Freelance olarak çalışabileceğiniz web siteleri?

İnternet sektörü geliştikçe neredeyse her türlü meslek grubu işini internet üzerinde yapabilir hale geliyor. Böylece hem rahat bir çalışma ortamı hem de özgürce para kazanabileceğiniz bir sistem oluşturabiliyorsunuz. Fakat internet üzerinde çalışmak hakkında oldukça anlamsız ve yeterli bilgiye sahip olmayan paylaşım mevcut. Bu yazımızda da internet üzerinden nasıl ve nerelerde çalışabileceğinizi öğreneceğiz.

Freelance Çalışmak

İnternet üzerinden kendi işini pazarlamak olarak kullanılan Freelance iş modeli, kişilerin internet üzerinden hizmetlerini sunması ve gelir elde etmesine verilen isimdir. Her türlü mesleğe sahip kişi internet üzerinde Freelancer olarak çalışabilir. Bunun için yapmanız gereken şey mesleğinizi icra edebileceğiniz bir platform bulmak, kayıt olmak ve ilanınızı oluşturmaktır. Daha sonra müşterilerinizi bekleyebilir ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız freelance platformlarından kendinize en uygun olanı seçebilir ve hemen ilanınızı oluşturarak siz de freelancer olabilirsiniz.

Fiverr

En büyük freelance platformlarından biri olan Fiverr ile normal işinizden daha fazla para kazanabilir ve büyük bir kitle edinerek Dünya’ya adınızı duyurabilirsiniz. Ancak bu platform global olduğu için Türkçe ile hizmet verebilmeniz mümkün değildir. İngilizcenizi geliştirerek Fiverr platformuna kayıt olabilir ve hemen ilan oluşturabilirsiniz. Yaptığınız iş başı belirlediğiniz tutarda ödeme alabilirsiniz ancak platform her iş sonunda sizden bir miktar kesinti yapacaktır. Bu oranları web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Freelancer

Her yeni freelancer adayının kayıt olduğu ve para kazanmaya çalıştığı freelance platformu Freelancer ile sizler de oldukça tatminkâr gelirler elde edebilirsiniz. Türkçe hizmet verebilmek mümkün olsa da İngilizce dilinde hizmet sunarsanız daha çok gelir elde edebilir ve daha çok müşteriye erişebilirsiniz. Örnek ilanlara bakarak kendi fiyatlandırmanızı da rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Bionluk

En büyük Türkçe freelance platformlarından biri olan Bionluk ile Türkçe bir şekilde hizmet verebilir ve gelir elde edebilirsiniz. Kolay bir şekilde kayıt olunabilen bu sitede örnek projelerinizi referans göstererek ilan oluşturabilirsiniz. Elinizde herhangi bir referans olmadan ilan açmak ve müşteri bulmak mümkün değildir. Ayrıca aldığı vergi ve kesintiler yabancı freelance sitelerine göre bir tık daha fazladır. Ancak Türkçe olması sebebiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Armut

Yine bir Türk freelancer sitesi olan Armut, diğer platformlara göre daha farklı bir işleyişe sahiptir. Bu site üzerinden her türlü iş ilanı açabilir ve müşterilerinizi bekleyebilirsiniz. Ev tadilatından, sıhhi tesisata kadar iş ilanı açabileceğiniz bu site üzerinde sistem sahibinden gibi işlemektedir. Daha farklı bir işe sahipseniz ve işinizi fiziksel ortamda yapan biriyseniz Armut kayıt olabileceğiniz ve internet üzerinden işinizi pazarlayabileceğiniz en iyi sitelerden biridir.

Diğer Platformlar

Yukarıda bahsettiğimiz freelance platformları dışında ürün ve hizmetlerinizi pazarlayabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformları kendiniz keşfedebilir ve mesleğinize uygun web siteleri bulabilirsiniz. İnternette güzel bir ilan oluşturduktan ve gerekli reklamı yaptıktan sonra her türlü işi pazarlayabilir ve oldukça yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Hatta kazancınız günlük hayattaki işlerinizden bile daha fazla olabilir. Umarız siz de kendinize en uygun platformu bulabilir ve en kısa süre içerisinde gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu