Bilgisayarlar İçin En İyi Uzak Masa Üstü Programları

Bilgisayar üzerinde çalışan biriyseniz bazen başka bilgisayarlara bağlanmanız gerekebilir. Başka bilgisayarları onarmak için, ortak çalışma yapmak için veya karşınızdakine yeni şeyler öğretmek için uzak masaüstü programlarını kullanabilirsiniz. Piyasada oldukça çok sayıda ve farklı özelliklere sahip uzak masaüstü programları bulunmaktadır. Bu yazımızda en iyi bilgisayar uzak masaüstü programlarını inceleyeceğiz. Ayrıca bakınız: Cep telefonundan bilgisayar kontrolü

En İyi Uzak Masa Üstü Programları

Aşağıda sizler için derlediğimiz Windows ve Mac bilgisayarlarda sorunsuz şekilde çalışan ve uzaktan erişim ile başka bilgisayarları kolayca kontrol etmenizi sağlayacak programları bulabilirsiniz.

AnyDesk

Oldukça kolay bir kurulum ve kullanım sürecine sahip olan AnyDesk ile hızlı ve güvenilir bir şekilde karşı taraftaki bilgisayara bağlanabilirsiniz. İki bilgisayara da AnyDesk yüklendikten sonra bağlanılacak olan bilgisayarın ID’sini bağlanacak bilgisayara yazarak bağlan tuşuna basmanız yeterlidir. Daha sonra karşıya bağlantı isteği gönderilecek ve kabul etmesi halinde direkt olarak ekran alınacaktır.

AnyDesk ile uzak bilgisayarın tüm kontrollerini elinize alabilir, özel penceresi sayesinde karşısı ile sohbet edebilir ve dosya aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda bile herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır. Akıcı ve hızlı olması sayesinde de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

TeamViewer

Uzun zamandır uzak masaüstü programları arasında öncü olmayı başaran TeamViewer ile bir uzaktan masaüstü programında yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Dosya aktarımdan onarım hizmetlerine kadar her türlü konuda uzak masaüstü bilgisayar ile iletişim kurabilmeniz mümkündür. Ücretsiz olarak kısa bir deneme hakkı veren TeamViewer, kullanmaya devam etmeniz halinde sizden ödeme isteyecektir. Ayrıca TeamViewer programını Windows işletim sisteminin yanında Mac, Android, IOS platformlarında da kullanabilirsiniz.

uzak masa ustu programnlari
uzak masa üstü programları

Alpemix

Haftalık saati aşmadığınız sürece ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz Alpemix, oldukça kolay arayüzü ile kolay işleri halledebilmeniz için iyi bir uzaktan masaüstü programı. Birkaç dakika içerisinde bilgisayarınıza indirebildiğiniz ve anında kullanmaya başlayabileceğiniz Alpemix ile, karşı taraftaki bilgisayara hızlıca bağlanabilir ve işinizi kısa sürede halledebilirsiniz. Fakat diğer uzaktan masaüstü programlarına göre daha yavaş çalıştığını belirtmek gerekiyor. Bunun sebebi geliştirilme süresinin eski olması ve oldukça basit bir şekilde tasarlanmış olmasından kaynaklı. Haftalık ve günlük limitleri aşmamanız halinde sınırsız bir şekilde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Windows Remote Desktop

Windows Remote Desktop, Windows ile birlikte otomatik olarak bilgisayarınıza kurulan ve ek bir indirme yapmanızı gerektirmeyen uzaktan masaüstü programı. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar ile iletişim kurmanızı sağlayan bu programın çalışma mantığı diğer yazılımlara göre biraz farklı. En kolay şekilde uzaktan masaüstü bağlantısı kurmak istiyorsanız Remote Desktop uygulamasını kullanabilirsiniz. Program içerisinde herhangi bir sınırlandırma ve ek ödeme istenmiyor. Fakat bağlantıyı sağlıklı bir şekilde kurabilmek için bazı ayarlar yapmanız gerekiyor.

AeroAdmin

Alpemix ile aynı mantığa sahip olan ve oldukça kolay bir arayüzle birlikte sunulan AeroAdmin, günlük kısa işlerinizi tamamlamak için oldukça kullanışlı bir uzaktan masaüstü yazılımı. Birkaç dakika içerisinde bilgisayarınıza indirebileceğiniz ve sadece ID ile şifre yardımıyla bağlantı kurabileceğiniz bu programda da süre sınırı bulunuyor. Süre sınırının üzerine çıkmanız halinde ek ücret ödemeniz isteniyor. Ayrıca içerisinde detaylı uzaktan masaüstü eklentilerini barındırmıyor. Temel ve kısa süreli işleri halletmek için kullanılabilir bir program olduğunu belirtelim. Detaylı ve genişletilmiş kullanım için ise ek ücret ödemeniz gerekecektir.

Bahsettiğimiz bu programlar dışında UltraVNC, Chrome Remote Desktop gibi birçok uzaktan masaüstü programı bulunuyor. Listemizdeki programlardan herhangi birini beğenmediyseniz diğer uzaktan masaüstü programlarını da incelemenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu