BlogSosyal Medya

Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim

Cep telefonunuz yok mu? Aileniz hala cep telefonu almadı mı? Cep telefonu aldırma yöntemleri ile bilgi mi arıyorsunuz? Annem telefon almıyor, babam telefon almıyor diye üzülüyor musunuz. Annemi babamı cep telefonu aldırmaya nasıl ikna edebilirim diye kendinize sorular mı soruyorsunuz. Cep telefonunuz yok mu? Artık bir cep telefonu sahibi olmak mı istiyorsunuz. Tüm arkadaşlarınızın cep telefonu varken siz hala cep telefonu kullanmıyor musunuz? Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna ettirmek mi istiyorsunuz? Hiç şüphesiz aklınızdan bu sorular geçtiği için şu an burada bu yazıyı okuyorsunuz. Şayet okumaya devam ederseniz sizlerle anne yada babanıza cep telefonu aldırma yöntemleri için küçük tüyolardan bahsedeceğiz.

Annemi-Babamı Cep Telefonu Aldırmaya Nasıl İkna Edebilirim?

Diyelim ki ailenizin ekonomik durumu iyi. Ve babama cep telefonu nasıl aldırabilirim yada anneme cep telefonu nasıl aldırabilirim diye düşünüyorsunuz. İşte asıl konu şimdi başlıyor. Anne ve babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye geldi. Peki nasıl başarabilirsiniz. İşte size cep telefonu aldırma yöntemleri ile ilgili küçük tüyolar.

cep telefonu aldırma yöntemleri

1. Öncelikle hangi model ve hangi özellikler de cep telefonu almak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Tabi bu kararı verirken ailenizin maddi durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Cep telefonları fiyatları istediğiniz özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ailenizin ekonomik durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

2. Anne ve babanızı cep telefonuna düşkün olmadığınızı göstermeniz gerekmektedir. Şayet aileniz cep telefonuna düşkün olduğunuzu düşünür yada anlarsa almaktan vazgeçecektir.

cep telefonu aldırma yöntemleri

3. Karne tatili dönemleri dönemleri cep telefonu sahibi olmak için bulunmaz bir nimet. Şayet derslerinize düzenli olarak çalışıp güzel notlar alırsanız size muhteşem bir karne hediyesi olarak dönecektir. Tabi bu esnada sizde arada sırada cep telefonu istediğinizi ailenize söylemeniz gerekiyor, ama çok fazla olmasın.

4. Diyelim ki ilk yazılı sonuçlarınız çok iyi yada iyi. Karne dönemi gelmeden ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsunuz. İkinci el cep telefonu bakıp, anne babanızla bu bilgiyi paylaşabilirsiniz. İkinci el cep telefonu daha ucuz olacağından aileniz bu fikre sıcak bakabilir.

5. Ayrıca doğum gününüzde cep telefonu sahibi olmak için mükemmel bir fırsat. Anne yada babanız uygun görürse size istediğiniz bir cep telefonunu size alabilir.

cep telefonu aldırma yöntemleri

6. Bir başka seçenek ise harçlıklarınızı biriktirmeye başlamak ve neden biriktirdiğinizi ailenize çıtlatmak. İlla o yada bu şekilde bu davranışınız size olumlu bir şekilde dönecektir.

7. Davranıştan söz açılmışken. Aile içinde, okulda, toplumda güzel davranışlara sahip olmak da size artı olarak dönecektir. Şayet biraz yaramaz iseniz davranışlarınızı gözden geçirmekte fayda var.

cep telefonu aldırma yöntemleri

8. Tabi en önemlisi ailenizin cep telefonunu bir ihtiyaç olarak görmeye ikna etmek. Cep telefonunu özellikle haberleşme ve bilgiye ulaşmak için kullanacağınızı göstermeniz gerekiyor. Bunun içinde arada sırada anne babanızdan cep telefonunu isteyip “şu bilgiye bakacam” yada “bir arkadaşımı arayacağım” diye sıkıştırmakta fayda var.

9. Ayrıca Koronovirüsten dolayı EBA’da ilkokul, ortaokul ve lise de canlı derslerin olması da cep telefonu sahibi olmak için de ayrı bir fırsat olarak düşünülebilir. EBA da derslerin ilerleyen süreçlerde de devam edecek olarak öngörülmesi de ailenizin size cep telefonu alması için güzel bir bahane olabilir.

Anne babanızı cep telefonu aldırmaya ikna etmeye çalışırken sizden ricamız ailenizi üzmemeniz ve onları ekonomik külfet altına sokmamanız. Yukarıda bahsedilen yöntemleri denediniz ve anne babanızı cep telefonu almaya ikna edemediyseniz aileniz sizin için en uygun zamanı bekliyordur, bunu unutmayınız. Şayet anne babanızı cep telefonu almaya ikna ettiyseniz bunu nasıl başardığınızı diğer arkadaşlarınızla paylaşmak için yoruma yazabilirsiniz.


Etiketler

41 Yorum

  1. Benim babam çok tutumludur kendine bir şey alırken 40 defa düşünür. Ve bende son 1 yıldır en son çıkan son telefon aldırma derdindeyim . Öncelikle ilkokul ortaokul dönemim boyunca ortalamam 95 altına düşmedi hep taktir aldım. Kardeşlerimin arasında en başarılıyım. Ama bir kuru hediyeyi bana hoş görmediler. Eğer ben babama telefon aldırabiliyorsam herkes telefon aldırtır (Telefon aldığım vakit bunu sizlerle paylaşacağım inşş.😅) 😂😂😂😂😂

 1. Ne yaptıysam olmadı. Annemle babamı ikna edemiyorum. Derslerimde çok iyi. Yaşın küçük diyorlar. Almıyorlar 😕

  1. Yaşınızın küçük olması cep telefonu sahip olmanıza engeldir. En az 17-18 yaşında olmanız durumunda aileniz size bir cep teiefonu alacaktır.

   1. ama 4. sınıfa gidenlerin kendı telefonları var 17-18 i beklemedin alıyorlar anneleri haksızlık bende bu maddeleri denedim bi çare yokk

    1. Değerli takipçimiz, yaşınız çok küçük olduğu için aileniz size cep telefonu almıyordur. Kendinizi yada ailenizi bir başka arkadaşınız yada aileniz ile kıyaslamayınız lütfen.

  2. Benim yaşım 13 ve derskerim baya iyi geçen yazdan beri sürekli söz veriyolar kandırıyolardı ama artık kandırmayıda bıraktılar direkt almıyacağız diyolar bu benim çok zoruma gidiyo😣

   1. Değerli ziyaretçimiz kandırılmak elbette güzel bir duygu değil. Ailenizi ve kendinizi bu konuda üzmeyin. Aileniz sizin için en iyisine karar verecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  1. Çok fazla cep telefonu ile oynamanız ailenizin böyle bir tutum içerisinde bulunmalarına neden olmaktadır.

 2. Ben bunların hepsini denedim olmadı.Annem benim telefonumu kullan diyor.Bir de 16 yaşındayım.

 3. Ne yapsam ne etsem olmuyor 14 yaşındayım doğum günümde istiyorum inşallah alırlar zaten istediğim telefon da çok pahalı değil doğum günüme kadar 8. yöntemdeki gibi sürekli onların telefonlarında bir şeye bakıcam, arkadaşımı arayacağım dicem inşallah anlarlar

 4. ben 8. sınıf öğrencisiyim lgs ye de bir gün öncesinde girdim,sonucuma ailem kızmadı ama ben çok ağladım.ailem geçen yaz benden ful bekliyorlardı o zaman telefon alırız diyolardı,şimdi yanlışım var ama sınavdan 1 gün öncesinde de annem -benim bursum da var bu arada birikmiş-sana alırız bi telefon dediler senin paran var birazda biz koyarız demişti.bilmiyorum şimdi de evde değiller tüm sene boyunca seneye bu zamanlar telefonum olacak diye seviniyor motive oluyodum. şimdi sınavdan da çıktım nerde benim telefonum**** bu arda ben durumu annemlere söylemeye korkuyorum ne biliyim telefon diye kafayı bozmuş demesinler yoksa hiç almazlar diye düşübüyorum. seneye okul açılmadan 1 gün önce alıp öbür arkadaşlarım instagram hesabımı isteyince yeni yazmasını istemiyorum.——lütfen yardımcı olun ben her gün bakarım siteye cevap yazdınız mı diye—–

  1. Ecrin hanım LGS de güzel bir puan alacağınıza eminiz. Öyle ki bu sene bazı soruların zor olduğu söyleniyor. Önemli olan sıralama ilk başta bunu belirtelim. İkinci olarak şimdilik ailenize cep telefonu konusunda bir şey söylemeyin bence alacağınız puanı bekleyin. Tahminimce alacağınız puana bağlı olarak size sürpriz yapacaklardır. Eğitim – öğretim hayatında başarılar dileriz. Sağlıklı günler

   1. ama ben hemen telefon istiyorum.çünkü evde çok sıkılıyorum,instagram filan açar ona bakarım

   2. bu arada ben de 14 yaşındayım ama liseye gidicem yani artık lazım değil mi,bana kocaman kız oldum.

    1. Yaşınız henüz küçük olmakla beraber lise de cep telefonunuzun olması yararınıza olabilir. Tabi ki cep telefonunu dersler icin kullanacağınızı ailenizi ikna edebilirsiniz.

     1. Yukarıdakileri denemedim ama arkadaslar ne derlerse yaptim sanki depresyonda gibi davrandım hiç bir sey ilgimi cekmiyodu cunku telefon istiyordum ama su an a71 im var.ailem aldı yani belki ise yarar benim formulumde sizin ailenizde de(:

 5. hocam oraya hesap yazmışsınız takip et diye ama bizim telefonumuz yok ki takip edelim–

   1. hocam ama neden almıyorlar çok şükür maddi durumumuz iyi yurkarıdakilerin hepsi var za ten yaşım 15 ama neddenn almıyorlar yeterr

 6. İyi günler, 17 yaşındayım ve yaklaşık 1 ay önce telefonum bozuldu ve sevgilim ile bağlantım koptu ve ailemin sevgilimden haberi yok. Onları ne yaparsam yapayım ikna edemiyorum. Numarasını hatırlamıyorum ve ne yazık instagramım da telefonumun bozulmasından 2 gün sonra spam yüzünden kapandı. Bütün şanssızlıklar beni buldu yani, sizce nasıl kesin bir şekilde telefon aldırabilirim. (Aile içi ekonomimiz müsait ama babam küçük bir borcum var bitsin alıcam diyor.)

 7. ben 14 yaşındayım bu denilenlerin hepsini yapmama rağman annem veya babam fark etmeksizin bana telefon almıyorlar ders konusunda telefon için fazlasıyla da başarılıyım ne yapmalıyım ?

  1. Telefon sahibi olmak icin yasınız daha çok küçük… Aileniz en uygun zamanda alacaktır. Bizce bu konuda ailenize ısrar etmeyiniz.

 8. 14 yaşındayım telefonum var ama üst modelini almak istiyorum elimdeki telefon bana yetmiyor nasıl ikna edebilirim maddi açıdanda sıkıntımız yok

  1. Bir çok arkadaşınızın telefonu yokken sizin telefonunuzun olmasına sevinmelisiniz. Hem bir telefon nasıl yetmez ki?

 9. ben bu yıl liseye geçtim sınavda da çok iyi bir sonuç alıp fen lisesine yerleştim ama maddi durumumuz çok iyi olduğu halde 1 telefon alamadılar sebebi de notlarımın kotuye gideceğiymiş

  1. Bende de aynı sorun var bende fen lisesi kazandım fen lisesi kazanırsan alacağız dediler kazandım istediğimiz fen lisesi degil deyip almadılar bir kaç gündür kafama takıyorum derslerim basladi okulun öğrenci grubuna telefonum olmadigi için katılamıyorum depresyondayım gibi davranıyorum iki gündür ağlıyorum ağlayınca içim karardı falan diyorlar neden ağlıyorsun diye soran yok sana da alalım demişlerdi bir iki hafta önce ama ses yok

 10. Ben 11e geçtim 8.siniftan beri istiyorum kapanirsan aliriz diyip duruyolar ama dinde zorlama yoktur butun arkadaslarimin var benim olmayinca kendimi kotu hissediyorum ezik hissediyorum of

 11. Ben LGS de türkiye derecesi yaptım 0.15 lik dilime girdim
  bana hep sınavın iyi geçerse sana telefon alıcaz diyorlardı şuan türkiyenin en iyi liselerinden birine gidiyorum ama hala almıyorlar istediğim telefon 3000 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı