Bilgisayardan Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Deep Freeze yazılımı bilgisayarınızdaki dosyaların resetleme sonunda silinmesini sağlamaktadır. Böylece bilgisayarınızın sağlığı ve güvenliği korunmuş olur. Özellikle internet kafelerde kullanılan bu yazılımı kaldırmak yüklendiği kadar kolay değildir. Fakat birkaç dakikalık işlem ile Deep Freeze yazılımını bilgisayarınızdan geri dönüşü olmayacak şekilde tamamen kaldırabilirsiniz. Bu yazımızda bilgisayarınızda bulunan Deep Freeze yazılımını nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz. Ayrıca bakınız: Windows mavi ekran hatası

Deep Freeze Nasıl Kullanılır?

Deep Freeze bir kere bilgisayara yüklendikten sonra çalışmaya başlar ve aşağıda bahsedeceğimiz kaldırma işlemi yapılmadığı sürece çalışmaya devam eder. Bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için oldukça önemli bir araç olmasının yanında sizin ekleyip çıkaracağınız şeyler de silineceği için bilgisayarınızda bir çalışma ortamı oluşturmanız mümkün değildir.

Bilgisayarınızın düzenini sağlamak için de kullanabileceğiniz Deep Freeze yazılımını sadece bir diskiniz için kullanabilirsiniz. Fakat program kurulumu gibi işlemlerde Deep Freeze sürekli sizi engelleyecek ve önünüze geçecektir. Bu gibi durumların önüne geçmek için bu yazılımı silmeniz gerekmektedir. Deep Freeze silme işlemi de zor gözükse de oldukça kolay bir işlemdir.

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Deep Freeze yazılımını silmek birkaç adımdan oluşmaktadır. Program ekle veya kaldır sayfasında bu yazılımı görmemeniz ve kaldıramamanız oldukça normaldir. Bunun yanında dosyalar içerisinden de silmeye kalkarsanız bilgisayarınız izin vermeyecektir. Bu yüzden uygulayabileceğiniz ve Deep Freeze yazılımı sileceğiniz tek yöntem burada bahsettiğimiz yöntem olacaktır. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Deep Freeze yazılımdan kurtulabilirsiniz.

  • CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuşlarına aynı anda basın.
  • Açılacak olan Deep Freeze ekranına şifrenizi girerek OK tuşuna tıklayın.
  • Karşınıza program ayarları gelecektir. Burada “Status on Next Boot” menüsünde bulunan “Boot Thawed” seçeneğini işaretleyin.
  • “Apply and Reboot” butonuna tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra Deep Freeze yazılımının kurulu olduğu klasöre gidin ve DTStd.exe programını çalıştırın.
  • Açılan programda “Uninstall” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Deep Freeze yazılımı bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmış olacaktır. Daha sonra tekrar yükleyebilirsiniz. Böylece hem bu yazılımdan hem de etkilerinden kurtulmuş olacaksınız. Umarız siz de içeriğimizi inceledikten sonra Deep Freeze yazılımını başarıyla bilgisayarınızdan kaldırabilmişsinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu