Cep Telefonu Ağda Kayıtlı Değil Hatası [Kesin Çözüm]

Telefonumuzla arama yaptığımızda bazen çalmaz veya “Ağda Kayıtlı Değil” gibi hatalarla karşılaşırız. Bu tür durumlarda telefonumuzu yeniden başlatarak sorunun gitmesini umarız ancak sorun giderilemeyebilir. Durum böyle olunca ne internete bağlanabilir ne de arama gerçekleştirebiliriz. Fakat bu tür sorunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz. En çok karşılaşılan sorunlardan biri olan “Ağda Kayıtlı Değil” sorunu ile karşılaşıyorsanız içeriğimiz sayesinde bu problemden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Cep telefonum açılmıyor sorunu ve çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Ağda kayıtlı değil hatası birçok sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir. Aşağıda bahsedeceğimiz tüm noktaları detaylıca inceleyerek probleminizi öğrenebilir ve çözüm yolu bulmaya çalışabilirsiniz. Sorununuz aşağıdaki problemlerden birinden ötürü kaynaklanabilirken, birden fazla probleme de sahip olabilirsiniz.

ağda kayıtlı değil hatası

SIM Kartınızı Kontrol Edin

SIM kartınız yerinden oynamış, kırılmış, ezilmiş veya bükülmüş olabilir. Bunun yanında telefonunuzun SIM kartı girişi arızalanmış olabilir. SIM kartınızı çıkarın ve yerleşim yerini hafifçe temizleyerek tekrar takın. Telefonu tekrar açtığınızda hala aynı hatayı veriyorsa başka bir SIM kartı ile deneyin. Birden fazla SIM kartında aynı hatayı alıyorsanız SIM kartı girişiniz arızalı olabilir. Sadece sizin kartınızda problem varsa değiştirmeniz kesin çözüm olacaktır.

Baz İstasyonu Bağlantı Problemleri

Bazen çevrenizdeki baz istasyonları problemler yaşayabilir ve düzgün çalışmazlar. Bu gibi sorunlar kısa süreler içerisinde çözülmektedir ve yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamaktadır. Birkaç saat içerisinde sorununuz düzelirse bu problem baz istasyonundan kaynaklanıyor demektir. Bu yüzden “Ağda Kayıtlı Değil” hatası ile karşılaşmanız halinde birkaç saat beklemeniz iyi olacaktır.

Telefon Yazılımı

Telefonunuzun marka ve modeline göre yeni bir güncelleme gelmiş olabilir. Bu güncellemeyi atmamanız halinde telefonunuzdaki birçok özellik problemli çalışacaktır. Ağda kayıtlı değil hatasını bu sebepten ötürü görüyor olabilirsiniz. Bu yüzden telefonunuzun güncel olmasına özen gösterin. Eğer telefonunuz güncelse ve diğer problemlere de sahip değilseniz telefonunuza format atmanız yararlı olabilmektedir.

Şebeke Ayarları

Telefon ayarlarınıza girerek şebeke ayarları üzerinde oynamalar yapabilir ve bu problemin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Mobil Ağlar menüsünden takılı olan SIM kartınızın sağlayıcısını seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimin doğru olduğundan emin olun. Eğer burada yanlış bir seçim varsa düzeltmeniz halinde “Ağda Kayıtlı Değil” sorunu gidecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm problemleri incelediyseniz ve gerekli çözümleri uyguladıysanız “Ağda Kayıtlı Değil” hatasını çözmüş olmanız gerekmektedir. Hala sorununuz devam ediyorsa öncelikle sağlayıcı firmayı arayıp bilgi almalı, daha sonra telefonunuzu teknik servise götürmelisiniz. Son çözüm olarak bu yöntemler işe yarayacaktır. Umarız içeriğimiz faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu