Sonsuzluk İşareti https://www.sonsuzlukisareti.com Teknoloji ve Sosyal Medya Bloğu Tue, 30 Jun 2020 09:13:23 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://www.sonsuzlukisareti.com/wp-content/uploads/2019/12/cropped-sonsuzluk-işareti-2-150x150.png Sonsuzluk İşareti https://www.sonsuzlukisareti.com 32 32 Youtube Kanal Açma Adım Adım Anlatım https://www.sonsuzlukisareti.com/youtube-kanal-acma-adim-adim-anlatim/ https://www.sonsuzlukisareti.com/youtube-kanal-acma-adim-adim-anlatim/#respond Fri, 03 Jul 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1953 Youtube kanalı, farklı amaçlara kullanılması üzere açılabilir. Her farklı uygulama ve oturumda olduğu gibi, Youtube kanalları açmak için de farklı aşamalar ve farklı gerekler vardır. Bu gereklerin temin edilmesi ile kanal açılabilir. Yazımızın devamında YouTube kanal açma nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız. Youtube Kanal Açma İçin Nelere İhtiyaç Duyulur? Youtube kanalı açmak için ilk gerek …

The post Youtube Kanal Açma Adım Adım Anlatım appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Youtube kanalı, farklı amaçlara kullanılması üzere açılabilir. Her farklı uygulama ve oturumda olduğu gibi, Youtube kanalları açmak için de farklı aşamalar ve farklı gerekler vardır. Bu gereklerin temin edilmesi ile kanal açılabilir. Yazımızın devamında YouTube kanal açma nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Youtube Kanal Açma İçin Nelere İhtiyaç Duyulur?

Youtube kanalı açmak için ilk gerek internettir. İnternet ile çalışan bir uygulama için bu durum kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra kanalı açacak olan kişiye ait bilgilerin olması gerekir. Bu bilgiler; ad, soyadı, kanal açma sebebi, kanal açıklaması ve gerekli durumlar oluşursa hesaba kazanç aktarmak amaçlı hesap numarasıdır. Temel gerekler başlıca bu şekilde olmakla birlikte, Youtube girişi sağlayacak bir cihaz da gereklidir.

YouTube kanal açma

Youtube Kanalı Açma Adımları

Youtube kanalı açma adımları farklıdır ve her aşamanın sırasına göre yerine getirilmesi gerekir.

Bu aşamalar:

 • İlk olarak Youtube’a giriş yapılır. Daha sonra oturum bilgilerinin altında bulunan ayarlar kısmına girilir.
 • Ayarlar kısmından ‘kanal oluşturma‘ seçeneği tercih edilir.
 • Oluşturulacak olan kanala ve kanal sahibi olacak kişiye ait istenen bilgiler girilir. Bilgilerin doğru olarak belirtilmesi gerekir, yanlış yönlendirmeler olduğu zaman kanal kapatılabilir.
 • Gerekli bilgiler verildikten sonra ‘kanal oluştur‘ alanı tercih edilerek işlem sağlanır.

Bu şekilde Youtube kanalı açılmış olur.

Youtube kanalı açıldıktan sonra istenen zamanlarda içerik paylaşımı yapılabilir. Belirli bir süre kısıdı bulunmaksızın, paylaşım zamanına kanal sahibi karar verir.

Youtube Kanalı Açarken Oluşabilecek Sorunlar

Youtube kanalı açılırken en sık olarak yaşanan sorun, kanal açma işlemine oturum açmadan başlamaktır. Bu durum sonucunda cihaz, Youtube üzerindeki kullanıcı tanımlamasını sağlayamaz. Dolayısıyla da kanal açılmasına izin verilmez. Bu sorunun yaşanmaması için oturum açılmasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca, kanal oluştururken verilecek olan yanlış bilgilere bağlı da sorunlar oluşabilir. Yanlış bilginin saptanması halinde süreli veya süresiz olarak Youtube kanalı kapatılabilir, takipçi reddi yaşanabilir. Bir diğer sorun ise yaş sınırıdır. Youtube kullanmak ve kanal açmak için belirli yaş sınırlarını geçmek gerekir. Bu sınır genel olarak on beş yaştır. İçeriklere göre ise değişir. Sınırın altında olmak, kanal açma konusunda bir sorun oluşturur.

The post Youtube Kanal Açma Adım Adım Anlatım appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/youtube-kanal-acma-adim-adim-anlatim/feed/ 0
Steam Nedir? Steam Dili Türkçe Nasıl Yapılır? https://www.sonsuzlukisareti.com/steam-nedir-steam-dili-turkce-nasil-yapilir/ https://www.sonsuzlukisareti.com/steam-nedir-steam-dili-turkce-nasil-yapilir/#respond Wed, 01 Jul 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1930 Dünyanın geçtiği sıkıntılı dönemde milyarlarca insan eve kapanmıştır. Evde bir şekilde vakit geçirmek için de türlü türlü yollara başvurulur. Bu yollardan en başta akla geleni ise oyun oynamaktır. Bilgisayardan oyun oynamak çok zevklidir fakat oyunların lisanslı olması gerekir. Çünkü lisanslı olmayan oyun er geç hata verecektir. Bu durumu göz önünde bulunduran oyuncular da oyunu yapımcısından …

The post Steam Nedir? Steam Dili Türkçe Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Dünyanın geçtiği sıkıntılı dönemde milyarlarca insan eve kapanmıştır. Evde bir şekilde vakit geçirmek için de türlü türlü yollara başvurulur. Bu yollardan en başta akla geleni ise oyun oynamaktır. Bilgisayardan oyun oynamak çok zevklidir fakat oyunların lisanslı olması gerekir. Çünkü lisanslı olmayan oyun er geç hata verecektir. Bu durumu göz önünde bulunduran oyuncular da oyunu yapımcısından almanın en mantıklı karar olduğuna karar vermiştir. Steam‘de piyasadaki birçok oyunu lisanslı bir şekilde satın alıp oynayabileceğiniz bir dijital dağıtım ağıdır.

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation şirketinin 2003 yılında geliştirdiği dijital bir oyun dağıtım platformuna verilen addır. Steam kurulduğu günden bu yana birçok gelişmeye sahne olmuş ve şimdi de oyun sektörünün öncüsü olarak sektörde ipleri elinde tutan bir şirket halini almıştır. Steam piyasada bulunan oyunların birçoğunun haklarına sahiptir ve bu oyunları Steam’den alarak oynamak daha çok zevk verir. Steam sayesinde oyunlar daha kaliteli bir hâle bürünür.

steam dili türkçe

Steam’i Özellikleri

Oyun sektörünün lideri olan Steam piyasada en çok tercih edilen dijital platformdur. Bu durumun oluşmasında birçok neden vardır. Bu nedenlerden en önemlisi ise Steam’in sahip olduğu özelliklerdir. Bu özellikler sayesinde oyun oynamak daha zevkli olur ve bilgisayarınız da korunur.

Steam’in özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • CD, VCD gibi şeyler gönderilmez ve oyunlarınız dijital bir platformda saklanır.
 • Oyunların lisansına sahip olan şirketten aldığınız için herhangi bir sorun çıkmaz ve oyunun zevkini sonuna kadar çıkarırsınız.
 • Neredeyse tüm oyunlar Steam’de mevcuttur.
 • Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirsiniz.
 • Oyun fiyatları sürekli indirime girer.

Steam dilini Türkçe yapmak da oldukça basittir.

Steam Dilini Türkçe Yapmak

Steam dili Türkçe nasıl yapılır, sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulmaya başlamıştır. Yabancı merkezli bir şirket olmasına rağmen her dili bünyesinde bulunduran Steam’de Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır. Steam dilini Türkçe yapmak için öncelikle “Settings” kısmına tıklanır. Ardından açılan pencerede “Inferface” kısmına tıklamak gerekir. Bu kısma tıkladıktan sonra açılan pencerede sağ üstteki menüden istediğiniz dili seçebilirsiniz. Dil değişiminin tamamlanması için Steam’i yeniden başlatmanız gerekir.

The post Steam Nedir? Steam Dili Türkçe Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/steam-nedir-steam-dili-turkce-nasil-yapilir/feed/ 0
iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm Yolları https://www.sonsuzlukisareti.com/iphone-etkin-degil-hatasi-ve-cozum-yollari/ https://www.sonsuzlukisareti.com/iphone-etkin-degil-hatasi-ve-cozum-yollari/#respond Mon, 29 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1926 iPhone etkin değil hatası ve çözüm yolları bugün sizle paylaşacağımız makale konumuz. iPhone’un bazı modellerinde kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bir sorundur. Genellikle telefonun cepte veya çanta da şifrenin sürekli yanlış girilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bunun ardından ekranınız da “60 saniye tekrar deneyiniz. iPhone’nuz etkin değil” şeklinde veya “sistem devre dışı” gibi bir bildirim çıkacaktır. Fakat bu …

The post iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm Yolları appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
iPhone etkin değil hatası ve çözüm yolları bugün sizle paylaşacağımız makale konumuz. iPhone’un bazı modellerinde kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bir sorundur. Genellikle telefonun cepte veya çanta da şifrenin sürekli yanlış girilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bunun ardından ekranınız da “60 saniye tekrar deneyiniz. iPhone’nuz etkin değil” şeklinde veya “sistem devre dışı” gibi bir bildirim çıkacaktır. Fakat bu süre gittikçe uzayabilir.

Bu durumun tekrarlanması kullanıcıları fazlasıyla endişeye sürüklemektedir. Ayrıca böyle bir durum telefonunuzun ya da tabletinizin kullanım kalitesinde düşüş yaşanmasına sebep olacaktır. Bu hatadan kurtulabileceğiniz basit ve etkin yöntemlerin bazılarını bu yazıda bulabilirsiniz.

iPhone etkin değil hatası

iPhone Etkin Değil Hatası Çözüm Seçenekleri

Cihazınız da yaşadığınız bu tarz da ki sorunların çözümü için oluşturulan bu seçenekler kullanıcılar tarafından fazlası ile tercih edilmektedir.

 • iTunes ile Geri Yükleme
 • iPhone’umu Bul ve iPhone’u sil
 • Cihaz Sıfırlama

Bu seçenekler kullanıcıların panik halinden çıkmasını sağlarken aynı zamanda cihazın kalitesini artırmaya da yardımcı olacaktır.

iTunes ile Geri Yükleme

Eğer ki aklınızda iPhone etkin değil itunes’a nasıl bağlanırım gibi bir soru var ise, önceden de yedekleme ve eşleşme yapmış iseniz cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes uygulamasını açabilirsiniz. Bu kısmı açtıktan sonra özet kısmında bulunan iPhone’u geri yükle sekmesi ile önceki hale ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu hata ile karşılaşan kullanıcıların %90’ı bu seçenek ile çözüme ulaşmıştır.

iPhone’umu Bul ve iPhone’u sil

Bu yöntem ise önceden bir iTunes eşleşmesi bulunmayanlar için çözüm seçeneği oluşturacaktır. iCloud.com adresine girerek hesabınız aktif hale getirin ve cihazınızı seçtikten sonra “iPhone’umu bul” seçeneğine tıklayarak parolayı kaldırın. Buradan ayarlama yardımcı bölümünü kullanarak yedeğinize ulaşabilirsiniz.

Cihaz Sıfırlama

Bu sorunun çözümünde yukarıdaki iki yöntem işinize yaramadıysa geriye cihazınızı sıfırlama seçeneği kalmış demektir. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

 • Bilgisayarınızdan iTunes’i açın
 • Cihazınızı kapatın
 • Cihaza usb kablosunu takın fakat ama şimdilik telefona takmayın
 • Telefonunuzdan Home (ortadaki tuş) tuşuna basılı tutun ve bu esnada USB kablosunu telefonunuza takın

Ardından karşınıza “kurtarma modunda bir cihaz algılandı” bildirimi gelecek, bu bildirimi onayladıktan sonra cihazı geri yükleyebilirsiniz.

The post iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm Yolları appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/iphone-etkin-degil-hatasi-ve-cozum-yollari/feed/ 0
En Güzel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları https://www.sonsuzlukisareti.com/en-guzel-sanal-gerceklik-gozlugu-oyunlari/ https://www.sonsuzlukisareti.com/en-guzel-sanal-gerceklik-gozlugu-oyunlari/#respond Sat, 27 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1922 Sanal gerçeklik oyunları, yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan hızla büyüyen bir pazardır. Bazı insanlar için basit ve sınırlı olarak nitelendirilmiş olsa da popüler ve eğlenceli birçok oyun bulunduğunu göz ardı etmemekte fayda var. Mobil sanal gerçeklik gözlükleri ile oynanabilen uygulamalar da Play Store’da yer alıyor. .Şimdi sizlerle en güzel sanal gerçeklik oyunları listesi ile başbaşa …

The post En Güzel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Sanal gerçeklik oyunları, yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan hızla büyüyen bir pazardır. Bazı insanlar için basit ve sınırlı olarak nitelendirilmiş olsa da popüler ve eğlenceli birçok oyun bulunduğunu göz ardı etmemekte fayda var. Mobil sanal gerçeklik gözlükleri ile oynanabilen uygulamalar da Play Store’da yer alıyor. .Şimdi sizlerle en güzel sanal gerçeklik oyunları listesi ile başbaşa bırakalım.

En Güzel Sanal Gerçeklik Oyunları Listesi

Sanal gerçeklik oyunları gün geçtikçe gelişti ve böylelikle oyun deneyimi de farklı bir boyut kazanmış oldu. Artık birçok firma oyunlarının sanal gerçeklik formlarını da yayınlamaya başladı.

en güzel sanal gerçeklik oyunları

En güzel sanal gerçeklik oyunları listesi ise şu şekildedir;

 • Red Bull Air Race: The Game
 • Google Earth
 • No Man’s Sky
 • Star Wars: Battlefront VR Mission
 • Snow Shaker Maker
 • Rollercoaster
 • Dive Deep
 • Tuscany Dive
 • VR Cinema for Cardboard
 • Eve: Valkyrie
 • Star Citizen
 • Space Pirate Trainer
 • Call of the Starseed
 • Apollo 11 VR
 • FATED: The Silent Oath

Oldukça popüler birçok oyun daha saymak mümkündür. Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanan bu oyunlar oyunculara farklı bir eğlence yaşatmayı başarıyor.

Apollo 11 VR

Özellikle uzay tutkunu oyuncuların seveceği bir oyundur. Aya gitmek, uzay gemisindeki sorunlarla ilgilenmek, uzay aracını kullanabilmek bu atmosferi yaşamaktan mutlu olunacak düzeyde. Meraklıları için uzayda gezinti yapmak oldukça keyifli olabilir.

FATED: The Silent Oath

Bu oyun oldukça heyecanlı ve sürükleyici bir yapıya sahiptir. Viking mitolojisinden esinlenerek yapılmıştır. Yalnız bir viking olarak oyuna başlayan oyuncu çeşitli maceralar yaşıyor. Düşmanlarla savaşmak, öfkeli tanrıların saldığı devlerin dünyayı yok etmesini engellemek, ormanda avlanmak ve benzeri birçok aktivite bulunuyor.

Google Earth

Sanal gerçekliği en güzel deneyimlenecek Google Earth, oyun olmasa da gayet eğlencelidir. Sokak görünümü sayesinde şehirler incelenebilir. Ya da güzel bir manzara izlenebilir.

Snow Shaker Maker

Özellikle kış aylarında sıkça tercih edilen bir oyundur. Yurt dışında ise noel zamanında oynanma sayısı artmaktadır. Bu sanal gerçeklik oyununda telefon sayesinde oyuncunun bir kar küresindeymiş gibi hissetmesi sağlanıyor. Her seferinde değişik bir karakter ile oyuna devam edilebiliyor. Bağış amaçlı ücretli şablonu olsa da ücretsiz şablona erişim de sağlanabilir.

Bu listeden sizlerin oynadığı sanal gerçeklik oyunları var mı? Yada bu liste dışında oynadığınız bir oyun varsa deneyiminizi yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

The post En Güzel Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/en-guzel-sanal-gerceklik-gozlugu-oyunlari/feed/ 0
PUBG Mobile Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-arkadas-ekleme-nasil-yapilir/ https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-arkadas-ekleme-nasil-yapilir/#respond Thu, 25 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1918 Son 3 yıldır halen gündemde popülerliğini koruyan ve oldukça eğlenceli olan PUBG Mobile oyunu, tamamen online bir şekilde oynanan oyundur. Birçok insan tarafından onay alan eğlenceli bu oyun, arkadaşlar arasında oynanarak, daha da eğlenceli bir hale geliyor. Oyunu 2 part şekilde oynayabiliyoruz. Tek başına veya arkadaşlarla birlikte oynayabiliyoruz. Takım olma imkanımız ile hem doğru bir …

The post PUBG Mobile Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Son 3 yıldır halen gündemde popülerliğini koruyan ve oldukça eğlenceli olan PUBG Mobile oyunu, tamamen online bir şekilde oynanan oyundur. Birçok insan tarafından onay alan eğlenceli bu oyun, arkadaşlar arasında oynanarak, daha da eğlenceli bir hale geliyor. Oyunu 2 part şekilde oynayabiliyoruz. Tek başına veya arkadaşlarla birlikte oynayabiliyoruz. Takım olma imkanımız ile hem doğru bir strateji belirleyip hem de savaşları kazanarak puanımızı yükseltebiliriz. Şimdi PUBG Mobile arkadaş ekleme nasıl yapılır, sorusuna yanıt bulalım.

pubg mobile arkadaş ekleme

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme

Bu işlem aslında oldukça basittir. Bu işlemi birkaç adımda tamamlayarak oyunun eğlencemizi paylaşabiliriz.

PUBG Mobile oyununda arkadaş ekleme işlemi şu şekildedir;

 • Öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Ardından sol kısımda bulunan ”Davet Et” seçeneğine tıklayarak, butonun üzerinde yer alan ve yan yana 2 insan şekilde duran figüre tıklıyoruz.
 • Daha sonra, ekranın sol kısmında ”Ekle” seçeneğine tıklıyoruz. Ayrıca bu kısımda bizlere farklı kullanıcı isim önerileri de çıkacaktır.
 • Ekranın yine sağ üst kısmında yer alan ”Gelişmiş Arama” başlığına tıklayarak, eklemek istediğimiz farklı arkadaşımızın adını yazıyoruz. Ancak bunu yazarken kesinlikle büyük küçük harf uyumuna dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde arkadaşınızın adını bulamayabilirsiniz.

Kullanıcı adını doğru bir şekilde yazdıktan sonra karşı tarafa istek gidecektir.

Takım Ol ve Savaşları Kazan!

Yukarıda anlatılan bilgi doğrultusunda, ayrıca arkadaşlık teklifini atarken arkadaşımıza mesaj da atabiliriz. Bu sayede arkadaşımızla online bir şekilde oyunu oynayabilir ve istek atabiliriz.

Tabi bu sıra da arkadaşımızın da isteğimizi kabul etmesi şarttır.

İstek kabul etme işlemi de oldukça basittir. Bunun için; yan yana duran 2 insan simgesine tıklamak yeterli olacaktır.

İstek listesini görüntüleyebilmek için, ”Oyun Arkadaşları” seçeneğine tıklayarak sağ alt kısımda bulunan ” İstek Listesi” kısmına tıklıyoruz. Böylece arkadaşınız da rahatlıkla isteğinizi görüntüleyebilir.

PUBG Mobile oyununda arkadaş ekleme işlemi tamamen bu kadar basittir. Ayrıca savaş içinde samimi olduğunuz diğer arkadaşları da oyun sonunda ekleyebilir böylece yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Artık yeni kişiler ile oyununu sınırsız ve doyasıya oynayabiliriz. İyi oyunlar dileriz!

The post PUBG Mobile Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-arkadas-ekleme-nasil-yapilir/feed/ 0
Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? https://www.sonsuzlukisareti.com/skype-nedir-skype-ile-konferans-gorusmesi-nasil-yapilir/ https://www.sonsuzlukisareti.com/skype-nedir-skype-ile-konferans-gorusmesi-nasil-yapilir/#respond Wed, 24 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=2667 Merkezi Lüksemburg’da olan Microsoft Corp.(NASDAQ MSFT) kuruluşunun bir parçası olan Skype, 2003 yılında kurulmuştur. Bu gün yüz milyonlarca insan Skype kullanmaktadır. Skype Nedir? Günlük yaşamda ya da iş hayatında en çok önem verilen kişiler ile mobil cihazlardan, PC’den veya Alexa üzerinden bağlantı kurulmasına olanak sağlayan uygulamaya Skype denilmektedir. Skype ile başkaları ile deneyimlerin paylaşılması ya …

The post Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Merkezi Lüksemburg’da olan Microsoft Corp.(NASDAQ MSFT) kuruluşunun bir parçası olan Skype, 2003 yılında kurulmuştur. Bu gün yüz milyonlarca insan Skype kullanmaktadır. Skype Nedir? Günlük yaşamda ya da iş hayatında en çok önem verilen kişiler ile mobil cihazlardan, PC’den veya Alexa üzerinden bağlantı kurulmasına olanak sağlayan uygulamaya Skype denilmektedir. Skype ile başkaları ile deneyimlerin paylaşılması ya da bir şeyler yapılması çok kolaydır. Grup konuşmaları ya da birebir konuşmalar için tasarlanmış olan Skype, benzersiz görüntülü ve sesli çağrı özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Skype İle Neler Yapılabilmektedir?

Skype ile çalışma grupları ile toplantılar yapılabilmekte ve çok güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İnsanlar yakınları ile özel günlerin kutlanmasında, özel eğitmenlerin destekleri yeni bir şeyler öğrenilmekte hobiler edinilmektedir. Skype ile 50 kişilik gruplara ücretsiz ileti gönderilmesi, sesli ve görüntülü çağrı yapılabilmesi tamamen ücretsizdir. Düşük bir ücretle ise daha fazla kişiye ulaşabilir ve daha fazla özellikten yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Skype İle Kurumsal Konferans Araması

Skype ile dikkat gerektiren bir konu üzerinde çalışmak için hızlı bir şekilde grup araması yapılabilmektedir. Paylaşılan Powerpoint slaytları, toplantı tutanakları, dosyalar ve beyaz tahta iş birliği gibi zamanlanmış bir toplantının bütün özelliklerini sağlayan bir toplantı yapılması için paylaşım eklenebilmektedir.

Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılmaktadır?

Skype ile konferans görüşmesi başlatmak için, öncelikle gruptaki kişilerin mevcut durumlarının denetlenerek uygun olup olmadıklarından emin olmak gerekmektedir. Sonra konferans aramasına davet için yapılması gereken işlemleri,

 • Skype’ın kurumsal ana penceresinde toplantıya katılacak kişilerin seçilmesi gereklidir. Bunun için Kişiler listesinde CTRL tuşuna basılı tutarak toplantıya katılacak kişiler seçilir.
 • Kişi seçimi ile Konferans araması Başlat’a tıklanması gereklidir.
 • Skype aramasına tıklanır.
 • Listelenen kişilere bildirim ulaşır ve konferansa katılmak isteyen kabul eder. Sıralamak mümkündür.

Konferans görüşmesine daha fazla kişi eklenmek istenirse, kişiler listesinden toplantıya sürüklenir ya da kişi menüsünden eklenebilmektedir. Bir başka yöntem ise, konuşma penceresinde katılımcılar bölmesinde Daha Fazla Kişi Davet’e tıklanır ve listeden bir kişi seçilir. Tamam tuşuna basıldıktan sonra Skype Kurumsal kişiyi aramakta ve toplantıya eklemektedir.

The post Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/skype-nedir-skype-ile-konferans-gorusmesi-nasil-yapilir/feed/ 0
Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma https://www.sonsuzlukisareti.com/netflix-tum-cihazlardan-cikis-yapma/ https://www.sonsuzlukisareti.com/netflix-tum-cihazlardan-cikis-yapma/#respond Tue, 23 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1914 Netflix kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de, Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma işlemleridir Aynı anda hem telefondan hem de bilgisayarlardan açmış olduğunuz Netflix üyeliğini zaman zaman kapatmanız gerekebilir. Bazen kendinize ait olmayan cihazlardan Netflix’e girebilirsiniz. Fakat buralardan hesabınıza giriş yaptıktan sonra çıkış yapmayı unutursanız, üyeliğinize başkaları giriş yapabilir. Bu da istenilen bir durum değildir. …

The post Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Netflix kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de, Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma işlemleridir Aynı anda hem telefondan hem de bilgisayarlardan açmış olduğunuz Netflix üyeliğini zaman zaman kapatmanız gerekebilir. Bazen kendinize ait olmayan cihazlardan Netflix’e girebilirsiniz. Fakat buralardan hesabınıza giriş yaptıktan sonra çıkış yapmayı unutursanız, üyeliğinize başkaları giriş yapabilir. Bu da istenilen bir durum değildir. Bu durumlarda da Netflix tüm cihazlardan çıkma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma Yöntemleri

Netflix üyeliğine başka cihazlardan giriş yaptınız fakat unuttuysanız bu yöntemler ile çıkış yapabilir ve Netfliz üyeliğinizi güven altına alabilirsiniz.

Çıkış yapmak için;

 • Netflix hesabına giriş yaparak oturumunuzu açmalısınız.
 • Oturum açma işleminden sonra sağ üst kısımda bulunan Netflix profilinize girmelisiniz. Sonrasında da Hesap kısmına basmalısınız.
 • Aşağıdaki Ayarlar kısmında bulunan Tüm Cihazlardan Çıkış Yap seçeneğine tıklayarak çıkışınızı yapabilirsiniz.
 • Bir uyarı mesajından sonra tüm cihazlardan çıkıp çıkmayacağınız için onay verilmesi gerekir. Uyarı metninde oturumu kapat seçeneğini kullanarak diğer cihazlardaki Nexflix üyeliğine girişlerini kapatabilirsiniz.

Tüm Cihazlardan Çıkılsa Bile Şifre Değiştirilmeli Midir?

Netflix hesabınıza sizden başka kişilerin girdiğini düşünüyor ve şüpheleniyorsanız, en garanti çözüm olarak şifre değiştirme yöntemini tercih edebilirsiniz. Zaten şifre değiştirildiği zaman otomatik olarak tüm diğer cihazlardan da otomatik olarak çıkış yapılacağı için, daha garanti bir çözüm yöntemidir. Şifre değişikliği yapıldığı zaman hesabınızın oturum süresi dolmuş olarak görüldüğü için, yeniden giriş yapılması gerekmektedir.

Tüm cihazlardan oturumu kapat yöntemiyle garanti altına alamadığını düşünüyorsanız, şifre yöntemini tercih etmek daha garantili olacaktır. Şifre değiştirme işlemi yapıldığı zaman, hem mobilden, hem tabletten hem de farklı cihazlardan yapılmış olan tüm girişlerden otomatik olarak çıkış gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix Hesabınıza Başkası Girmiş Olabilir Mi?

Netflix hesabınıza birinin girip girmediğinden emin olmak istiyorsanız bunu çok kolay yollarla anlayabilirsiniz. Başkalarının hesabına para ödemeden giriş yapılması bu önlemlerin artmasına sebep olmuştur. İlk açıldığı zaman ana sayfaya giriş yapılır. İzlemediğiniz içerikler için devam et uyarılarını alıyorsanız, hesabınıza bir başkasının girdiğini anlayabilir ve buna göre önlemlerinizi alabilirsiniz. Anlamak için en kolay yöntemlerden birisi budur.

The post Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/netflix-tum-cihazlardan-cikis-yapma/feed/ 0
Mustafa Kemal Atatürk Resimleri [29 Ekim, 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos] https://www.sonsuzlukisareti.com/mustafa-kemal-ataturk-resimleri-29-ekim-10-kasim-23-nisan-19-mayis-30-agustos/ https://www.sonsuzlukisareti.com/mustafa-kemal-ataturk-resimleri-29-ekim-10-kasim-23-nisan-19-mayis-30-agustos/#respond Mon, 22 Jun 2020 21:10:55 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=2676 Şanlı tarihimizin güven veren ve umut aşılayan yüzü Mustafa Kemal Atatürk resimleri ile buluşmak için en doğru adres. İnternet ortamından derlediğimiz resimlerde özelikle atamızın ölüm tarihi olan 10 Kasım ile ilgili görseller de mevcuttur. Dahası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 …

The post Mustafa Kemal Atatürk Resimleri [29 Ekim, 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos] appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Şanlı tarihimizin güven veren ve umut aşılayan yüzü Mustafa Kemal Atatürk resimleri ile buluşmak için en doğru adres. İnternet ortamından derlediğimiz resimlerde özelikle atamızın ölüm tarihi olan 10 Kasım ile ilgili görseller de mevcuttur. Dahası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi birbirinden farklı dönemlere ve günlere ait gün ışığına çıkmamış birçok resim ile tanışma zamanı.

Mustafa Kemal Atatürk Resimleri

Farklı ve etkileyici detaylara sahip olan, döneminin tüm ayrıntılarını yansıtan resimlerin bulunduğu adresten dilediğinizi tercih etmeniz oldukça kolay. Sizler için derlediğimiz resimlerde ve de kutlama ve anma mesajlarında ulu önderin ölüm günü olan 10 Kasım ile ilgili resimli anma mesajları bulacaksınız. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili de resimli kutlama mesajları bulacaksınız.

Mustafa Kemal Atatürk ve 10 Kasım

En özel ve güzel anlara şahitlik eden resimler ile o günün tarihini bir kez daha yaşatacak ayrıntılar canlanacak. Resimlerin sunmuş olduğu ruh sayesinde ait olduğu günün anlam ve önemi daha farklı bir şekilde gözlerinize yansıyacak. Bu amaçla etkileyici ve muhteşem detaylara sahip Mustafa Kemal Atatürk resimlerine bu sayfadan kolayca ulaşabilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk ve 19 Mayıs Mesajları

Vatanın tam bağımsızlık mücadelesinde akıl ve beden ile vermiş olduğu savaşların yanında armağan ettiği nice bayramlar sayesinde tarihimizi unutmadan yaşama olanağı tanınmıştır. Bu sayede her önemli gün ve anda kıymet verdiğimiz değerler doğrultusunda Atatürk’e ait resimlerin yanımızda olması daha farklı bir his yaratacaktır. En kaliteli ve profesyonel içerikler ile tasarlanan resimlerin bir arada sunulduğu adresten zevkinize uygun olanı bulmak için zaman kaybetmeyin.

Mustafa Kemal Atatürk ve 23 Nisan Resimleri

30 Ağustos

30 Ağustos Zafer Bayramı için aklınızda olan Mustafa Kemal Atatürk resimlerine oldukça kolay bir şekilde bu adresten ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı ve daha önceden rastlamamış olduğunuz seçenekleri ile hayranlık uyandıracak resimler sayesinde fark yaratın. Milli bayram ve anma günlerinde etkileyici detaylar ile sunulan bu resimlere baktıkça derinden hissedilecek duygular güçlü bir şekilde sizlere ulaşacak.

29 Ekim

Cumhuriyetin yazıldığı tarihe resimler aracılığı ile yolculuk yapmak isterseniz Mustafa Kemal Atatürk resimlerine bu adresten ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı ve değişik özelliklere sahip resimler oldukça profesyonel eller aracılığı ile güzel detaylara sahip olmaktadır. Günün anlam ve önemine en uygun resmi seçerek duygularınızı en doğru şekilde ifade etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı

Kurtuluş Savaşı’nın yaratmış olduğu atmosferi yansıtacak resimler ile o döneme bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu adreste yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ e ait birbirinden farklı dönem ve anlara ait resimler arasından hayalinizde yer etmiş olan anı yakalama olanağına sahipsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri ve detayları ile başarılı bir hizmet sunumu sizi beklemekte.

Osmanlı Devleti Dönemi

Osmanlı Devleti dönemine ait kriterlerin yer aldığı ve o dönemin özelliklerini yansıtan Mustafa Kemal Atatürk resimleri arasında kaybolacaksınız. Pek çok şeyin bambaşka detaylarda sunulduğu ve sizi o dönemin koşullarına yolculuk yaptıracak nitelikler yer almaktadır. Şık ve kaliteli yapıya sahip resim özellikleri ile dönemler arası geçiş sizleri beklemektedir.

Cumhuriyet Dönemi

Yılar içerisinde yenilenen şartlar ve verilen mücadeleleri Mustafa Kemal Atatürk resimlerine olan yansımasını yakından takip edebileceğiniz bu adres ile farklı duygulara eşlik edeceksiniz. Dönemlerin kendi arasında yaratmış olduğu farkı resimlere yansımasını gözlemleme imkanı bulacaksınız. Kaliteli bir hizmet sunumu gerçekleştiren adresten Mustafa Kemal Atatürk için hazırlanmış her döneme ait resim bulmak oldukça keyifli bir uğraş olacak.

The post Mustafa Kemal Atatürk Resimleri [29 Ekim, 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos] appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/mustafa-kemal-ataturk-resimleri-29-ekim-10-kasim-23-nisan-19-mayis-30-agustos/feed/ 0
En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android) https://www.sonsuzlukisareti.com/en-iyi-ekran-kaydetme-uygulamalari-android/ https://www.sonsuzlukisareti.com/en-iyi-ekran-kaydetme-uygulamalari-android/#respond Mon, 22 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=2663 Birçok zaman akıllı telefonlarımızda ekran kaydetmek istediğimiz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Apple firmasının ürettiği iPad ve iOS cihazlarda ekran kaydetme özelliği bulunuyor. Android telefonlarında ise bazı üreticiler ekran kaydetme özelliği sunarken diğerleri ekran kaydetme özelliği sunmuyor. Google Play Store’da arama yaptığımızda karşımıza birçok ekran kaydetme uygulamaları çıkıyor lakin yorumlara göz attığımızda bu uygulamaların bazılarının beklentileri karşılamadığını görüyoruz. …

The post En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android) appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Birçok zaman akıllı telefonlarımızda ekran kaydetmek istediğimiz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Apple firmasının ürettiği iPad ve iOS cihazlarda ekran kaydetme özelliği bulunuyor. Android telefonlarında ise bazı üreticiler ekran kaydetme özelliği sunarken diğerleri ekran kaydetme özelliği sunmuyor.

Google Play Store’da arama yaptığımızda karşımıza birçok ekran kaydetme uygulamaları çıkıyor lakin yorumlara göz attığımızda bu uygulamaların bazılarının beklentileri karşılamadığını görüyoruz.

Android Cihazlar İçin Ekran Kaydetme Uygulamaları

Aşağıda maddelerde belirttiğimiz uygulamalar ile kolayca istediğiniz herhangi bir içeriğin kaydını yapabilmekle beraber oyunlarınızın da video kaydını yapabileceksiniz.

 1. AZ Screen Recorder
 2. DU Recorder
 3. Mobizen Screen Recorder
 4. NLL Screen Recorder
 5. RecMee Screen Recorder

Aşağıdaki başlıklarda uygulamalar hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder ile Android 5.0+ işletim sistemli telefonunuzda Root erişimi olmaksızın sorunsuz bir şekilde ekran kaydı yapabilirsiniz. Bu uygulamanın ücretsiz versiyonu ile pek çok özelliğe erişebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama ücretli versiyonda kayıt durdurma veya devam etme gibi özellikleri ile en iyi ekran kaydedici uygulama olabilmektedir.

DU Recorder

DU Recorder 10 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Bu uygulama ile ekran kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda kaydettiğiniz videolarınız düzenleye de bilirsiniz. Uygulamanın tek negatif yanı ise videolara filigran eklemesidir.

Vysor

Vysor en iyi ekran kaydedici uygulamalardan biri olup ekran kaydetme ile beraber bilgisayar üzerinden akıllı telefonu kontrol etme özelliği sunması ile diğer uygulamalardan ayrılır. Web tarayıcınıza eklediğiniz bu ücretsiz eklenti ile telefonunuzun ekranını görüntüleyebilirsiniz.

Mobizen Screen Recorder

Mobizen ekran kaydetme uygulaması Android 4.0+ cihazlarda root erişimi gerektirmeden kullanılan kaliteli programlardan biridir. Videonuzu kaydettikten sonra ona düzenleme yapabilir ve hatta videolara tepki göstermek isterseniz kayıt süresi boyunca ön kamera özelliğini de kullanabilirsiniz.

NLL Screen Recorder

Uygulama Root erişimi ile kullanılan başarılı sonuçlar veren uygulamalardan biridir. Aynı zamanda uzun zamandır geliştirilerek ara yüzde kullanımı kolay bir uygulama haline getirilmiştir. Aynı zamanda kullanıcılara da yenilikler ve kullanım kolaylıkları sunmaktadır.

RecMee Screen Recorder

Uygulama Root erişimi olmadan Android 5.0 + işletim sistemli telefonlarda ücretli olarak, Android 4.0+ cihazlarda ise Root ile ücretsiz çalışıyor. Uygulama birçok özelliği ile AZ Screen Recorder ile benzerdir.

The post En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android) appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/en-iyi-ekran-kaydetme-uygulamalari-android/feed/ 0
Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır? https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-ban-kaldirma-nasil-yapilir/ https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-ban-kaldirma-nasil-yapilir/#respond Sun, 21 Jun 2020 09:00:00 +0000 https://www.sonsuzlukisareti.com/?p=1910 Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Pubg Mobile, yeni güncellemeler ve geliştirdiği altyapısı ile her geçen gün oyun keyfini bir daha arttırmakta. Yoğun bir rekabet duygusuna dayanan bu oyunda kimi kullanıcılar oyun hırsı ile hileye başvurduğu veya Pubg Mobile’nin uygun bulmadığı nedenlerden dolayı banlanmakta. Oyunu kuralları içinde oynamadığı için ban yiyen kullanıcılar maalesef her …

The post Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Pubg Mobile, yeni güncellemeler ve geliştirdiği altyapısı ile her geçen gün oyun keyfini bir daha arttırmakta. Yoğun bir rekabet duygusuna dayanan bu oyunda kimi kullanıcılar oyun hırsı ile hileye başvurduğu veya Pubg Mobile’nin uygun bulmadığı nedenlerden dolayı banlanmakta. Oyunu kuralları içinde oynamadığı için ban yiyen kullanıcılar maalesef her geçen gün daha da artmakta. Bu yazımızda sizlere Pubg Mobile ban yeme sebepleri ve Pubg Mobile ban kaldırma, bana itiraz etme konularında bilgi vereceğiz.

Pubg Mobile Ban Yeme Nedenleri

Tencent Games, oyun kuralları konusunda oldukça katı bir politika uygulamaktadır. Oyunu kötüye kullanım halinde hesabınız dondurulmakta ya da kalıcı olarak kapatmaktadır. Pubg Mobile, ban nedenlerini sürekli güncellemektedir.

Pubg Mobile ban kaldırma

Şu an geçerli olan ban sebepleri şunlardır;

 • Ödemelerde sahtekarlık yapmak veya usulsüz satım alımlarda bulunmak.
 • Haksız üstünlük sağlayacak donanım ya da program kullanmak
 • Görüntü kalitesi, silah desenler vb. amaçla oyun istemcisinde yetkisiz dosya değişiklikleri yapmak.
 • Ghost yaparak oyun oynamak
 • Kullanıcı adı ve yorumlarda ırkçılık, cinsiyetçilik, ayrımcılık, küfür, hakaret ve saldırganlık göstermek
 • Aimbot takımlarına katılmak
 • Oyundaki güvenlik açıklarından, hatalardan yararlanarak avantaj sağlamaya çalışmak
 • Oyunda takım arkadaşınızı öldürmek
 • Bir başkasına ait kişisel bilgileri ifşa etmek, 3. kişilerle paylaşmak
 • Solo maçlarda takım kurmak

Kullanıcı şikayetleri üzerine, Pubg Mobile hesabınızı incelemeye alır. Bu inceleme sonucunda, hesabınızdan bu kuralların ihlal edildiğini tespit etmesi halinde 3 gün, 7 gün, 1 ay veya kalıcı olarak hesabınızı banlamaktadır.

Pubg Mobile ban kaldırma

Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Daha önce değindiğimiz gibi, Pubg Mobile oyun güvenliğini ihlal edecek ve haksız üstünlük sağlayacak davranışlara karşı oldukça katı bir politika uygulamaktadır. Bu şartları ihlal edip hesabınızı kalıcı olarak banlamışsa, bu banı kaldırma şansınız yoktur. Kalıcı olarak banlanmışsanız, ban süresince beklemeniz ve ardından hesabınıza giriş yapmayı denemelisiniz.

Eğer Pubg hesabınıza haksız ban uygulandığını düşünüyorsanız itiraz ederek banın kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bunun içindir itiraz maili göndermeniz gerekmektedir. Ancak bu maili mümkün oldukça sade ve anlaşılır bir dilde yazmanız gerekir.

Bana itiraz etmek için oluşturmanız gereken dilekçe örneği ise şu şekildedir.

İtiraz Dilekçesinin Gönderileceği Mail adresi:

PUBGMOBILE_CS@tencentgames.com

Mail Konu Başlığı:

Pubg hesabım neden banlandı?

İçerik:

Mail içeriğinde oldukça sadece ve anlaşılır bir dilde, hesabınızın banlandığını ve bu banın haksız olup, itiraz etmek istediğinizi yazmalısınız. Hesabınızın banlanmasına neden olan ihlalleri kanıtlamalarını isteyerek, hesabınızın yeniden açılmasını talep etmelisiniz.

İtiraz Dilekçesinin Sonuna:

Hesap bilgileri

Kullanıcı adı:

ID:

Seviye:

Bu bilgilerinizi de ekleyerek itiraz mailinizi oluşturabilirsiniz. Bu maili gönderdikten sonra genelde 24 saat içinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Eğer hesabınızın haksız banlandığına karar verilirse, bu mağduriyetinize karşılık bazen küçük ödüllerde vermektedirler.

The post Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır? appeared first on Sonsuzluk İşareti.

]]>
https://www.sonsuzlukisareti.com/pubg-mobile-ban-kaldirma-nasil-yapilir/feed/ 0