Google Yüksek Çözünürlüklü Görsel Bulma

Google yüksek çözünürlüklü görsel bulma, özellikle içerik üreten veya belirli amaçlarla arayışta olan kullanıcıların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Google belirli bir arama terimine göre en iyi görselleri sizin için ayıklar ve karşınıza çıkarır. Ancak çoğunlukla kalitesiz ve lisanslı görseller ile karşılaşılır. Bu durumun önüne geçebilmek ve daha kaliteli görsellere ulaşabilmek için yapabileceğiniz bazı işlemler bulunmaktadır. İçeriğimizde Google yüksek çözünürlüklü görsel bulma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Google Yüksek Çözünürlüklü Görsel Bulma İşlemi

Google büyük bir görsel kütüphaneye sahiptir ve bu kütüphane içerisinde aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür. Ancak otomatik sıralama yapıldığı için tam anlamıyla istediğiniz şeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Buna rağmen belirli yöntemleri bilmeniz halinde işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bunlardan biri de yüksek çözünürlüklü görsel bulma işlemidir.

Gerek iş gerekse günlük amaçlar için birçok fotoğrafa ihtiyaç duyabiliriz. Ancak Google üzerinde arama yaptığımızda istediğimiz boyutlarda fotoğraflara erişemeyiz. Yalnızca birkaç saniyelik bir işlemle bunun üstesinden gelerek görselleri istediğimiz şartlar dahilinde aratabiliriz. Bu işleme arama veya görsel filtreleme adı verilmektedir.

Google Yüksek Çözünürlüklü Görsel Bulma İşlemi
Google Yüksek Çözünürlüklü Görsel Bulma İşlemi

Google Arama Filtreleme

Google yüksek çözünürlüklü görsel bulma işlemi için filtreleme işlemini yapmamız gerekmektedir. Yalnızca küçük bir tuş yardımıyla yapılabilen bu işlemin yanında aradığınız şeyi detaylandırarak tam olarak istediğiniz görsellere ulaşabilmeniz mümkündür. Arama filtreleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Google üzerinde bulmak istediğiniz görsele dair aramayı yapın ve “Görseller” sekmesine tıklayın.
  • Arama kutucuğunun altında yer alan seçeneklerde, en sağda bulunan “Araçlar” yazısına tıklayın.
  • Burada en başta yer alan “Boyut” yazısına tıklayın ve “Büyük” yazısını seçin.

Bu işlemden sonra aradığınız terimin sonuçları olarak gösterilen görsellerin hepsi yüksek çözünürlüğe sahip olacaktır. Bunun yanında aynı menü üzerinden renk, tür, zaman ve kullanım hakları ayarlarını da yapabilmeniz mümkündür. Tamamen ücretsiz olan bu özelliği tüm aramalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Google Arama Filtreleme
Google Arama Filtreleme

İçeriğimizde tüm detaylarıyla arama filtreleme ve Google yüksek çözünürlüklü görsel bulma işlemini sizlere aktarmaya çalıştık. Sizler de buradan edindiğiniz bilgiler sayesinde projeleriniz için aradığınız görselleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu