CS:GO Sistem Gereksinimleri

CS:GO hala milyonlarca kişi tarafından aktif olarak oynanan bir FPS oyunudur. Geçmişten günümüzde Counter Strike oyunlarının popülerliği, bu oyunun gelişmesini ve büyük kitlelere ulaşmasını sağlamıştır. Bu oyunların sonuncusu ve en büyüğü olan CS:GO ise hem grafikleriyle hem de sahip olduğu dinamiklerle oldukça iyi bir oyun olduğunu kanıtlamıştır. Fakat bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızın bazı donanım seviyelerinin üstünde olması gerekiyor.

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Counter Strike : Global Offensive oyunu ne kadar yenilikçi bir oyun olsa da en düşük bilgisayarlar için bile optimize bir şekilde çalışması amaçlanmıştır. Bu yüzden ortalamanın altındaki bilgisayarlarla bile bu oyunu oynayabilmek mümkün hale gelmektedir. Fakat yine de oyunu kasmadan oynayabilmek için bazı donanım parçalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. CS:GO sistem gereksinimlerini inceleyerek kendi bilgisayarınız ile karşılaştırabilir ve oyunu oynayıp oynayamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

CS:GO Minimum Sistem Gereksinimleri

Valve ve Steam tarafından paylaşılan ve oyunu 30-60FPS aralığında sabit olarak oynayabilmek için sahip olmanız gereken minimum sistem özellikleri şöyle olmalıdır:

 • AMD Phenom X3 8750 veya Intel Core 2 Duo E6600 İşlemci
 • DirectX 9 ve Pixel Shader 3.0 desteği bulunan 256MB’dan daha büyük bir ekran kartı (NVIDIA GeForce 7300GT)
 • 2GB RAM
 • 15GB+ Depolama Alanı

Bu sistem özelliklerine eşdeğer veya daha yüksek bir sisteme sahipseniz oyunu 30FPS üstü oynayabilirsiniz. Fakat online bir rekabetçi oyunu olan CS:GO oyununda bu değerlerle keyif alıp almamak size kalacaktır. Çünkü bu tür oyunlarda hız ve performans neredeyse her şeydir.

CS:GO Minimum Sistem Gereksinimleri
CS:GO Minimum Sistem Gereksinimleri

CS:GO Önerilen Sistem Gereksinimleri

CS:GO oyununu 60FPS değerinden daha yüksek değerlerde oynamak istiyorsanız ve akıcı bir deneyim yaşamak istiyorsanız sahip olmanız gereken minimum sistem özellikleriniz aşağıdaki gibi olmalıdır. Bunun üstünde bir sisteme sahip olmanız çok daha FPS almanızı sağlayacaktır.

 • AMD Ryzen 3 2200G veya Intel Core i3-8100 işlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon RX560 Ekran Kartı
 • 8GB RAM
 • 15GB+ Depolama Alanı (SSD Tavsiye edilir)

Bu seviyede bir sisteme sahip olmanız 100FPS üstü değerler almanızı sağlayacaktır. Böylece oldukça akıcı bir oyun oynamanızın kapıları açılacak ve deneyiminiz üst seviyelere çıkacaktır.

CS:GO Hangi Ayarlarda Oynanmalıdır?

CS:GO online bir rekabetçi oyunu olduğu için bu oyunu oynayabilmek için bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Oyunu birçok profesyonel oyuncu 4:3 boyutunda oynarken, eğlenmek için oynayan oyuncular genellikle 144Hz 1080P ayarlarında veya 60FPS 1080P ayarlarında oynamaktadır. Fakat sahip olunması gereken ve tavsiye edilen değerler şöyledir:

 • 200+ FPS alan donanım özellikleri
 • 144Hz Monitör
 • Hızlı tepkime süresine sahip klavye ve mouse
 • İyi kaliteye sahip bir oyuncu kulaklığı

Bu oyunu sadece vakit geçirmek için oynuyorsanız CS:GO sistem gereksinimlerinden de anlaşılacağı üzere neredeyse her türlü bilgisayarda rahatça oynayabilirsiniz. Fakat oyunda bir seviyeye gelmek ve iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bir sisteme sahip olmanız eninde sonunda gerekecektir. Rakipleriniz de sizin gibi kişiler oldukları için teknolojik olarak sağladığı üstünlükler ne kadar yetenekli olursanız olun sizi bir adım geride bırakacaktır.

Bu içeriğimizden sonra CS:GO oyunundaki rütbeleri ve rekabetçi sistemi de öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu