AutoCad Sistem Gereksinimleri

Autocad genellikle mühendisler ve geliştiriciler tarafından sık sık kullanılan bir yazılımdır. Fakat bu yazılımı kullanabilmek için iyi donanım parçalarına sahip bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor. Yüksek işlemci ve grafik gücü kullanan bir uygulama olduğu için, hele yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız, güçlü bir bilgisayara sahip olmanız iyi olacaktır. Bu içeriğimizde Autocad yazılımını sağlıklı ve kararlı bir şekilde kullanabilmeniz için nasıl bir bilgisayara sahip olmanız gerektiğini göstereceğiz.

Autocad Sistem Gereksinimleri

Autocad kullanabileceğiniz bir bilgisayar istiyorsanız, sahip olduğunuz veya alacağınız bilgisayarın sistem özelliklerini aşağıda bahsedeceğimiz sistem özellikleri ile karşılaştırmanız gerekiyor. Burada bahsedeceğimiz donanım parçalarına eşdeğer veya daha yüksek donanım parçalarına sahip olursanız bu yazılımı rahatça kullanabilirsiniz. Fakat daha düşük donanım parçalarına sahipseniz maalesef Autocad yazılımını kullanamazsınız.

Windows AutoCad için Sistem Gereksinimleri

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara sahipseniz, Autocad yazılımını kullanabilmek için aşağıdaki donanım parçalarını karşılamanız gerekmektedir:

  • Win 8 veya 10 64Bit İşletim Sistemi
  • 2.5-3GHz üzeri performansa sahip işlemci (Intel i3 8100+ veya AMD Ryzen 3 3100 üzeri)
  • 8-16GB DDR4 RAM
  • 2 Boyutlu çalışmalar için NVIDIA GT 750M veya AMD Radeon RX Vega 10 yeterliyken, 3 Boyutlu çalışmalar için minimum Nvidia GTX 1050 veya Radeon RX 560-570 ekran kartı yeterli olacaktır.
  • 10GB+ Depolama Alanı (SSD kullanılması önerilmektedir)

Mac AutoCad için Sistem Gereksinimleri

Eğer Apple tarafından üretilen Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız veya böyle bir bilgisayara sahipseniz Autocad yazılımını kullanabilmek için aşağıdaki donanım özelliklerine eş değer veya daha yüksek özelliklere sahip olmanız gerekiyor:

  • Uyumlu bilgisayarlardan birine sahip olmak gerekiyor. Birçok yeni Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar bunu karşılamakta.
  • MacOS 10.13 ve üstü işletim sistemine sahip olmak gerekiyor.
  • Intel i7 ve üzeri 64bit işlemci
  • 5GB+ Depolama Alanı
Autocad Sistem Gereksinimleri
Autocad Sistem Gereksinimleri

AutoCad Kullanmak için Nasıl Bir Bilgisayar Almalıyım?

Autocad yüksek grafik işleyen bir yazılımdır ve dolayısıyla yüksek güce sahip donanım parçaları arar. Bu yüzden yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız donanım parçaları yüksek olan bilgisayarları tercih etmeniz iyi olacaktır. Dizüstü bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız oyun bilgisayarlarını inceleyebilirsiniz. Oyun bilgisayarları güçlü ekran kartı ve işlemci barındırdığı için bu yazılımı da rahatça açacak ve kullanmanızı sağlayacaktır.

Eğer parçalarını teker teker sizin seçtiğiniz bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız üst seviye bir işlemci ile ekran kartı almaya özen göstermelisiniz. Yapacağınız işe göre (2D veya 3D modelleme) parçaları yükseltip düşürebilirsiniz. Hatta AutoDesk resmî web sitesi üzerinden önerilen ve test edilip onaylanmış bilgisayar parçalarını kontrol edebilir, buna göre parça tercihi yapabilirsiniz.

Ayrıca yüksek grafiklere sahip bir oyun olan Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri yazısını da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu