Google Chrome için En İyi VPN Eklentileri

İnternette daha güvenli bir şekilde gezinti yapmak ve erişemediğiniz sitelere erişim sağlayabilmek için VPN kullanmak gerekmektedir. Ancak birçok kişi hem VPN kavramının ne anlama geldiğini hem de Google Chrome için en iyi VPN eklentilerini bilmemektedir. Kalitesiz bir VPN kullanımı ile istediğiniz işlemleri yapamamanın yanında güvenliğinizi de tehdit edecek durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bizler de bu içeriğimizde VPN kavramının anlamını sizlere açıklayarak Google Chrome için En İyi VPN eklentilerinin hangileri olduğunu paylaşacağız.

VPN Nedir?

VPN kavramı basitçe internet bağlantınızın bir tünel içerisinden aktarılarak daha güvenli bir bağlantı kurmanızı sağlamak olarak tanımlanabilir. Sanal özel ağ olarak tanımlanan bu hizmet sayesinde bağlandığınız köprü ile cihazınızın başka bir konumda gözükmesini sağlayabilir ve takip edilmenizi engelleyebilirsiniz. Ayrıca başka bir konuma bağlandığınız için mevcut bölgede engellenmiş web sitelerine de erişim sağlanabilmektedir.

VPN’in özellikleri ve avantajları çok farklı olsa da günümüzde genellikle yasaklı sitelere erişim amacıyla VPN kullanılmaktadır. Dolayısıyla sadece bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş olan birçok uygulama, yazılım ve eklenti bulunmaktadır. Özellikle bilgisayar ve tarayıcı üzerinden engellenmiş sitelere erişmek için VPN kullanımı zorunlu olmaktadır. Daha detaylı bilgi için VPN Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

VPN Nedir?
VPN Nedir?

Google Chrome için En İyi VPN Eklentileri

Google Chrome bugün en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak bilinmektedir. Fakat içerisinde otomatik olarak tanımlanmış bir VPN hizmeti bulunmamaktadır. Bu yüzden Google Chrome mağazası üzerinden uygun eklentiyi bularak tarayıcıya kurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında sağ üst köşede bulunan eklentilerinizi kullanabilirsiniz. Mağaza üzerinden birçok VPN eklentisini ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Google Chrome için En İyi VPN Eklentileri
Google Chrome için En İyi VPN Eklentileri

ZenMate VPN

Google Chrome için en iyi VPN eklentileri dendiği zaman akla ilk gelen eklentilerden biri ZenMate VPN olmaktadır. Yalnızca VPN eklentisi olarak geliştirilen bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kayıt işlemlerini tamamlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bazı sınırlamalar bulunmaktadır.

 • ZenMate Free hesabı ile 30’a yakın konuma bağlanabilir ve aktif olarak kullanabilirsiniz. Fakat aşırı kullanımlarda hizmetiniz otomatik olarak durdurulur ve Premium almanız tavsiye edilir.
 • ZenMate Premium ile dünyanın istediğiniz noktasındaki VPN ağlarına bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca ek ödemeler ile kendinize özel bir VPN sunucusu oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.
 • MacOS, Android ve Windows tam uyumluluğu bulunmaktadır.

ZenMate üzerinden ücretli bir hizmet almanız halinde hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda tüm özellikleri kullanabilirsiniz. İlk süreçte kayıt olmanız gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Daha sonrasında eklenti ekranı üzerinden sunucuyu seçerek başlat tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

ZenMate VPN - En İyi VPN Eklentileri
ZenMate VPN – En İyi VPN Eklentileri

ExpressVPN

Ücretli bir VPN eklentisi olmasına rağmen birçok kişi tarafından kullanılan ExpressVPN, en yüksek internet hızını vadediyor. Dolayısıyla VPN ağına bağlandığınızda hızınızın düşüşü minimize edilebiliyor. Bunun yanında 7/24 müşteri desteği de sunan eklentiyi ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

 • ExpressVPN üyeliği alındıktan sonra hiçbir ek ücrete gerek kalmadan sınırsız kullanım sağlanabilir.
 • 100’e yakın ülkede bulunan 3000’den fazla sunucu arasından seçim yapılabilir ve istenilene hızlı bir şekilde bağlantı gerçekleştirilir.
 • Yüksek şifreleme teknolojilerine sahip olduğu için yalnızca yasaklı sitelere erişim için değil, güvenli internet bağlantısı için de sıkça tercih edilmektedir.

ExpressVPN eklentisini aynı diğer eklentiler gibi Google Chrome mağazası üzerinden edinebilirsiniz. Kayıt olma ekranında kartınız ile üyelik satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hizmetten memnun kalmamanız halinde 30 gün içerisinde para iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

ExpressVPN - En İyi VPN Eklentileri
ExpressVPN – En İyi VPN Eklentileri

DotVPN

Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen ve sınırsız bant genişliğine sahip olan DotVPN, günümüzde en çok kullanılan Google Chrome VPN eklentilerinden biridir. Sizler de hemen bu hizmeti indirebilir ve kolay kullanım ara yüzü ile VPN bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tamamen ücretsiz sınırsız bant genişliği sunmaktadır.
 • Hız arttırmak amacıyla ücretli Turbo paketleri bulunmaktadır.
 • 30’dan fazla ülkede bulunan 30’dan fazla sunucuya anında bağlantı gerçekleştirebilmek mümkündür.

Ücretsiz bir hizmet olduğu ve içerisinde az sunucu barındırdığı için bazı dönemlerde internet hızında aşırı yavaşlamaların meydana gelmesi oldukça normaldir. Bunun önüne geçebilmek için ise ücretli paketi satın almanız tavsiye edilmektedir. Fakat küçük işlemleri gerçekleştirebilmek için kolay kullanıma sahip bir VPN eklentisi arıyorsanız DotVPN eklentisini hemen indirebilirsiniz.

DotVPN - En İyi VPN Eklentileri
DotVPN – En İyi VPN Eklentileri

TouchVPN

Google Chrome için en iyi VPN eklentileri dendiği zaman akla gelen bir diğer VPN eklentisi de TouchVPN olmaktadır. Diğer eklentilere ve uygulamalara kıyasla oldukça basit bir sisteme sahip olan TouchVPN üzerinden VPN bağlantısı gerçekleştirmek için yalnızca bir tuşa basmanız yeterli olacaktır.

 • 5’den fazla ülkede bulunan 50’den fazla sunucuya hızlı bir şekilde bağlantı gerçekleştirebilir ve sunucular arasında ücretsiz bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz.
 • Android, iOS ve Windows uyumlu olduğu için tüm platformlarda aynı mantıkla kullanılabilir.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi istediğiniz cihazınızda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat aynı DotVPN gibi ücretsiz olduğu için aşırı yüklenmelerden ötürü internet hızınızda ciddi yavaşlamalar meydana gelebilir. Bunun önüne geçebilmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır.

TouchVPN - En İyi VPN Eklentileri
TouchVPN – En İyi VPN Eklentileri

CyberGhost

Hızlı bir bağlantı sunmasının yanında yüksek güvenlik önlemleri sunan ve farklı özellikleri de içerisinde barındıran CyberGhost eklentisi, VPN ile başka özellikleri bir arada kullanmak isteyen kullanıcıların sıklıkla başvurduğu eklentiler arasında yer alıyor. Bunun yanında bir noktaya kadar ücretsiz kullanım sağladığı için en çok tercih edilen VPN uygulamaları arasında da bulunuyor.

 • 10’dan fazla ülkede 100’e yakın sunucuya ister otomatik isterseniz de manuel olarak bağlantı gerçekleştirebilmek mümkün.
 • Bant genişliği bulunmadığı için ücretsiz bir şekilde sınırsız olarak kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Yüksek şifreleme sistemleri sayesinde VPN bağlantısının yanında güvenilir ve izlenemez bir ortam oluşturulmasını da sağlıyor.
 • 7/24 Müşteri desteği sunduğu için ister ücretsiz ister ücretli sürümde istediğiniz zaman destek alabilmek mümkün oluyor.

CyberGhost yalnızca VPN özelliğini kullanmak yerine reklam engelleme gibi özellikleri de Google Chrome üzerinde kullanıcılarına sunuyor. Bunun yanında tüm sunucular arasında hızlı bir geçiş avantajı sağlıyor. Diğer VPN eklentilerine kıyasla daha hızlı bir internet hızı sunması da tercih sebebi olmasında büyük rol oynuyor.

CyberGhost - En İyi VPN Eklentileri
CyberGhost – En İyi VPN Eklentileri

İçeriğimizde tüm detaylarıyla VPN nedir sorusunu yanıtlandırdık ve Google Chrome için en iyi VPN eklentilerini sizlerle paylaşamaya çalıştık. Tüm eklentileri teker teker deneyerek kendiniz için en uygun olanını bulabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Genellikle tüm uygulamalarda bir tuş ile VPN özelliği aktif hale getirilebildiği için herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu