Sosyal Medya

Facebook Messenger Mesaj İstekleri Görüntüleme

Facebook, kişinin arkadaşı olmayan kişilerin, kullanıcıya yollamış olduğu mesajları, mesaj istekleri adlı kısımda listeler. Bundan ötürü bu tür mesaj isteklerini, Facebook Messenger içerisinde arkadaşlar ile sohbet edilen yerde görmek mümkün değildir. Bu yüzden bu konu hakkında bilgi vermek kullanıcılar adına faydalı olacaktır.

Facebook’ta Mesaj İsteklerini Görüntüleme

Facebook Messenger platformunda mesaj isteklerini görüntülemenin bazı detayları vardır. Bunun yanı sıra Facebook mesaj istekleri iki ayrı yerde görüntülenebilir.

Bunlar;

  • Bilgisayarda mesaj isteklerini görüntüleme,
  • Mobil cihazlarda mesaj isteklerini görüntüleme şeklindedir.

Bilgisayarda Facebook Mesaj İsteklerini Görüntüleme

Bilgisayar ile Facebook Messenger uygulamasındaki mesaj istekleri sadece birkaç işlemle görüntülenebilir. İlk önce yapılması gereken en önemli mesele, Facebook hesabına giriş yapmaktır. Hesaba giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada bulunan Messenger sembolüne tıkladıktan hemen sonra yapılması gereken, kişinin karşısına çıkan ”Mesaj İstekleri” kısmına tıklamak.

Bu sayede arkadaş listesinde ekli olmayan üyelerin kişiye göndermiş olduğu mesajları görüntülenebilir. Bunların dışında Facebook kimi zaman mesaj isteklerini filtrelemektedir. Bu mesajları ise ”Filtrelenen Mesajları Gör” alternatifine tıklayıp bu mesajlara erişim sağlanabilir.

Mobil Cihazlarda Facebook Mesaj İsteklerini Görüntüleme

facebook messenger mesaj istekleri

Mobil cihazlar ile Facebook Messenger’a uygulamasındaki mesaj isteklerini görüntülemek bilgisayara nazaran biraz daha karışıktır. Bu işlemin gerçekleştirilmesi adına ilk önce mobil cihaza Facebook Messenger uygulamasını yüklemek gerekir.

Uygulama yüklendikten sonra aşağıdaki aşamalar takip edilerek, mesaj istekleri görüntülenebilir;

  • İlk önce ekranda bulunan ”Facebook Messenger” sembolüne dokunup, uygulama açılmalıdır.
  • Bu sayede sohbetler kısmı açılacaktır. Bu kısımda ekranın alt bölümünde bulunan sembollerden ortadakine yani iki insan bölümüne dokunulmalıdır.
  • Kişi karşısına çıkan ”Kişiler” kısmında ekranın sağ üst bölümündeki sembole dokunup, açılacak olan pencerede ekranın üst bölümünde yer alan ”İstekler” alternatifine tıklanmalıdır.
  • Bu sayede mobil cihazlar ile de Facebook Messenger uygulamasında mesaj isteklerin görüntülenebilir.

Facebook Mesaj İstekleri Kimlere Gönderilmektedir?

Facebook mesaj istekleri, kişinin arkadaş listesinde yer almayan kişilere gönderilen mesajlar anlamına gelmektedir. Kişi, arkadaş olmadığı kişilerden mesaj alıyorsa, bu mesajlar ”Mesaj İstekleri” kısmında arşivlenerek bireye iletilir. Bu kısımdan mesajlar, istenirse ret edilebilir. Ret edilme durumunda ise mesaj atan birey bunu görmeyecektir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı