Google Hangouts Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hangouts kullanıcısına mesajlaşma ve görüntülü arama özelliklerini bir arada sağlayan programdır. Hangouts’u mobil cihazınız veya herhangi bir Web site üzerinden kullanabilirsiniz. Hangouts Google araçlarıyla beraber çalışan ve ücretsiz bir servis sunan programdır.

Google Hangouts Nedir?

Hangouts farklı bölge ve ülkelerdeki ofis ve iş yerlerinin birlikte çalışmak için en çok kullandığı programlardan biridir. Google daha önce bu programı ‘G talk’ ile kullanıcılarına sunarken program geliştirildi ve programa arayüz eklendi. Daha kolay bir kullanım sunarak Hangouts olarak ortaya çıktı. Program kolay ve beraber kullanım sağlamak için görüntülü sohbet, internet üzerinden telefon çağrıları yapma, Google ses (voice) telefon numarasıyla kısa mesaj gönderme, video-konferans ve mesajlaşma servisleri gibi hizmetlerle kullanılıyor.

Hangouts kullanımı oldukça kolay çünkü hangoutsa mobil cihazla, masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarınızla erişebilirsiniz sadece bir Google hesabı kullanıyor olmanız yeterlidir. En çok tercih edilmesinin sebebi kullanım kolaylığı, her cihaza uygun olması, ücretsiz olması ve tasarımı ile basit ve cazip seçenekler sunmasıdır.

google hangouts nedir 2
google hangouts nedir

Hangouts Nasıl Kullanılır

Hangouts kullanabilmek için bilgisayarınız veya mobil cihazınızın olması, internete erişebilmeniz ve Google hesabınız olması yeterlidir. Google profiline girdiğinizde ana sayfaya girdiğinizde sağ tarafında Hangouts sütununu bulunmaktadır. Hangouts’u dokunduğunuzda sizin Google hesabınızla giriş yapacaktır.

Rehberiniz ki kişilerden Hangouts kullananlar çıkacaktır yanında yeşil nokta simge ise çevrim içi olduklarını gösterir. Çevrim içi olmayan bir kişiye yazdığınız da ise onunla iletişime geçmek istediğinize dair bildirim gitmektedir. Google ile girmek zor geliyorsa daha basit bir yöntemi vardır bu da Hangouts uygulamasını indirmektir. Uygulamayı indirdiğiniz de açıp hesap ekleye tıklamanız ve Google hesabınızı seçmeniz kullanıma başlamanız için yeterlidir.

Hangoutsun en çok kullanılan özelliği olan görüntülü arama ve konuşma için uygulamayı açtığınızda Hangouts davet etme özelliği ile görüntülü konuşmak istediğiniz kişiye tıklamalı ve birden fazla kişiyle konuşmak istiyorsanız onlara da tıklamalısınız bu sayede işaret edilen kişilere davet göndermiş olacaksınız.

Hangouts ile Kaç Kişiyle Aynı Anda Konuşulur?

Hangouts uygulamasının aynı anda mesaj yazma kişi kapasitesi 150 kişi, görüntülü sohbet Gmail ile 10 kişi, eğitim ve business kullanım için 15 kişidir.

Ayrıca bakınız: Skype nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu