Among Us Sabotaj Nasıl Yapılır?

Among Us oyun karakterleri olarak Impostorlar bulunuyor. Oyunda en son ve en önemli yer ise, sonunda sabotaj yaparak diğer oyuncuları etkisiz hale getirmektir. Oyun içerisinde birbirinden farklı sabotaj çeşitlerinin yer aldığı görülüyor. Bu sabotaj çeşitleri oksijeni sabote etmek, reaktörü sabote etmek, iletişimi sabote etmek, elektriği sabote etmek ve gemi kapılarını sabote etmek Çok oyunculu yapıya sahip olan bu oyunda among us sabotaj nasıl yapılır sorusuyla sıklıkla karşılaşılabiliyor. Ayrıca bakınız: Among us bilgisayarda nasıl oynanır?

Among Us Sabotaj Nedir?

Dünya genelinde mobil ve ücretsiz olarak oynanan bu oyun pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Oyunun mantığı ve oynaması oldukça kolay içerikleri barındırıyor. İlk olarak takım üyelerinin verilmiş olan uzay gemisini tamir etmesi isteniyor. Uzay gemisi tamir edildikten sonra impostor bulunmaya çalışıyor. Genelde gemiyle birlikte impostor da bulunmuş oluyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta; impostor geminin tamiri yapılırken oyuncuları etkisiz hale getirmeye ve oyun dışı bırakmaya çalışıyor.

among us sabotaj

Sabotaj Nasıl Yapılır?

Sabotaj Impostor’un kullanabildiği bir özelliktir. Impostar sabotaj yaparak ya da bir karışıklık çıkararak takım üyeleri arasında uyumsuzluk oluşmasını sağlıyor. Daha sonra takım üyelerinden birini hedef alıyor ve onu öldürmeye çalışıyor. Sabotaj yapmanın belirli çeşitleri bulunuyor.

Among Us Sabotaj şekilleri; oksijeni sabote etmek, reaktörü sabote etmek, iletişimi sabote etmek, elektriği sabote etmek ve gemi kapılarını sabote etmek şeklinde görülüyor.

Bu sabotaj işlemleri sırasında takım üyeleri genellikle sabotajın geçmesini bekliyor. Bu sürede saklanmak ve birlik olarak savaşmak oldukça etkili olarak görülüyor. Diğer bir seçenek ise geminin tamirinin hızlıca yapılması ve sabotajların bu şekilde engellenmesi oluyor.

Sabotaj Türleri ve Özellikleri

Sabotaj türleri arasından oksijeni sabote etmek sayesinde impostorlar oyunu kolaylıkla kazanabiliyor. Oksijenin düşmesiyle birlikte oyuncular ölüyor. Oyuncular bu sabotajı hızlı ve birlikte düzeltmesi gerekiyor.

Diğer bir sabote etme yöntemi olan reaktörün sabote edilmesiyle, oyundaki gemi motoru erimeye başlıyor. Bu sayede yine impostorlar kazanmış oluyor.

İletişimin sabote edilmesi de gemide bulunan kameraların ve ses özelliğinin çalışmamasını sağlıyor. Bu sayede impostorların nerede olunduğu ve nereden geleceği bilinmiyor.

Elektrik sabote edildiğinde ise, oyuncular karanlıkta kalıyor ve impostorların görüşleri kaybolmadığı için onlar saldırıya hızlı bir şekilde geçebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu