Android TV Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Bir Android TV kullanıcısı olduğunuz takdirde reklam engellemek için bazı yöntemlere başvuracaksınız. Çünkü android tv reklam engelleme sorusu , Android TV kullanıcıları açısından oldukça rahatsız duyulan konular arasında yer almaktadır. Android TV Box isimli cihazların çokça yaygınlaşması ile artan bu sorunun çözümü de basittir. Peki, Android nedir, Android TV nedir?

Android nedir?

Android, Google aracılığı ile geliştirilen milyonlarca kişi tarafından ise kullanılmakta olan dev bir işletim sistemi olarak bilinmektedir. Android işletim sistemine sahip cep telefonu cihazları ve tabletlerde bulunur. Linux işletim sistemi çekirdeği kullanıldığı bilinmektedir. Bu doğrultuda Android’in taban yapısı oluşmaktadır. Apk uzantısını da destekleyen işletim sistemidir. Android kökenine sahip telefonlar oldukça fazla kullanışlı cihazlar olmaktadır.

Android TV Nedir?

Android TV; smart TV veya akıllı TV olarak da adlandırılmaktadır. Bu televizyon türlerinde kişiler internete bağlanabilmektedir. Bu doğrultuda televizyonlar interaktif şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle de youtube gibi sosyal medya ortamlarında televizyon aracılığı ile ulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya uygulamaları açısından da android TV’lerden ulaşım sağlanmaktadır.

Android TV Reklam Engelleme Nasil Yapilir
android tv reklam engelleme

Android TV Reklam Engelleme

Android TV’nizde bulunan reklamları engelleyebilmek için başvurulması gereken ilk yöntem Android TV Home uygulaması içindeki güncellemeyi kaldırmak ya da en baştan bunu engellemenizdir. Android TV Home uygulamasının güncellenmelerini engellemek veya var olan güncellemeleri kaldırmak, Öne Çıkanlar sekmesinde yer alan reklamlardan tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır.

İsterseniz öncelikle Android TV Home güncellemesini nasıl kaldırmamız gerektiğini açıklayalım. Bu husus için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Android TV Home Güncellemesini Kaldırma

Android TV Home uygulamanız için yakın bir zaman diliminde güncelleme gerçekleştirdiyseniz, bu güncellemenizi kaldırıp reklamlardan kurtulabilmektesiniz. Bu husus için:

  • Öncelikle Android TV cihazınızda bulunan Ayarlar kısmına giriniz.
  • Sırası ile Uygulamalar -Tüm Uygulamalar – Sistem Uygulamalarını Göster seçeneklerine tıklamanız gerekmektedir.
  • Uygulamalar listesinde bulunmakta olan Android TV Home uygulamasını bulmalı ve seçmelisiniz.
  • En son gerçekleştirilen güncellemeyi kaldırabilmek ve uygulama içerisinde önceki sürümlerine geri dönebilmek için, karşınıza çıkan ekranda yer alan Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Son olarak işlemin yapılmasına izin vermelisiniz.

Android TV Home güncellemesini kaldırma işlemini tamamladıktan sonra yapılması gereken işlem, uygulamanızın yeniden otomatik şekilde güncellenme yapmaması için, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmanızdır. Bunun için ise aşağıda bulunan adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Android TV Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakmak

Android TV Home uygulamanızda öncesinde güncelleme yapmadıysanız veyahut var olan güncellemeleri kaldırmışsanız, otomatik güncellemeleri kapatma işlemi ile uygulamanın tekrar güncellenmesini önleyebilmektesiniz. Bu işlemi yapmazsanız uygulamanız otomatik şekilde güncellenip Android TV reklam engelleme işleminizde boşa giderek, reklamların geri gelmesine sebebiyet verecektir. Otomatik güncellemelerin devre dışı kalması için:

  • Android TV cihazınız ile Google Play Store uygulamasına girmelisiniz.
  • Yan menüde bulunan Ayarlar seçeneğine tıklamalısınız.
  • Uygulamaları otomatik güncelle kısmına basmalısınız.
  • Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmalısınız.

Bu işlemden sonra otomatik güncelleme, bütün uygulamalar doğrultusunda devre dışı bırakılmış olacaktır. Bundan sonra ise güncellenmesini istediğiniz bir uygulamayı manuel şekillerde güncellemek zorunda kalacaksınız.

Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunu ve çözümü konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu