Ekran Görüntüsü Alma Oppo Huawei Xiaomi

Oppo telefonlar Android işletim sistemine sahip olsa da işlevsellik hususunda Android işletim sisteminden farklılık gösteren yanları mevcuttur. Buna bağlı olarak Oppo marka telefonlar da ekran görüntüsü alma işlemi fiziksel tuşlarla ekran görüntüsü alma ve üç parmakla ekran görüntüsü almak gibi iki şekilde yapılmaktadır.

Huawei ve Xiaomi modellerinde ise ekran görüntüsü alma işlemi Android işletim sisteminin sunduğu temel adımlarla yapılmaktadır.

Oppo Fiziksel Tuşlar İle Ekran Görüntüsü Alma

Oppo marka telefonlarda fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alabilmek için ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılarak yaklaşık olarak iki saniye kadar beklenmelidir. Ardından deklanşör sesine benzer bir ses ortaya çıkacaktır, çıkan bu ses ile ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleşecektir. Alınan ekran görüntülerine galeri uygulamasından erişilebilir.

Oppo Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma

Oppo marka telefon modelleri kullanıcılarına üç parmakla ekran görüntüsü alma imkanı sunmaktadır. Bu sayede ekran görüntüsü alma işlemi diğer yollara nazaran daha basit ve hızlıdır. Ancak üç parmak ile ekran görüntüsü almadan önce üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliği açılmalıdır.

Oppo marka telefonlarda üç parmakla ekran görüntüsü alma işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

  • Ayarlar kısmına girin.
  • Akıllı Kolaylık kısmına girin.
  • Jest ve Hareket Kısmına Girin.
  • 3 Parmakla Ekran Görüntüsü Al seçeneğini aktif edin.
  • Telefonun ekranına 3 parmağınızı koyun ve aşağı doğru kaydırın. Ekran Görüntüsü Alma işlemi gerçekleşecektir.

Üç parmakla ekran görüntüsü alma işlemi yeni nesil Oppo marka telefonlarda kullanıcılara sunulmaktadır.

ekran görüntüsü alma

Huawei Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma

Huawei telefonlarında ekran görüntüsü alabilmek için ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basıp iki saniye kadar basılı tutulmalıdır. Ardından ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleşecektir.

Bir diğer yöntem ise Huawei’nin sunduğu KnuckleSense özelliğidir. Bu özellik ile parmağınızın eklem yerini iki defa ekrana dokundurarak vurmanız yeterli olacaktır.

Xiaomi Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi diğer android modellerde olduğu gibi ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı tutarak yapılmaktadır. Aynı zamanda Xiaomi yenil nesil telefonlarında parmak kaydırarak ekran görüntüsü alma seçeneğini sunmaktadır. Bu yöntem ile parmaklarınızı ekrandan aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ya bunedir ya bi tek benim iyi telefonum yok ya. Sinfitaki herkesin teli iyi bitek benim degil. Klavyeden bile zor yaziyorum basmityor. Herkesin elinde iyi bi tel var. Sinifta en minimum tel 3k lira benimse 2010lardan bi samsung anca 1k lira. Herkesi cok iyi anliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu