Ağa Bağlanmak Normalden Uzun Sürüyor Hatası Ve Çözümü

Gerek telefondan gerekse de bilgisayarınızda mevcut ağı seçiyor ve bir türlü bu ağa bağlanamıyorsanız, bağlanmayı beklemek yerine sorunu çözmeye başlamalısınız. Burada oluşan ağa bağlanamama sebebi birçok farklı nedenlerden oluşabilmektedir.

Ağa Bağlanmak Normalden Uzun Sürüyor Nasıl Düzelir?

Oldukça basit olan bu yöntem yalnızca birkaç adım ile düzelmektedir. Bunun içi ilk olarak cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Genellikle bu aşamada tüm sorun çözülmüş olur. Sorun hala devam ediyorsa bilgisayarınızda yer alan ağı unutun. (silin) Bu işlem için;

  • İlk olarak wi-fi simgesine basın ve orada yer alan ağ ayarlarına giriş yapın.
  • Wi-fi ağ ayarlarını yönet adlı sekmeyi seçin.
  • Bağlanacağınız ağı bulun ve unut düğmesine basın.

Tüm bu işlemlerin sonunda wi-fi ye tekrardan bağlanmaya çalışın. Karşınıza çıkan ekranda ağa ait olan şifreyi girdikten sonra sorununuzun düzeldiğini göreceksiniz.

aga baglanmak normalden uzun suruyor 2
ağa bağlanmak normalden uzun sürüyor

İkinci Yöntem: Güncelleme

Bazı kullanıcılar kullanmış oldukları antivirüs adlı uygulamaları devre dışı bırakarak internete bağlanma sorununu çözebilmektedir. Bunun için bildirim çubuğunda yer alan antivirüs simgesinin üzerine sağ tıklayın. Karşınıza çıkan korumayı yönet yazısını seçin. İşlem bittikten sonra wi-fi tekrardan bağlanmayı deneyin.

Donanım Güncellemesi Yapın

Yapılan birkaç çalışma sonucunda ağa bağlanılamıyor sorunundan donanım güncellemesi yaparak da kurtulmanın mümkün olduğu görülmüştür. Bu işlem için ilk olarak donanım konfigürasyonu güncelle adlı butona basmak yeterli olacaktır.

Wi-fi Kanalını Değiştirin

Bazı ağların 12. Ya da 13. kanalda çalışmasından dolayı ağa bağlanamama hatası verdiği söylenmektedir. Bu sebepten dolayı oluşan hatayı düzeltebilmek için ilk olarak cihazınızı tekrardan sıfırlamanız tavsiye edilmektedir. Eğer sebep bundan kaynaklı ise cihaz tekrardan açıldığında başka kanala geçmiş olacaktır ve sorunda böylelikle ortadan kalmaya başaracaktır.

Uçak Modunu Aç ve Kapa

Kişiler wi-fi’yi açıp kapatmak yerine uçak modunu açıp kapamayı denemektedir ve bu durumda bağlanamama sorununa genellikle çözüm sağlamaktadır. Bunun için eylem merkezine giriş yapın. Burada yer alan uçak modunu etkin bir hale getirin. 10 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan düğmeye basın ve uçak modunu kapatın. Böylelikle cihaz kendini güncellemeye almış olacak ve bu sorunun çözülmesine yardımcı olmuş olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Laptop dan modemdeki wifiye baglanamyorum sınırlı gostryor interneti ama telefonun wifisini açıp laptobu bağlayınca sıkıntı olmuyor direk baglanyor neden modemden baglanamiyorum acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu