Counter Strike 1.6 Hile Kodları Tam Liste

Counter Strike 1.6 hile kodları tam listesi ile karşınızdayız. Counter Strike neredeyse her yaştan insanın keyif alarak oynadığı oyunlardan bir tanesidir. Çocukluğumuzun asla eskimeyen oyunu Counter Strike 1.6 sürümü ile tabiri caizse oynanmaya başladığı günden bu yana zirve yapmıştır. Oyunu oynarken işinize yarayacak Counter Strike 1.6 hile kodlarını ne zaman, nerede, nasıl kullanacağınızı bu yazımızda anlattık. Ayrıca bakınız: GTA San Andreas hile kodları

Counter Strike 1.6 Hile Nasıl Yapılır?

Counter Strike 1.6 hile kodları

Öncelikle Counter Strike 1.6 sürümünde hile kodlarını yazabilmeniz için, oyunun yöneticisi olmanız gerekir. Bunun için ilk olarak oyunu açın daha sonra ESC tuşuna ya da klavyenin sol üst tarafında bulunan tuşuna tıklayın. Bu sayfaya (hilelerin aktif olabilmesi için) sv_cheats komutunu yazmanız gerekiyor. Burada hileleri aktif hale getirdikten sonra, aynı ekrana aşağıdaki bahsettiğimiz hileleri kolayca yazabilirsiniz.

Counter Strike 1.6 Hile Kodları Nelerdir?

Counter Strike 1.6 hile kodları
 1. pausable 0 = Bu komut ile oyunu başlatabilirsiniz.
 2. pausable 1 = Bu komut oyunu dondurur ya da durdurur.
 3. impulse101 = Para hilesi. Para edinmek ya da başka bir oyuncuya para yollamak için bu hile kodunu kullanabilirsiniz.
 4. sv_cheats 1 = Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyun hilelerini aktif etmek için kullanılan hile kodudur.
 5. mp_startmoney 16000 = Oyunun başlangıç parasını ayarlar. 16000 yazan kısmına, istediğiniz miktarda para tutarı yazabilirsiniz.
 6. sv_gravity 100 = Uçma Hilesi. 100 Bölüme göre uçuş seviyenizi arayabilirsiniz. Bazı sunucu yöneticileri, oyuncuların daha fazla zıplamasını ister. Bundan dolayı bu kodu 50 olarak ayarlarlar. Eğer bu kodu 0 yaparsanız, zıplayan her oyuncu ölecektir.
 7. Changelevel BÖLÜMADI = Harita (Map) değiştirme kodu. Bölümadı yazan kısma dilediğiniz bölümü yazabilirsiniz. Yani Dust oynamaktan sıkıldıysanız, buradan dust2 ye geçiş yapabilirsiniz.
 8. bot_pistols_only = Bu kodla botlar yalnızca tabanca ile oynarlar. Diğer ağır silahları alamazlar.
 9. bot_difficulty = Oyundaki botların zorluk seviyelerini bu kod ile ayarlayabilirsiniz.
 10. bot_knives_only1 = Bu kodla botlar sadece bıçak alırlar. Bıçak ile oynamayı seviyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz.
 11. bot_zombie1 = Oyundaki botları dondurmak için bu hile kodunu kullanabilirsiniz. Komutu girdiğiniz an tüm botlar donacaktır.
 12. bot_sniper_only = Bu kodla botlar sadece Sniper kullanabilirler. Keskin nişancılığınızı test edebilmek için bu kodu kullanabilirsiniz.
 13. bot_goto_mark = Bu kodun ise, botların belirli bir alana girmesi için kullanıldığı söyleniliyor. Belki de botların, dust bölümünde sürekli olarak köprü altına gelmelerini sağlayabilirsiniz.
 14. bot_kill = Bu kod oyunda bulunan tüm botları öldürmenizi sağlar.
 15. noclip= Bu kod Counter Strike oyununun can alıcı komutlarından birisidir. Eğer duvarlardan geçmek istiyorsanız bu hile kodunu kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarların içinden ettiğiniz ateşler, düşmanlara da zarar verecektir.
 16. gl_spriteblend1 = crossları kalınlaştırma kodudur.
 17. give_weapon_SİLAHADI = SİLAHADI kısmına istediğiniz silahın adını yazarak alabilirsiiz.
 18. hud__fastswitch = Bu kod ise hızlı silah değiştirmek için kullanılan bir koddur. Silahınız saliseler içerisinde elinize gelecektir.

Counter Strike 1.6 hile kodları listemizi severek kullanacağınızı düşünüyoruz. Oyunlarda yaşadığını deneyimi yoruma yazarak diğer oyuncu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu