En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları

Telefonlarımız o kadar iyi bir hale geldiler ki, artık profesyonel kamerayla çekilmiş gibi kaliteli fotoğraflar çekebiliyoruz. Fakat çektiğimiz fotoğraflarda bazı yanlışlıklar, eksiklikler ve düzensizlikler olabiliyor. Bu sorunları giderebilmek için uygulayabileceğimiz en iyi yöntem fotoğraflarımızı düzenleyebileceğimiz yazılımları kullanmak.

Çoğunlukla bu düzenleme işlemleri bilgisayar ortamında yapılsa da akıllı telefonunuz üzerinden de bu düzenlemeleri yapabilmeniz mümkün. Fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yaparak daha güzel bir hale getirmek istiyorsanız bu yazılımları mutlaka denemelisiniz. Bu yazımızda en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarını inceleyeceğiz.

Akıllı Telefonlarda Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Akıllı telefonlarınız üzerinden profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenlemeleri yapabileceğiniz birçok aplikasyon bulunuyor. Bu aplikasyonların her birinin kendine özel bir özelliği bulunuyor ve hepsi farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Aralarından en çok işinizi göreceğini düşündüğünüz aplikasyonu hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

PicsArt

picsart

Oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan PicsArt ile fotoğraflarınız üzerinde yapamayacağınız hiçbir şey bulunmuyor. Çeşitli efektlerden belirli düzenleme araçlarına kadar her türlü özelliği içerinde barındıran PicsArt ücretsiz bir şekilde Android ve iOS platformu üzerinden indirilebilir. Fakat belli filtreler, özellikler ve reklamların kaldırılması için para ödemeniz gerekebilir.

Bunun dışındaki tüm özellikler tamamen ücretsizdir. PicsArt ile oldukça profesyonel fotoğraflar hazırlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Her türlü özelliğe sahip bir mobil fotoğraf düzenleme aplikasyonu arıyorsanız PicsArt’ı mutlaka denemelisiniz.

Photoshop Express

Photoshop LightRoom CC

Adobe Photoshop yazılımının telefon versiyonu olarak sayılabilir Express, üst düzey bir düzenleme imkânı sunmasa da telefonda yapabileceğiniz tüm fotoğraf düzenleme özelliklerine sahip. Ücretsiz olarak Android ve iOS platformları üzerinden edinebileceğiniz bu aplikasyon ile kolajlar oluşturabilir, fotoğraflarındaki pürüzleri giderebilir, fotoğraflarınızı döndürebilir, kırpabilir ve üzerinde oynayabilirsiniz. Fakat Photoshop Express uygulaması diğer fotoğraf düzenleme uygulamaları gibi içerisinde çeşitli bir şekilde efekt barındırmamaktadır.

VSCO

VSCO

En popüler ve detaylı özelliğe sahip olan fotoğraf düzenleme aplikasyonlarından biri olan VSCO, içerisinde onlarca detay barındırıyor. Ayrıca çekim anında profesyonel bir makine kullanıyormuş gibi ayarlar da yapmanıza izin veriyor. Bunun yanında fotoğraflara profesyonel efektler uygulayabilir ve her türlü düzenlemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Düzenlendiğiniz fotoğrafları da anlık olarak sosyal medya üzerinde paylaşabilirsiniz. 7 gün ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulamaya daha sonrasında aylık 12TL ödemeniz gerekiyor. Hem iOS hem de Android platformu üzerinden bu uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

Prisma

Prisma

Olağandışı efektleri ile bir zamanlar herkesin dilinde olan ve oldukça kaliteli bir sisteme sahip olan Prisma ile fotoğraflarınıza muhteşem efektler uygulayabilirsiniz. Modern ve tablo tarzı efektleri ile dikkat çeken Prisma üzerinde küçük birkaç ayar dışında detaylı düzenlemeler yapabilmeniz mümkün değildir. Fotoğraflarınızdaki pürüzleri gidermekten ziyade, fotoğraflarınızı daha iyi bir hale getirmek istiyorsanız bu uygulamayı hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirilebilse de birkaç kullanımdan sonra ödeme yapmanız gerekecektir. Diğer uygulamalara göre fiyatı oldukça pahalı olan Prisma, Android ve iOS üzerinden aylık 52,99TL’ye kullanılabilir.

Photoshop LightRoom CC

Photoshop LightRoom CC 1

Adobe’nin ikinci mobil fotoğraf düzenleme yazılımı olan Lightroom CC, tam profesyonellere göre bir düzenleme uygulaması. Photoshop Express ile aralarında çok bir fark bulunmamasına rağmen daha kaliteli düzenlemeler yapmanıza ve anlık olarak fotoğraflarda ayarlamalar yapmanıza izin vermesiyle LightRoom bir adım ileride diyebiliriz. Uygulamayı indirmek ücretsiz olsa da uygulama içerisinde belli özelliklere sahip olmak ve kullanabilmek için ödeme yapmanız gerekebilir. Ayrıca bu uygulamanın masaüstü uygulaması da mevcuttur ve aralarında haberleşebilirler. Bu açıdan Lightroom fotoğraflarını düzenlemek ve efekt vermek isteyen herkesin kullanması gereken bir uygulamadır.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar dışarısında Google Play Store ve App Store içerisinde bulabileceğiniz onlarca fotoğraf düzenleme aplikasyonları bulunuyor. Her birinin farklı özelliği ve amacı olsa da genel açıdan bakıldığında sahip olabileceğiniz en iyi beş aplikasyon bizim paylaştıklarımızdır diyebiliriz. Siz de arasından en beğendiğinizi hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu