3 Adımda Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp numara değiştirme özelliği sayesinde önceki Whatsapp hesabında bulunan numara üzerinden devam edilebilmesi imkanı sunmaktadır. Yeni numara onaylanmadan önce, eski numara kullanılabilmektedir. Bu özellik bir çok kişinin işine yaramaktadır.

Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp numarasını değiştirmek için, cihaza yeni telefon numarasının bulunduğu sim kart takılır. Sonrasında Whatsapp açılır, eski telefon numarasının doğrulandığından emin olunur. Whatsapp üzerinde hangi numaranın doğrulanmış olduğunu öğrenebilmek için sırasıyla Diğer Seçenekler ve Ayarlar kısmına gidilir ve buradan profil fotoğrafına dokunulur.

Whatsapp, “Diğer Seçenekler, Ayarlar, Hesap, Numara Değiştir” seçenekleri üzerinden adım adım ilerleyerek telefon numarası değiştirilebilir. İlk kutucuk eski numarayı, ikinci kutucuk yeni numarayı temsil eder.

İleri seçeneğine tıklandıktan sonra da isteğe göre kişilerime bildir seçeneği de uygulanabilmektedir. Bitti seçeneğini de işaretledikten sonra yeni numara Whatsapp’ta kullanılmaya başlanabilir.

Whatsapp Numarası Değiştirilmeden Önce Ne Yapılmalıdır?

Whatsapp numarası değiştirilme işlemi yapılmadan öncesinde şu aşamalar dikkate alınmalıdır:

  • Yeni telefon numarasının aktif olduğundan emin olunmalıdır. Mesaj alabilen ve arama alabilen numaralar aktiftir.
  • Eski telefon numarasının, Whatsapp üzerinde onaylanmış olduğundan da emin olunmalıdır.
  • Bu aşamalardan emin olunduktan sonra Whatsapp numarası değiştirme işlemine geçilebilir.

Whatsapp numara değişikliği sonrasında gruplara otomatik bir mesaj gönderir ve o kişinin numarasının değiştiğini bildirir. Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmak istemeyen kişiler, numara değişikliğini önceden bildirerek bu karışıklığın oluşmasını engelleyebilir.

Whatsapp Numarası Değiştikten Sonra Eski Numaraya Ne Olur?

Değişik sebeplerden dolayı numarasını değiştirmek zorunda olan kişiler, bunu Whatsapp üzerinde de yapmalıdır. Whatsapp üzerine yeni numara eklendikten sonra, eski numara otomatik olarak silinir.

Numara değiştikten sonra eski numaralar üzerinde olan tüm bilgiler yeni numara ile Whatsapp’a taşınır. Telefon numarası değiştirildikten sonra, kişilere herhangi bir bildirim gönderilmez. Ancak profil ziyaretinde görülebilir. Profil bilgilerinizi paylaşmadığınız sürece, listedeki kişiler sizi tanıyamayabilir ya da sadece isminizi görebilir.

Bu yüzden bildirmek önemlidir. Uygulama isteğe göre telefonda ya da bilgisayar üzerinde de kullanılabilir. Fakat hem telefonda hem de bilgisayarda Whatsapp aynı anda kullanılamamaktadır.

Ayrıca bakınız: Gizli numara özel numara engelleme nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu