Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Arkadaşlarınızla ve tek başınıza oynayabileceğiniz, grafikleriyle insanı büyüleyen ve dinamikleriyle başka savaş oyunu oynamaya fırsat vermeyen bir oyun arıyorsanız Battlefield 5 tam size göre bir oyun olabilir.

EA Games tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen, büyük Battlefield evreninin en yeni oyunlarından biri olan Battlefield 5 oyunu, büyük savaş arenaları ve atmosferiyle tüm oyunların beğenisini kazanmayı başarıyor.

Fakat bu oyunu oynayabilmek için ortalama üzeri sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Bu yazımızda Battlefield 5 oyununu oynayabilmek için sahip olmanız gereken minimum ve önerilen donanım özelliklerini inceleyeceğiz.

Ayrıca bakınız: Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5, oldukça üst düzey grafiklere ve mekaniklere sahip olan bir savaş oyunudur. Arkadaşlarla birlikte oynanabilecek en iyi oyunlardan biri olan BF5 oyununu tek başınıza da oynayabilirsiniz. Fakat oynamadan önce sahip olduğunuz bilgisayarınızın bu oyunu oynatıp oynatamayacağını öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde oyunu satın alsanız bile oynayamayabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için BF5 oyununun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini incelemeli ve kendi bilgisayarınızla karşılaştırmalısınız. Eşdeğer veya daha yüksek donanım ögelerine sahipseniz oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu Steam ve Origin üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla da oynayabilmek için EA Play servisine abone olmanız gerektiğini unutmayın.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri 2

Battlefield 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 oyununu oynamak istiyorsanız ve satın almayı düşünüyorsanız öncelikle aşağıdaki sistem özelliklerini incelemelisiniz. Aşağıda donanımlara eşdeğer veya daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayara sahipseniz bu oyunu oynayabilirsiniz.

 • Windows 7,8 veya 10 – 64 Bit İşletim Sistemi
 • Intel i5-6600K veya AMD FX-8350 İşlemci
 • Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon RX 560 Ekran Kartı
 • 8GB RAM
 • DirectX 11 ve üzeri
 • 50GB Depolama Alanı

Battlefield 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 oyununu oynayabiliyorsanız ancak orta kalite ve üstünde oynayıp oynayamayacağınızı bilmek istiyorsanız aşağıdaki donanımları inceleyebilirsiniz. Bu donanımların üzerinde donanım ögelerine sahipseniz oyunu orta kalitenin üzerinde rahatlıkla oynayabilirsiniz.

 • Windows 10 – 64 Bit İşletim Sistemi
 • Intel i7-4790 veya AMD Ryzen 3 1300X İşlemci
 • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX580 8GB Ekran Kartı
 • 12GB RAM
 • DirectX 11 ve üzeri
 • 50GB Depolama Alanı

Yukarıda belirttiğimiz sistem özelliklerine veya daha üstüne sahipseniz Battlefield 5 oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz ancak altındaki donanım ögelerine sahipseniz oyunu oynarken kasma ve donma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu tür problemlerle karşılaşmamak için donanım parçalarınızı yükseltebilir veya yeni bir bilgisayar arayışına girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu