Ana Sayfa Blog Fatih Şifreleri (MEB Fatih Güncel Wi-Fİ Şifreleri)

Fatih Şifreleri (MEB Fatih Güncel Wi-Fİ Şifreleri)

Fatih şifreleri ( Fatih internet şifresi ) MEB F@TİH (Fırsatlar Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) projesi kapsamında akıllı tahtalar ve tabletlerde wi-fi ile bağlanılmasını sağlayan şifrelerdir. Bu şifreler bölgeden bölgeye değişiklik göstermekle beraber, okuldan okula da değişebilmektedir. Sizle paylaştığımız şifreler 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ağıt şifrelerdir. Güncel şifreleri sitemizden takip edebilirsiniz. Okul Fatih internet ağına cep telefonu yada kendi bireysel tabletiniz ile bağlanarak derslerinizde faydalanabilirsiniz. Fatih şifreleri listesini sizle paylaştıktan sonra, Fatih internet ağına nasıl bağlanılır, gerekli meb sertifikayı nasıl ve nereden indirmelisiniz ve şayet fatih ağına bağlanamıyor iseniz nedenleri ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Fatih İnternet Şifresi Kopyala

!1qaz2WSX3edc4RFV%56
 

Fatih ağına bağlanmak için gerekli olan şifreler harfler, rakamlar ve bazı özel karakterlerden oluşmaktadır. Şifreyi elle tek tek girmek yerine, cep telefonunuz yada kişisel bilgisayarınız da wi-fi’yi açarak kopyalayıp ilgili yere yapıştırabilirsiniz. Şimdi sizlerle fatih şifrelerini paylaşalım.

Fatih Şifreleri (Fatih İnternet Şifresi)

fatih şifreleri
 • >> Şifre 1 : f1@2t34ih5
 • >> Şifre 2 : F@M2015i#Eb23TC
 • >> Şifre 3 : Fatih.1234
 • >> Şifre 4 : T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • >> Şifre 5 : verdijm@n1453
 • >> Şifre 6 : 34i3s0t00
 • >> Şifre 7 : {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Yukarıdaki belirtilen ilk şifreyi kullandıktan sonra sertifika.meb.gov.tr adresinden ilgili sertifikayı indirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde wi-fi şifresini girseniz dahi internete giremediğinizi göreceksiniz. Sertifika yüklerken aşağıdaki şekilde ilgili alanları doldurmayı unutmayınız.

fatih şifreleri

Fatih WiFi IP Adresi Alınıyor Hatası ve Çözümü

Fatih şifresini girdiğiniz halde ve sertifikayı cep telefonunuza indirdiğiniz halde ağa bağlanma hatası yada “fatih wifi IP adresi alınıyor hatası” alıyorsanız bunun bir kaç nedeni olabilir;

 • Yukarıda bahsettiğimiz şifreleri yanlış yazmış olabilirsiniz. Şayet kopyala yapıştır yöntemi kullandıysanız en sonda boşluk olmadığından emin olunuz.
 • İlgili sertifikayı indirdiğinizden ve doğru şekilde kurduğunuzdan emin olunuz.
 • Andorid cihazınızda herhangi bir VPN programı çalışıyor ise programı kapatıp ağa bağlanmayı ve internete girmeyi tekrar deneyiniz.
 • Wi-Fi ağını unut yaparak tekrar bağlanmaya çalışınız.
 • Cep telefonunuzu kapatıp tekrardan açınız.
 • Girmek istediğiniz web sitesi MEB tarafından engellenmiş olabilir. Engelli web sitelere girmek ile ilgili her ne kadar internette ve YouTube‘da çözüm yolları olsa da bu yolların hiç biri bir işe yaramamaktadır (Kısa süreli VPN programları ile giriliyordu, şu an hiç bir program çalışmamaktadır).
 • YouTube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları tarayıcı yada uygulama üzerinden Fatih ağı ile girilememektedir.

MEB Fatih Şifreleri (Fatih internet şifresi) değiştikçe sitemizi takip ederek güncel şifrelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca engelli sitelere giriş için çalışan bir VPN programı çıkması durumunda sitemizden bilgiye ulaşabilirsiniz. Fatih ağına bağlanma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız yoruma yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Radyasyon Nedir? Radyasyonun Zararları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlerle radyasyon nedir ve radyasyonun zararları nelerdir konusuna değineceğiz. Teknoloji sayesinde pek çok gelişme ortaya çıkmıştır. Bu durum sonucunda insanlar,...

Bilgisayarda Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Adım Adım Anlatım

Bugün sizlerle modem wifi şifresi nasıl değiştirilir konusuna değineceğiz. Çağımızın gelişen teknolojilerinin en büyüğü elbette internettir. Bizler de internete ulaşmak için dünyadaki...

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemi dünyada en çok kullanılan bilgisayar sistemidir. Bu yüzden en iyi performansa gelmesi için sürekli güncelleme yapılıyor. Windows doğrudan Microsoft'un...

instagramda Beğeni Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Günümüzde tüm sosyal medyada olduğu gibi İnstagram platformunda da çeşitli sorunlar yaşamaktayız. İnstagramda yaşadığımız bu sorunlardan birisi de "instagramda beğeni yapamıyorum" sorunudur....

Son Yorumlar