Discord Ses Kesilme Sorunu ve Çözümü

Arkadaşlarınızla akşam yaptığınız görüşmelerde veya beraber oyun oynamak istediğinizde Discord gibi platformlar üzerinden iletişim kurarsınız. Bu gibi platformların iletişiminizin iyi olması açısından stabil bir şekilde çalışması ve ses, görüntü problemleri yaşatmaması gerekir.

Fakat her uygulama gibi bu uygulamalarda da bazı problemler ortaya çıkabilir. Bu yazımızda Discord uygulamasında ses kesilme sorunu nasıl oluşur ve nasıl çözülür sorularına yanıt vereceğiz.

Discord Ses Kesilme Sorunu

Oyun sırasında veya arkadaşlarınızla sohbet ederken bir anda seslerin kesildiği ve sizin de sesinizin gitmediği olmuştur. Bu sorun bir veya birden fazla problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi problemlerle ara ara karşılaşmak oldukça normal olarak görülmektedir. Fakat bu noktada önemli olan sorunun ne olduğunu anlamak ve çözüm yöntemlerini araştırmaktır. Bu sorun aşağıdaki problemlerden ötürü kaynaklanıyor olabilir:

  • İnternet bağlantınızın hızı normale göre daha düşük olabilir. Veya internet bağlantınız farkında olmadan kesilmiş olabilir.
  • Her iletişim kurulan kanal bir sunucuya bağlıdır. O an bağlı olduğunuz sunucu çok fazla yüklenmiş veya arıza vermiş olabilir. Bu yüzden iletişiminiz kesilecektir.
  • Discord üzerinde genel bir bakım yapılıyor olabilir veya beklenmedik bir bağlantı sorunu yaşanmış olabilir.
  • Cihazınıza bağlı olan mikrofon veya hoparlörde sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Farkında varmadan çıkış ve giriş birimlerini değiştirmiş olabilirsiniz.
  • Cihazınızda bulunan Discord uygulamasında bir çökme meydana gelmiş olabilir.

Bu sorunlardan hangisinin veya hangilerinin size ait olduğunu öğrenmek için teker teker kontrol etmeniz gerekir. Bu süreç uzun gibi gözükse de sorunu çözmek için tüm olası problemleri incelemelisiniz.

Discord Ses Kesilme Sorunu

Discord Ses Kesilme Sorunu Çözümü

Yukarıda bahsettiğimiz olası problemlerden yola çıkarak çözüm yöntemlerini uygulamaya başlayabilirsiniz. Bahsedeceğimiz tüm çözüm yöntemlerini uygulamanız halinde Discord ses kesilme sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Gerekirse internetinizi kapatıp açın. Diğer web sitelerine ve uygulamalara girmeyi deneyin. Ayrıca konuşma esnasında Discord ekranında bulunan Ping sekmesini de inceleyin. Bu sekme üzerinden internetinizde sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Yüksek ping değeri sağlıklı iletişim kuramayacağınız anlamına gelmektedir.
  • Konuşmayı gerçekleştirdiğiniz Discord sunucusunu değiştirebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz sunucuda herhangi bir sıkıntı varsa ve Discord Ping ekranında “Bağlantı Kesildi” gibi hatalarla karşılaşıyorsanız sunucunuzu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Genellikle Rusya sunucusuna bağlıyken, sunucunuzu Almanya gibi sunucularla değiştirebilirsiniz.
  • Discord ayarlarınızdan giriş ve çıkış aygıtlarınızı kontrol edin. Aynı sayfa üzerinden mikrofon ve hoparlör testlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca detaylı ayarları da kontrol ederek herhangi bir hata olmadığını gözden geçirin.
  • Discord uygulamanızı yeniden başlatın. Bazı durumlarda Discord uygulaması sağlıklı çalışamayabilir ve yeniden başlatmaya ihtiyaç duyabilir. Eğer tüm çözüm yöntemlerini uygulamış ve sonuca ulaşamamışsanız Discord uygulamasını silerek tekrar yüklemeyi deneyin.
  • Windows platformunda Microsoft Store üzerinden indirdiğiniz Discord uygulamasını kullanmak yerine direkt olarak Discord web sitesi üzerinden uygulamayı indirmek sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz sorunları inceleyerek kendi sorununuzu bulabilir ve buna göre çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Doğru bir şekilde çözüm yöntemlerini uygulamanız halinde sorununuz kısa süre içerisinde çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu