Android Cep Telefonum Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Özellikle de Android cep telefonlarında en sık görülen sorunlardan biri, açılmamasıdır. O yüzden kişiler bu konuda hem çözüm aramakta hem de nedenlerini araştırmaktadır. Sizin de cep telefonum açılmıyor problemlerini yaşıyorsanız aşağıdaki yazımızdan Android cep telefonum açılmıyor sorunu ve çözümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Her teknoloji alette meydana geldiği gibi akıllı cihazlarda da çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Eğer Android cep telefona sahipseniz çoğu zaman sorun yaşayabilirsiniz. Fakat hiçbir teknoloji aletin sorunsuz çalışacağının garantisini veremeyiz. Bu nedenle cep telefonlarında sorun yaşadığımızda hemen çözüm ararız. Ayrıca bakınız: Steam açılmıyor sorunu ve çözümü

Android Cep Telefonlarında Açılmama Sorunları Neden Oluyor?

Android cep telefonu açılmama sorunları pek çok nedenden dolayı kaynaklanabilir.

Android cep telefonlarında açılmama sorunları;

  • Yazılımsal
  • Donanımsal
  • Batarya gücünün zayıflaması

Gibi nedenlere bağlanabilir. Ancak sorunun çözümü için teknik servis gerekebilir. Yine de kendiniz de çeşitli aşamaları gerçekleştirerek açılmama sorunlarının çözümünü sağlayabilirsiniz.

Android Cep Telefonum Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Cep telefonlarınız açılmadığı durumlarda çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Fakat bazı yöntemler sayesinde açılmama sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Cihazınız açılmadığı zaman Android Boatloader yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem ile Android servis ekranının çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sorunu çözmek için ilk etapta cep telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra güç tuşu, kamera tuşu ve ses arttırma tuşlarına basmalısınız. Telefonunuz açılana kadar bu aşamayı tekrar tekrar yapın. Cihazınızın açılış logosunu gördükten sonra bekleyebilirsiniz. Cep telefonunuz bu işlemden sonra açılacaktır.

Cep Telefonumun Açılması İçin Ne Yapmalıyım?

Eğer sizlerde Android cihazlarında açılmama sorunlarına rastlıyorsanız, servis modunu açabilirsiniz. Cihazlar üzerinden arama motoruna giriş yaparak recovery mode yöntemini arayabilirsiniz. Listelenen bağlantılardan ya da videolardan servis modunu aktif yapabilirsiniz. Bu sayede ses kontrol tuşlarıyla yönlendirmeler yapabilirsiniz. Güç tuşu üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Telefonların Açılmama Sorununa Kesin Çözüm Var mı?

Android cep telefonlarında pek çok arıza sorunu ortaya çıkabiliyor. Hatta açılmama sorunları en çok görülen şikayetlerden biridir. Bilindiği üzere tüm cihazların belirli bir ömrü vardır. Açılmama sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bu kesin çözüm olmayabilir. O yüzden nedenlerini de bilmek son derecede önemlidir. Profesyonel ve teknik servis ile soruna çözüm sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu