Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Cep telefonu aldırma yöntemleri ile bilgi mi arıyorsunuz? Annem telefon almıyor, babam telefon almıyor diye üzülüyor musunuz. Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim diye kendinize sorular mı soruyorsunuz. Cep telefonunuz yok mu? Artık bir cep telefonu sahibi olmak mı istiyorsunuz. Tüm arkadaşlarınızın cep telefonu varken siz hala cep telefonu kullanmıyor musunuz? Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna ettirmek mi istiyorsunuz? Hiç şüphesiz aklınızdan bu sorular geçtiği için şu an burada bu yazıyı okuyorsunuz. Şayet okumaya devam ederseniz sizlerle anne yada babanıza cep telefonu aldırma yöntemleri için küçük tüyolardan bahsedeceğiz.

Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Diyelim ki ailenizin ekonomik durumu iyi. Ve babama cep telefonu nasıl aldırabilirim yada anneme cep telefonu nasıl aldırabilirim diye düşünüyorsunuz. İşte asıl konu şimdi başlıyor. Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye geldi. Peki nasıl başarabilirsiniz. İşte size cep telefonu aldırma yöntemleri ile ilgili küçük tüyolar.

cep telefonu aldırma yöntemleri
 • 1. Marka model tercihi nasıl olmalı: Öncelikle hangi model ve hangi özellikler de cep telefonu almak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Tabi bu kararı verirken ailenizin maddi durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Cep telefonları fiyatları istediğiniz özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ailenizin ekonomik durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.
 • 2. İhtiyaç: Anne ve babanızı cep telefonuna düşkün olmadığınızı göstermeniz gerekmektedir. Şayet aileniz cep telefonuna düşkün olduğunuzu düşünür yada anlarsa almaktan vazgeçecektir. Cep telefonunu iletişim ve bilgiye erişim bir ihtiyaç olarak görmeleri lazım. Sosyal medya da çok zaman geçirebileceğinizi düşünmeleri, yada oyun oynayabileceğinizi düşünmeleri durumunda almaktan vazgeçebilirler.
cep telefonu aldırma yöntemleri

3. Karne tatili dönemleri : Bu dönemler cep telefonu sahibi olmak için bulunmaz bir nimet. Şayet derslerinize düzenli olarak çalışıp güzel notlar alırsanız size muhteşem bir karne hediyesi olarak dönecektir. Tabi bu esnada sizde arada sırada cep telefonu istediğinizi ailenize söylemeniz gerekiyor, ama çok fazla olmasın.

4. Diyelim ki ilk yazılı sonuçlarınız çok iyi yada iyi. Karne dönemi gelmeden ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsunuz. İkinci el cep telefonu bakıp, anne babanızla bu bilgiyi paylaşabilirsiniz. İkinci el cep telefonu daha ucuz olacağından aileniz bu fikre sıcak bakabilir.

 • 5. Ayrıca doğum gününüzde cep telefonu sahibi olmak için mükemmel bir fırsat. Anne yada babanız uygun görürse size istediğiniz bir cep telefonunu size alabilir.
cep telefonu aldırma yöntemleri
 • 6. Bir başka seçenek ise harçlıklarınızı biriktirmeye başlamak ve neden biriktirdiğinizi ailenize çıtlatmak. İlla o yada bu şekilde bu davranışınız size olumlu bir şekilde dönecektir.
 • 7. Davranıştan söz açılmışken. Aile içinde, okulda, toplumda güzel davranışlara sahip olmak da size artı olarak dönecektir. Şayet biraz yaramaz iseniz davranışlarınızı gözden geçirmekte fayda var.
cep telefonu aldırma yöntemleri

8. Tabi en önemlisi ailenizin cep telefonunu bir ihtiyaç olarak görmeye ikna etmek. Cep telefonunu özellikle haberleşme ve bilgiye ulaşmak için kullanacağınızı göstermeniz gerekiyor. Bunun içinde arada sırada anne babanızdan cep telefonunu isteyip “şu bilgiye bakacam” yada “bir arkadaşımı arayacağım” diye sıkıştırmakta fayda var.

Anne babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye çalışırken sizden ricamız ailenizi üzmemeniz ve onları ekonomik külfet altına sokmamanız. Yukarıda bahsedilen yöntemleri denediniz ve anne babanızı cep telefonu almaya ikna edemediyseniz aileniz sizin için en uygun zamanı bekliyordur, bunu unutmayınız. Şayet anne babanızı cep telefonu almaya ikna ettiyseniz bunu nasıl başardığınızı diğer arkadaşlarınızla paylaşmak için yoruma yazabilirsiniz.

-

47 Yorum

    1. 16 Yaşındayım Lise 2 ye gidiyorum tuşlu telefonum var Fakat benim istediğim telefon Huawei P40 Lite hayatımda hiç 0 telefonum olmadı hep abimden kalanları kullandım abim tuşlu kullanıyordu abime İPhone 8 Plus aldılar bana telefon tuşlu kaldı ):

  1. Malesef beyin kıtlığı çektikleri için ikna olmadılar. Hayır yani derslerim de iyi. Bu arada sınıfta tek benim telefonum yok. Öğrenci grubuna bile almıyorlar telefonun yok diye. Işte bu yüzden ailemden nefret ediyorum. (Maddi durumumuz iyi.)😠😠😠

   1. ailenle böyle konuşman çok yanlış iyi ki almamışlar.

   2. neden ailenden nefret ediyorsun onlar senin ailen onlar olmasa sen yaşayamazsın bana da almıyorlar bizim de maddi durumumuz iyi ama ben onlardan asla nefret etmiyorum bence annen baban olduğu için şükretmelisin onlar bir gece yanında olmayınca korkmuyor musun tamam belki benim gibi korkak değilsindir hiç özlemiyor musun tekrar söylüyorum bence annen baban olduğu için şükretmelisin lütfen beni yanlış anlama benim bir arkadaşımın annesi yok da ama her şeyi var ama o sadece anne istiyor

   3. benim de herkesin telefonu var bir tek benim yok.
    eğer sizin anneniz sizi geçmiş kuşak ile kıyaslıyorsa size telefon alma ihtimali %0
    üstelik okulda beni tanıyan herkes ise ‘zavallı çocuk annesi ona hayvan muamelesi yapıyor.’
    diyorlar.

   4. Benimde derslerim çok iyi. Ama ne karnem iyi olsa, ne de iyi not alsam, hatta doğum günüm olsa bile hiç telefon almadılar. Yaşın küçük diyorlar. Ama bütü arkadaşlarımın iPhone telefonu var. Ben iPhone olmasa da Xiaomi ya da Samsung isterim. Hatta telefon konusu açıldığında bana kızıyorlar. Harçlık zaten vermiyorlar :((
    of ya!!

  2. tüm sınıftakilerin var akıllı telefonu ama bi benim yok lise 1e gidiyorum bana tuşlu bir tlfon verdiler onu okula götürmemi istiyorlar .tabikide götüremem maddi durumumuz ortalama ama ben akıllı bir samsunga bile razıyım :(

 1. Ne yaptıysam olmadı. Annemle babamı ikna edemiyorum. Derslerimde çok iyi. Yaşın küçük diyorlar. Almıyorlar 😕

  1. Yaşınızın küçük olması cep telefonu sahip olmanıza engeldir. En az 17-18 yaşında olmanız durumunda aileniz size bir cep teiefonu alacaktır.

   1. Ben 11 yaşımdayım abimin eski telefonunu kullanıyorum ve hattım yok hat almak istiyorum sınıftaki tum arklarimda var

    1. ben 12 yaşıdayım daha benim bir tane tabletim olmadı sen neyden bahsediyon evde babamın eski telefonu duruyor ama vermiyor tuşlu telefon alacak bana bu yaptıklarını kardeşime yapmassa kardeşimi tableti veya telefonuna baybay

    2. ben 12 yaşındayım benim tüm arkadaşlarımın ve ben biraz kıskanç bir burcum bana da almıyorlar

    3. Lan 11 yaşında telefon mu alınır de get 2 3 yılın var daha sana telefon almaları için

    4. knk ben 11 yaşımdayken hattı bırak telefonun t si yoktu sen şükret bence :D

   2. 17-18 yaşına derken. Onların zamanında telefon yoktu. Şu an bırak telefonu çip gelişti.😐😐

 2. Ben bunları deneyeceğim ama şöyle bir şey var benim babam pubg (oyun) delisi telefonunda da oyun don uyor sizce babamın yeni bir telefon almasını mı beklemeliyim yoksa bu taktikleri uygulayıp yeni bir telefon mu aldırmalıyım not:şuan telefonum yok maalesef şuan :(

 3. Ben 13 yaşındayım mali durumumuz belirsiz yani babam çalışmıyor bütün arklar telefon var bıktım ya bende illa babamın telefonunu kullanıyorum olum ben bütün yontemleri denedim az kalsın dayak yiyecektim süz ne diyon uz yanii 😠😠😠

 4. ben 10 yaşındayım maddi durumumuzu bilmiyorum aslında 10 yaşında çok da beklemiyorum telefon almalarını ama annem babam çalıştığı için ihtiyacım oluyor babam ikna oldu ama annem çok küçüksün diyor

 5. evet çocuklar benim telefonum var ama -çok fazla birileriyle konuştuğum için-*güya elimden aldılar şifre koymuşlar o yüzden boş yere üzülmeyin bu durum daha kötü

 6. Benim BLU C5 var ama bu telefonda telefona benzemiyor hep donuyor nefret ediyorum çünkü interneti açtığında hemen kapanıyor herkes gibi internette gezmek istiyorum ama ailem hep erteliyo ve ben 13 yaşindayım doğum günümde geliyor işte şansımı o an deniyeceğim bana şanslar dileyinnn ;) doğum günüm 5 Haziran <3 :)

 7. Ben bunların hepsini söyledim ezberledim
  Ve onlara aileme okudum.
  Ve onlarda bana karne hediyesi olarak telofon aldılar şu an elimde oppo a 52 var
  Bu sitede bunu paylaşanlar a çok teşekkür ederim 😊 sizin sayeniz de elimde telofon var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu