Facebook Açılmıyor (Facebook’a Giriş Yapamıyorum) Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle Facebook açılmıyor , Facebook’a giriş yapamıyorum sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Facebook uygulaması, günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformudur.

Ancak son günlerde sürekli telefonlarda Facebook uygulaması açılmama sorunu vermektedir. Bizler de bu yazımızda sizlere nasıl çözebileceğimizden bahsedeceğiz. Birazdan anlatacağımız yöntemler ile bu sorunu kökünden kaldırabilirsiniz. (İlginizi çekebilir: whatsapp indiremiyorum)

Facebook Açılmıyor

Öncelikle mobil cihazınızda Facebook uygulamasını açtığınızda karşınıza beyaz bir ekran geliyor ve belli bir süre duruyorsa, kesinlikle Facebook açılma sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bu durumdan maalesef ki Android işletim sistemini kullanan kitle daha çok müzdarip olmaktadır. Ancak telaşlanmaya hiç gerek yok çünkü anlatacağımız yöntemleri uygulayarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Yöntemlerden önce birkaç belirtmek istediğimizde detaylar da bulunmaktadır. Şöyle, Facebook uygulamasına girememenizin en başlıca sebebi çok yüksek ihtimalle tarayıcıdan kaynaklı olmaktadır. Kullandığınız Chrome, Firefox veya Explorer gibi tarayıcılar içerisinde ki çerezler ile Facebook uygulamasını açmanızı engelleyebilir.

Bu sorunu aşmak için kesinlikle tarama geçmişinizi temizlemelisiniz. Hatta bu işlemin çok kolay bir yöntemi bulunmaktadır. Bunun için CTRL+ ALT+ SHİFT tuşlarıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Diğer bir neden olarak da dns ayarlarından kaynaklı olabilmektedir. Dns ayarlarını düzeltmek içinse adres kısmına 208.67.222.222, 208.67.220.220 yazarak bu soruna açıklık getirebilirsiniz. Ayrıca bu adresi Kabul etmezse başka dns adresi de deneyebilirsiniz.

facebook acilmiyor
facebook açılmıyor

Facebook Açılmıyor Sorunu Çözüm Yöntemi

İlk olarak ve en önemli detay olarak mobil cihazınızın Facebook uygulamasını destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisiniz. Çünkü Facebook bazı dönemler birkaç modelden desteğini çekmektedir. Bu konuyu farklı bir yazıda da inceleyebilirsiniz.

Şimdi geçelim bu sorunun çözüm yöntemlerine;

  • Öncelik olarak mobil cihazının saat ve tarih ayarlarının güncel olmasını kontrol edin.
  • Güncel olmaması halinde kesinlikle Facebook uygulamasına giriş yapamazsınız.
  • Facebook uygulaması herhangi bir güncelleme yapmış olması halinde mobil cihazınızda kesinlikle son sürümü yüklü olmalıdır.
  • Sürekli Uygulamalar üzerinden son güncelliğini kontrol edin.
  • Mobil cihazınızın, ayarlar/ uygulamalar/ Facebook uygulamasını seçerek veri temizliğini yapın.
  • Ön belleğin temiz olması da önemli bir detaydır.
  • Ancak tüm denemelere rağmen halen Facebook uygulamasına giriş yapamıyorsanız uygulamayı silip tekrar yüklemeniz de faydalı olacaktır.

Böylece Facebook açılmıyor sorunu kökünden çözebilirsiniz. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu