Among Us Sus Ne Demek?

Among Us sus oyunu içerisinde en fazla merak edilen ifade ise “sus” kelimesidir. Bu kelimenin İngilizce karşılığı “suspect” kelimesidir. “SUS” oyun içerisinde en fazla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Peki Among us sus ne demektir, Türkçe anlamı nedir?

Ayrıca bakınız: Noob ne demek?

Among Us SUS Ne Demek, Anlamı Nedir?

Oyun içerisinde en sık kullanılan kelimelerden birisi olan “SUS“, suspect kelimesinin kısaltmasıdır. Bu kelime İngilizcede şüpheli” anlamına gelmekte ve oyun içerisinde katil olduğundan şüphelenilen kişi için kullanılmaktadır.

among us sus ne demektir?
among us sus

Oyunun temelinde, imposter adı verilen bir, iki ya da üç katil bulunmakta ve bu katiller tüm oyuncuları öldürerek oyunu kazanmaya çalışmaktadır. Diğer oyuncular ise bu katilleri bularak oyunu kazanmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda oyun içerisinde sohbet edilmekte ve sohbet dahilinde çeşitli kelimeler kullanılmaktadır.

Bu kelimelerden en sık kullanılanı ise, “SUS” sözcüğüdür. Özellikle de arkadaşlar ile birlikte oynayabilme imkanı tanıyan Among Us oyunu, basit dinamikleri ve hızlı oyun seçeneği ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Among Us Sus Oyunu Hakkında

Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan ve açılışı PC üzerinde yapan Among Us oyunu, kısa sürede büyük ilgi görmüş ve mobil cihazlar için de oynanabilir hale getirilmiştir.

Geliştiricileri tarafından oldukça basit ve sade bir şekilde hazırlanan oyun, PC üzerinde ücretli olarak sunulurken, mobil cihazlar için ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Ayrıca basit bir mantığa dayanan oyun, sahip olduğu basitlik ve takım oyunu olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir olmuştur.

Temel olarak katili bulmayı amaçlayan oyun, farklı görev ve işleri de oyunculara vererek oyunun daha zevkli bir halde ilerlemesine imkan tanımaktadır. Oyunun asıl amacı katili bulmak olsa da, oyun içerisinde görevlerde bulunmakta ve oyunculardan bu görevleri yapmaları istenmektedir.

Oyun İçerisinde Sıklıkla Kullanılan Kısaltmalar

Oyun akışına göre katil, tüm oyuncuları öldürdüğü zaman oyunu kazanmakta ve bu doğrultuda birçok yolu kullanabilmektedir. Öldürülen oyuncu bulunduğunda raporlama seçeneği bulunmakta ve oyuncular bir araya gelerek katili bulmaya çalışmaktadır.

Bu doğrultuda raporlayan kişi ölünün yerini ve şüphelendiği kişiyi açıklamakta, buna göre bir karar verilerek birisi atılmakta veya oyuncu atma atlanmaktadır. Konuşma sırasında oyuncular, birçok kısaltma ve kelime kullanarak ortak bir dil ile anlaşabilmektedir.

Kullanılan kelimelerden bazıları şunlardır;

  • SUS,
  • İmposter,
  • Went,
  • Fake mission
  • Run after.

Bunların yanı sıra farklı dillerde, farklı kelimeler de kullanılmaktadır.

İmposter, Sabotaj, Acil Durum Düğmesi ve Diğerleri

Oyun dahilinde birçok dinamik bulunmakta ve bu dinamikler oyun oynandığı sürece rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Bu dinamiklerin başında imposter, sabotaj etme ve acil durum düğmesi gelmektedir. Tüm dinamiklerin farklı işlevleri bulunmakla beraber, kullanımları da oyuncudan oyuncuya farklılık gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu