Google Play Store Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Android telefon kullanıcıları cihazlarına indirmek istedikleri uygulamaların neredeyse hepsini Google Play Store uygulaması üzerinde sağlamaktadır. Fakat bu platform bazı zamanlarda kullanıcılara belli başlı bir takım sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların başında ise beyaz ekran sorunu yer almaktadır. Tam olarak Google Play’e girildiği esnada ya da yüklemek yapılacağı esnada oluşan önemli bir problemdir. Peki, bu sorun nasıl çözülür kısaca bir göz atalım. Ayrıca bakınız: Play Store silindi nasıl çözülür?

Google Play Store’da Karşımıza Çıkan Sorunlar

Google Play Store sadece beyaz ekran sorununu meydana getirmez. Bunun dışında da her uygulamada olduğu gibi bu platformda da belli başlı bir takım sorunlar karşımıza çıkabilmektedir..

  • Giriş yapmakta zorlanabilirsiniz
  • Google Play Store tam giriş yaptığınızda beyaz ekran sorun oluşabilir
  • İndirme yaparken bu işlem tamamlanamaz ya da yarım kalabilir
  • Herhangi bir uygulama indirmek istediğiniz sırada bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz
  • Güncellemesi gereken bir uygulamanın güncellemesini yapamayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan maddeler genel olarak karşımıza çıkan sorunlar arasında yer almaktadır. Fakat her birinin çözümü çok kolay bir şekilde sağlandığından dolayı, büyük bir sorun teşkil etmemektedir.

Google Play Store’da Karşımıza Çıkan Sorunların Çözümü

Play Store Beyaz Ekran Sorunu ve Cozumu 2
Play Store Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

İlk olarak sorunları çözmeye başlamadan önce internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ki bağlantınız da herhangi bir problem yoksa gerekli çözüm sorunlarını çözmeyi denemelisiniz. Bağlantınız da herhangi bir problem olmadığını biliyorsanız ilk olarak Play Store’a ait olan verileri temizlemek ile yola başlamalısınız.

Google Play Store Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

Cihazın ayarlar bölümüne giriş yapın ve ardından uygulamalar adlı sekmeye giriş yaparak Google Play Store yazısının üzerine dokunun. Açılan sayfada yer alan zorla durdur adlı yazının üzerine dokunun. Ardından verileri temizle adlı bir yazıyla karşılaşacaksınız. Bunun üzerine dokunarak verileri temizleyin. Böylelikle sorunlarınız çözülmüş olacaktır.

Sorunlar Devam Ederse

Yukarıda anlatılmış olan işlem ile sorununuza çözüm bulamadıysanız telefonunuzu açıp kapamayı denemelisiniz. Eğer ki tüm bunlara rağmen sorununuz çözülmez ise telefonun hafızasının çok dolu olduğu ifade edilmektedir. Böyle bir durumda telefonun hafızasını temizleyerek bellekte yer açmayı demelisiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu