AirPods İle Şarkı Atlama Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde hepimiz onlarca şarkı dinleriz ve bazen araya o an istenmeyen şarkılar girebilir. Eskisi gibi kablolu kulaklıklar yerine kablosuz kulaklıklar kullanmamız nedeni ile de şarkıyı değiştirmek için telefonumuzu kontrol etmemiz gerekir. AirPods için de aynı durum geçerlidir. Fakat bunu değiştirebilmek mümkün. Bu yazımızda AirPods cihazınızda beğenmediğiniz veya değiştirmek istediğiniz şarkı olduğunda hızlıca nasıl atlama yapabileceğiniz göstereceğiz.

AirPods Dokunmatik Tuş

AirPods kulaklığınızın üzerinde dokunmatik tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlar birçok konuda fayda sağlayabilmektedir. Fakat bazıları bu tuşların varlığından bile haberdar değiller. Genelde arama yanıtlama veya reddetme amaçlı kullanılan bu tuşlara istediğiniz herhangi bir fonksiyonu atama imkânınız bulunuyor. Böylece bu tuşlara dokunmanız halinde telefonunuzda istediğiniz herhangi bir fonksiyonun gerçekleşmesini sağlayabiliyorsunuz. Şarkı atlama özelliğini de tam olarak burada kullanıyorsunuz.

AirPods Şarkı Atlatma Ayarlama

Öncelikle bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun iOS 11 ve sonrası bir sürüme sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun altındaki sürümlerde belirteceğimiz hizmet çalışmayacaktır. Eğer bundan eminseniz AirPods cihazınızı telefonunuza bağlayın ve aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Telefonunuzu açın ve “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
  • Açılan sayfadan Bluetooth seçeneğini bulun ve tıklayın.
  • Açılacak olan sayfadan Bluetooth ile bağlamış olduğunuz AirPods cihazınızı bulun ve sağında bulunan “i” simgesine tıklayın.
  • Açılacak olan sayfayı aşağıya kaydırın ve Sol veya Sağ yazısına tıklayın. Bu hangi kulağınıza fonksiyon vereceğinizi seçmek içindir. İkisine de farklı komutlar atayabilirsiniz.
  • Sol kulaklığınız için “Önceki Parça” seçeneğini ve Sağ kulaklığınız için “Sonraki Parça” veya diğer fonksiyonlarını seçin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra müzik dinlerken kulaklığınıza iki kere dokunmanız yeterli olacaktır. Böylece atamış olduğunuz özellik devreye girecektir. Daha sonra isteğinize bağlı olarak bu özelliği değiştirebilirsiniz. Kulaklıklarınıza atayabileceğiniz tüm özellikler şöyle;

  • Siri ile Konuşma
  • Oynat/Duraklat
  • Sonraki Parça
  • Önceki Parça
  • Devre Dışı

Bunlardan istediğinizi seçebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Görüldüğü üzere AirPods kulaklıklar basit cihazlar değildirler ve içerilerinde birçok farklı donanım barındırmaktadırlar. Siz de bu cihazları isteklerinize göre özelleştirin ve aldığınız keyfi kat kat arttırın. Umarız içeriğimiz sayesinde şarkı atlama özelliğini ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bol müzikli günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu