Ana Sayfa Blog Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Cep telefonu aldırma yöntemleri ile bilgi mi arıyorsunuz? Annem telefon almıyor, babam telefon almıyor diye üzülüyor musunuz. Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim diye kendinize sorular mı soruyorsunuz. Cep telefonunuz yok mu? Artık bir cep telefonu sahibi olmak mı istiyorsunuz. Tüm arkadaşlarınızın cep telefonu varken siz hala cep telefonu kullanmıyor musunuz? Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna ettirmek mi istiyorsunuz? Hiç şüphesiz aklınızdan bu sorular geçtiği için şu an burada bu yazıyı okuyorsunuz. Şayet okumaya devam ederseniz sizlerle anne yada babanıza cep telefonu aldırma yöntemleri için küçük tüyolardan bahsedeceğiz.

Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Diyelim ki ailenizin ekonomik durumu iyi. Ve babama cep telefonu nasıl aldırabilirim yada anneme cep telefonu nasıl aldırabilirim diye düşünüyorsunuz. İşte asıl konu şimdi başlıyor. Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye geldi. Peki nasıl başarabilirsiniz. İşte size cep telefonu aldırma yöntemleri ile ilgili küçük tüyolar.

cep telefonu aldırma yöntemleri

1. Öncelikle hangi model ve hangi özellikler de cep telefonu almak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Tabi bu kararı verirken ailenizin maddi durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Cep telefonları fiyatları istediğiniz özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ailenizin ekonomik durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

2. Anne ve babanızı cep telefonuna düşkün olmadığınızı göstermeniz gerekmektedir. Şayet aileniz cep telefonuna düşkün olduğunuzu düşünür yada anlarsa almaktan vazgeçecektir.

cep telefonu aldırma yöntemleri

3. Karne tatili dönemleri dönemleri cep telefonu sahibi olmak için bulunmaz bir nimet. Şayet derslerinize düzenli olarak çalışıp güzel notlar alırsanız size muhteşem bir karne hediyesi olarak dönecektir. Tabi bu esnada sizde arada sırada cep telefonu istediğinizi ailenize söylemeniz gerekiyor, ama çok fazla olmasın.

4. Diyelim ki ilk yazılı sonuçlarınız çok iyi yada iyi. Karne dönemi gelmeden ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsunuz. İkinci el cep telefonu bakıp, anne babanızla bu bilgiyi paylaşabilirsiniz. İkinci el cep telefonu daha ucuz olacağından aileniz bu fikre sıcak bakabilir.

5. Ayrıca doğum gününüzde cep telefonu sahibi olmak için mükemmel bir fırsat. Anne yada babanız uygun görürse size istediğiniz bir cep telefonunu size alabilir.

cep telefonu aldırma yöntemleri

6. Bir başka seçenek ise harçlıklarınızı biriktirmeye başlamak ve neden biriktirdiğinizi ailenize çıtlatmak. İlla o yada bu şekilde bu davranışınız size olumlu bir şekilde dönecektir.

7. Davranıştan söz açılmışken. Aile içinde, okulda, toplumda güzel davranışlara sahip olmak da size artı olarak dönecektir. Şayet biraz yaramaz iseniz davranışlarınızı gözden geçirmekte fayda var.

cep telefonu aldırma yöntemleri

8. Tabi en önemlisi ailenizin cep telefonunu bir ihtiyaç olarak görmeye ikna etmek. Cep telefonunu özellikle haberleşme ve bilgiye ulaşmak için kullanacağınızı göstermeniz gerekiyor. Bunun içinde arada sırada anne babanızdan cep telefonunu isteyip “şu bilgiye bakacam” yada “bir arkadaşımı arayacağım” diye sıkıştırmakta fayda var.

Anne babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye çalışırken sizden ricamız ailenizi üzmemeniz ve onları ekonomik külfet altına sokmamanız. Yukarıda bahsedilen yöntemleri denediniz ve anne babanızı cep telefonu almaya ikna edemediyseniz aileniz sizin için en uygun zamanı bekliyordur, bunu unutmayınız. Şayet anne babanızı cep telefonu almaya ikna ettiyseniz bunu nasıl başardığınızı diğer arkadaşlarınızla paylaşmak için yoruma yazabilirsiniz.

5 YORUMLAR

    • Yaşınızın küçük olması cep telefonu sahip olmanıza engeldir. En az 17-18 yaşında olmanız durumunda aileniz size bir cep teiefonu alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Radyasyon Nedir? Radyasyonun Zararları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlerle radyasyon nedir ve radyasyonun zararları nelerdir konusuna değineceğiz. Teknoloji sayesinde pek çok gelişme ortaya çıkmıştır. Bu durum sonucunda insanlar,...

Bilgisayarda Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Adım Adım Anlatım

Bugün sizlerle modem wifi şifresi nasıl değiştirilir konusuna değineceğiz. Çağımızın gelişen teknolojilerinin en büyüğü elbette internettir. Bizler de internete ulaşmak için dünyadaki...

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemi dünyada en çok kullanılan bilgisayar sistemidir. Bu yüzden en iyi performansa gelmesi için sürekli güncelleme yapılıyor. Windows doğrudan Microsoft'un...

instagramda Beğeni Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Günümüzde tüm sosyal medyada olduğu gibi İnstagram platformunda da çeşitli sorunlar yaşamaktayız. İnstagramda yaşadığımız bu sorunlardan birisi de "instagramda beğeni yapamıyorum" sorunudur....

Son Yorumlar