Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Play Store aracılığı ile sunulan bazı uygulamalar veyahut hizmetler, sadece belirli bölgelere veya ülkelere özel şekilde sunulabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise o bölgeye veya ülkeye bağlı konumdaki hesaplar yardımı ile indirme yapmadan uygulamaya veya hizmete erişmeniz mümkün olmamaktadır. Peki, ilk olarak Google play store nedir?

Google Play Store Nedir?

Google Play, Google tarafından Android işletim sistemine özel geliştirilmiş bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtımı ile satış platformu olarak bilinmektedir.

Google Play Store İçerisinde Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor Hatası

İndirmek istediğiniz içerikte ‘Bu Öğe Ülkeniz İçin Kullanılmamaktadır’ hatası almaktaysanız yapmanız gereken ilk temel işleminiz, Play Store’un bölgesini değiştirmeniz olmaktadır. Bu durumu Root veya VPN yardımı ile yapabilseniz de her kullanıcı bu tip işlem içerisine girişmek istemediğinden daha basit bir yöntem aramaktadır.

Bu konuda ise çok kısa sürede ülke değiştirme işlemini gerçekleştirebilmektesiniz. Bu sayede ise indirmeyi istediğiniz fakat bölge kısıtlamaları dolayısıyla indirme sağlayamadığınız uygulamalarınızı veya içeriklerinizi kolay şekilde indirebileceksiniz.

Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Play Store için ülke değiştirme işlemini yapmak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu adımlar:

  • Cihazınızdan Play Store uygulamasını açınız.
  • Ekranda beliren sol taraftaki menüyü açmanız gerekmektedir.
  • Hesap sekmesine tıklamalısınız.
  • Karşınıza Ülke ve Profiller menüsü çıkacaktır. O menüye tıklayınız.
  • Ülke butonuna basıp yeni bir ülke seçebilirsiniz.
  • Ekrana gelen bildirimi onaylamanız gerekmektedir.

Bütün bu adımların uygulanmasının ardından Play Store’un bağlı konumdaki ülke değişecek ve bu sayede ise istediğiniz uygulamaları kolaylıkla ve hızlı şekilde indirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise bu menünün cihazlarında açık olmadığı ve bu sebeple ülke konumunu değiştiremediklerini ifade etmektedir. Buna benzer durumlarla karşılaştığınızda ise alternatif çözümlerden destek almalısınız.

playstoreulke
Play Store Ülke Değiştirme

Alternatif Çözümler

Yukarıdaki açıklanan adımları uygulama esnasında çeşitli sorunlar veya hatalar ile karşılaşmış ve alternatif çözümler aramaktaysanız uygulamanız gereken bazı alternatif çözümler bulunmaktadır. Bu çözüm seçenekleri VPN ile APK olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu çözümleri alt başlıklar halinde açıklayacağız.

Tam İndir Güvenilir Kaynak Çözümü

İlk tercih etmeniz gereken çözüm tam indir gibi güvenilir kaynak aracılığı ile (.apk) dosyası indirmekten yana kullanmalısınız. Uygulamanıza ait olan dosyayı internetten aramalı ve indirip cihazınıza kurmalısınız. Bu doğrultuda herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmadan uygulamaya erişmektesiniz. İnternette çok fazla zararlı yazılım bulunduğu için indirmelerinizi sadece güvenilir kaynaklardan yapmanızda fayda vardır.

VPN Yardımı

Diğer bir çözüm ise VPN aracılığı ile Play Store engelini aşmayı denemektir. Bu yöntem tüm kullanıcı cihazlarında düzgün şekilde çalışmamakta fakat sizlerde başarılı şekilde çalışma durumu söz konusu olduğu için denemenizde fayda vardır.

Google Play beyaz ekran sorunu ve çözümü konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu