınız.
  • Girmek istediğiniz web sitesi MEB tarafından engellenmiş olabilir. Engelli web sitelere girmek ile ilgili her ne kadar internette ve YouTube‘da çözüm yolları olsa da bu yolların hiç biri bir işe yaramamaktadır (Kısa süreli VPN programları ile giriliyordu, şu an hiç bir program çalışmamaktadır).
  • YouTube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları tarayıcı yada uygulama üzerinden Fatih ağı ile girilememektedir.

MEB Fatih Şifreleri (Fatih internet şifresi) değiştikçe sitemizi takip ederek güncel şifrelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca engelli sitelere giriş için çalışan bir VPN programı çıkması durumunda sitemizden bilgiye ulaşabilirsiniz. Fatih ağına bağlanma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız yoruma yazabilirsiniz.

Fatih İnternete Programsız Bağlanma

Fatih internete bağlandıktan sonra instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına yada WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına girebilmek için bir çok uygulama ve programdan bahsedilmektedir.

Ama bu programlar kısa sürede de çalışmaz hale gelmektedirler. Şimdi sizlerle paylaşacağımız çok basit yöntemle kolayca fatih internet üzerinden tüm sitelere ve sosyal medya uygulamalarına cep telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz.

  1. İlk başta girmek istediğiniz sosyal medya hesabına kendi cep telefonu internetinden giriş yapınız.
  2. Daha sonra wifi açıp okul fatih internete bağlanın. Bağlantı sağlandıktan sonra kendi cep internetinizi kapatın. Bu kadar 🙂

Fatih İnternet Şifresi Video

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu