CSGO Kan Silme Kodu Nedir? Nasıl Yapılır?

Oyun içerisinde daha yüksek performans alabilmek için ve daha iyi bir görüş alanı sağlayabilmek için CSGO kan silme kodu gibi bazı eklentileri kullanmanız gerekebilir. Hele ki online oyunlarda her küçük detayın oldukça büyük önemi bulunmaktadır.

Bu detaylardan biri olan mermi ve kan izleri de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu yazımızda CS:GO oyununda mermi ve kan silme kodunu nasıl yapılacağını öğrenecek ve ne işe yaradığını anlatacağız. Ayrıca ilginizi çekebilir: CS go bunny kodu

CS:GO Geliştirici Konsolu

CS:GO oyunu içerisinde ayarlardan geliştirici konsolunu aktif ederek birçok komut girebilirsiniz. Bu komutlar sayesinde oyununuz içerisindeki detaylı ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat kodların hepsini bulmak zor olabilir.

Geliştirici konsolunu açmak için yapmanız gereken şey oyunu açtıktan sonra “Ayarlar” sekmesine girmek ve “Oyun” menüsü içerisinden “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” butonunu aktif hale getirmek.

Bu konsolu aktif hale getirdikten sonra farenizin hassasiyetinden ping ayarlarınıza kadar her türlü ince detayı yapabilirsiniz. Kan silme kodunu da bu konsola yazmanız gerekecek.

CSGO Kan Silme Kodu ve İşleyişi

csgo kan silme kodu 2
csgo kan silme kodu

CS:GO Kan silme kodu hazır bir koddur ve bir kere yazdığınızda bir daha yazmanıza gerek kalmamaktadır. Bu kodu yazdığınızda bir tuş atamanız gerekir ve tuşa her başınızda oyun içerisindeki tüm kanlar ve mermiler temizlenir. Bu sayede oyunda daha net bir görüş açısı elde edebilir ve FPS değerlerinizi az da olsa arttırabilirsiniz.

Oyuna girmeden önce geliştirici konsolunu açın ve baştaki çift parantezi silerek aşağıdaki kodu yapıştırarak enter tuşuna basın. Genel olarak profesyonel oyuncular kan silme tuşunu CTRL veya SHIFT olarak tercih etmektedirler. Siz de bu tuşları tercih edebilir veya özel bir tuş ataması yapabilirsiniz.

  • CTRL Tuşu için kullanmanız gereken kod: bind ctrl “r_cleardecals”
  • SHIFT Tuşu için kullanmanız gereken kod: bind shift “r_cleardecals”
  • SPACE Tuşu için kullanmanız gereken kod: bind space “r_cleardecals”

Bu noktada anlayacağınız üzere bind ifadesinden sonra hangi tuşu kullanacağımızı tanımlıyoruz. Burayı istediğiniz şekilde değiştirebilir veya bu kodları hazır olarak kullanabilirsiniz.

CS:GO Kan silme kodu birçok profesyonel oyuncu tarafından aktif olarak kullanılmaktadır ve kullanan neredeyse herkes tarafından önerilmektedir. Umarız içeriğimiz işinize yaramıştır ve oyun içerisinde size fayda sağlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu