Dondurulan Instagram Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Dondurulan Instagram hesabı geri nasıl açılır; Çağımızın, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram üzerinde anlık fotoğraflar veya videolar paylaşabilir, canlı yayınlar yapılabilir. Pek çok kullanıcıyla beğeni, yorum gibi faaliyetlerle etkileşimde bulunabilir, DM özelliği aracılığıyla iletişim kurulabilir.

Gittikçe yeni birtakım özellikler ilave edilmesine paralel olarak popüler bir nitelik kazanan Instagram kimi insanlarda günlük yaşantılarını paylaşma arzusu uyandıracak derecede bağımlılık yapmış vaziyettedir.

Bu husustan ötürü hesabını dondurmak kimi insanlara rahatsızlık duyduğu tarzda paylaşımlara maruz kalmamak için atılabilecek en mantıklı adım gibi görünse de Instagram pek çoğumuz için günümüzde fotoğraf albümünün ötesinde bir mecra konumundadır. Bu bakımdan hesabını dondurmuş olan birçok kişinin hesabını aktif hale getirmesi doğaldır. Ayrıca bakınız: instagram hesap dondurma

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Artık kullanmayı tercih etmediğiniz mevcut Instagram hesabınızı dondurabilmek adına Instagram sitesinin ‘Ayarlar’ bölümünden Instagram dondurma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesabınızı dondurmak için;

  • Öncelikli olarak Instagram’a internet sitesi üzerinden giriş yapın ve buradan ‘Ayarlar’ bölümüne gelin.
  • Ayarlar bölümüne gelmenizin akabinde ‘Profili Düzenle’ yazısına basın.
  • En alt kısımda bulunan ‘Hesabımı Geçici Olarak Kapat’ seçeneğine basın.
  • Açılmış olan sayfada hesabınızı niçin dondurmayı talep ettiğiniz sorusu sorulacaktır. Bu soruyu alt bölümde yer alan şıklardan birini seçmek suretiyle cevaplayabilirsiniz.
  • Şifrenizi yazdıktan sonra hesabınız artık tamamen dondurulmuş olacaktır.

Bir zaman sonra hesabınızı dondurma hususunda pişmanlık hissettiğiniz takdirde yeniden aynı hesabı kullanabilmeniz olanaklıdır. Instagram hesabınızı yeniden aktif hale getirmek için şimdi bahsedeceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Dondurmuş Olduğum Instagram Hesabını Nasıl Yeniden Açabilirim?

Normal koşullar altında Instagram hesabınızı dondurmanın ardından geri aktif etmek istediğinizde yapmanız gerekenler; Instagram uygulamasını açmak ve kullanıcı adınız ile şifreniz ile giriş yapmayı denemektedir. Ancak bu metodu hesabınızı dondurduğunuz zamanın 24-48 saat aralığında uygulayabilmektesiniz.

Dondurduğum Instagram Hesabının Şifresini Unuttuğumda Ne Yapabilirim?

Giriş yapma bölümünde altta yer alan ‘Şifremi Unuttum’ yazısına tıkladığınız zaman çıkan boş kutucuğa e-posta, cep telefonu veyahut kullanıcı ismi bilgilerinden herhangi birini girmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu