Blog

En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

Birçok zaman akıllı telefonlarımızda ekran kaydetmek istediğimiz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Apple firmasının ürettiği iPad ve iOS cihazlarda ekran kaydetme özelliği bulunuyor. Android telefonlarında ise bazı üreticiler ekran kaydetme özelliği sunarken diğerleri ekran kaydetme özelliği sunmuyor.

Google Play Store’da arama yaptığımızda karşımıza birçok ekran kaydetme uygulamaları çıkıyor lakin yorumlara göz attığımızda bu uygulamaların bazılarının beklentileri karşılamadığını görüyoruz.

Android Cihazlar İçin Ekran Kaydetme Uygulamaları

Aşağıda maddelerde belirttiğimiz uygulamalar ile kolayca istediğiniz herhangi bir içeriğin kaydını yapabilmekle beraber oyunlarınızın da video kaydını yapabileceksiniz.

  1. AZ Screen Recorder
  2. DU Recorder
  3. Mobizen Screen Recorder
  4. NLL Screen Recorder
  5. RecMee Screen Recorder

Aşağıdaki başlıklarda uygulamalar hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder ile Android 5.0+ işletim sistemli telefonunuzda Root erişimi olmaksızın sorunsuz bir şekilde ekran kaydı yapabilirsiniz. Bu uygulamanın ücretsiz versiyonu ile pek çok özelliğe erişebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama ücretli versiyonda kayıt durdurma veya devam etme gibi özellikleri ile en iyi ekran kaydedici uygulama olabilmektedir.

DU Recorder

DU Recorder 10 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Bu uygulama ile ekran kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda kaydettiğiniz videolarınız düzenleye de bilirsiniz. Uygulamanın tek negatif yanı ise videolara filigran eklemesidir.

Vysor

Vysor en iyi ekran kaydedici uygulamalardan biri olup ekran kaydetme ile beraber bilgisayar üzerinden akıllı telefonu kontrol etme özelliği sunması ile diğer uygulamalardan ayrılır. Web tarayıcınıza eklediğiniz bu ücretsiz eklenti ile telefonunuzun ekranını görüntüleyebilirsiniz.

Mobizen Screen Recorder

Mobizen ekran kaydetme uygulaması Android 4.0+ cihazlarda root erişimi gerektirmeden kullanılan kaliteli programlardan biridir. Videonuzu kaydettikten sonra ona düzenleme yapabilir ve hatta videolara tepki göstermek isterseniz kayıt süresi boyunca ön kamera özelliğini de kullanabilirsiniz.

NLL Screen Recorder

Uygulama Root erişimi ile kullanılan başarılı sonuçlar veren uygulamalardan biridir. Aynı zamanda uzun zamandır geliştirilerek ara yüzde kullanımı kolay bir uygulama haline getirilmiştir. Aynı zamanda kullanıcılara da yenilikler ve kullanım kolaylıkları sunmaktadır.

RecMee Screen Recorder

Uygulama Root erişimi olmadan Android 5.0 + işletim sistemli telefonlarda ücretli olarak, Android 4.0+ cihazlarda ise Root ile ücretsiz çalışıyor. Uygulama birçok özelliği ile AZ Screen Recorder ile benzerdir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı