Klavyede Et İşareti @ (kuyruklu a) Nasıl Yapılır?

Et işareti bilgisayarda en çok kullanılan ifadelerden biridir. İlk defa bu işareti görenler bu işarete “kuyruklu a” ‘ da demektedirler. Günümüz de en çok kullanılan ifadelerden biridir. Özellikle e-posta adresi girilmesinde, gmail gibi, gereklidir.

Q harfi üzerinde yer alan et işareti, üç tuş yardımıyla yapılmasından dolayı bilgisayar kullanan kişiler bu konuda oldukça zorlanmaktadır. Aslında bu kadar zor değildir. Et simgesi yapmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak kolaylıkla et sembolünü yapabilir ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. (Ayrıca bakınız: Müzik işareti)

Et işareti hangi tuşlar ile nasıl yapılır?

Günümüzde son zamanlarda herkes arama motorunda sıkça bu işaretin nasıl yapıldığı ve çözümünü aramaktadır. Tuş kombinasyoları ile bu et işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca yöntem ve farklı metodlar kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi adım adım anlatalım;

  • Ctrl+Alt+Q = @ (Windows)
  • Alt Gr+Q = @ (Windows)
  • Option+Q = @ (Mac)
  • Kopyala&Yapıştır, gibi kombinasyonları ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Et İşareti Kopyala @ @ @ @ @ @

Bilgisayarda et işareti farklı şekiller yapılması mümkündür. Ancak Windows ve Mac bilgi bilgisayar üzerinden yöntemler farklıdır. Bilgisayar klavyesinden Ctrl+Alt+Q veya Alt Gr+Q tuşlarına aynı zamanlı tıklayarak Windows işletim sistemli bilgisayarlarda et işaretini yapabilirsiniz. Mac bilgisayarlarda @ yapmak için ise Option+Q kullanmalaısınız, Option+Q = @

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay tuş kombinasyonlarının nasıl ve nerede kullanılmasının gerektiğidir. Konuyu daha detaylı açarsak, Ctrl+Alt+Q kombinasyon internet tarayıcılarında çalışmaktadır. Ancak bu kombinasyon ile Alt Gr+Q tuşuna basarak hem tarayıcıda hem de Word üzerinde et işaretini yapmadınız oldukça kolay ve mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu