GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 çıkmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen milyonlarca kişi tarafından aktif olarak oynanan bir oyundur. Yeni GTA oyunu da halen açıklanmadığı için insanlar GTA 5 oyunundan vazgeçemiyor. Online sürümündeki sürekli güncellemeler ve aktif dünyası sayesinde de hala birçok kişi tarafından satın alınmaya devam ediyor. Fakat bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızın donanımlarının iyi bir seviyede olması gerekiyor. Bu yüzden GTA 5 Sistem gereksinimlerini öğrenmeli ve bilgisayarınız kaldırıyorsa satın alıp indirmelisiniz. Aksi taktirde oyunu oynayamayabilirsiniz.

Rockstar tarafından geliştirilen bir diğer oyun olan Red Dead Redemption 2 oyununun da sistem gereksinimleri incelemek isteyebilirsiniz.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Grand Theft Auto 5 oyunu 2013 yılında bilgisayarlar için çıkmış olmasına rağmen dönemine göre oldukça iyi grafiklere sahip. Dolayısıyla iyi bir ekran kartına ve işlemciye ihtiyaç duyuyor. Ayrıca diğer oyunlara göre boyutu da oldukça yüksek. Bu yüzden kendi donanım parçalarınız ile oyunun istediği donanım parçalarını karşılaştırmanız gerekiyor. Eğer eşit veya daha üst düzey donanım parçalarına sahipseniz oyunu gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz. Fakat daha düşük bir sisteme sahipseniz FPS sorunları yaşamanız muhtemeldir.

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

GTA 5 oyununu oynamayabilmek için sahip olmanız gereken minimum sistem özellikleri şöyledir;

  • Windows 7 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit veya Windows 10 64 Bit işletim sistemi
  • AMD Phenom 9850 İşlemci (4 CPUs) 2.5GHz veya Intel Core 2 Q6600 (4 CPUs) 2.40GHz İşlemci
  • AMD HD 4870 1GB veya NVIDIA 9800GT 1GB (DirectX 10,11) Ekran Kartı
  • 90GB+ Depolama Alanı
  • 4GB RAM

Eğer bu sistem gereksinimlerinin altında bir sisteme sahipseniz stabil bir şekilde bu oyunun oynayabilmeniz mümkün değildir. Burada belirtilen sistemin altındaki bilgisayarlar 30FPS altında oyunu oynarlar. Bu sisteme eş değer bir sisteme sahipseniz düşük ve orta ayarlarda kasmadan oynayabilirsiniz.

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri
GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimlerinden daha iyi donanımlara sahip bir bilgisayarınız varsa, önerilen sistem gereksinimlerini de incelemenizde fayda vardır. Önerilen sistem gereksinimleri oyunu en rahat şekilde oynayabilmeniz için gerekli olan donanım ögelerini içermektedir.

  • Win7, Win8, Win 8.1, Win 10 64 Bit İşletim Sistemi
  • AMD X8 FX-8350 (8 CPUs) 4GHz veya Intel Core i5 3470 (4 CPUs) 3.2GHz İşlemci
  • AMD HD7870 2GB veya NVIDIA GTX 660 2GB Ekran Kartı
  • 90GB+ Depolama Alanı
  • 8GB RAM

Önerilen sistem gereksinimlerinden daha iyi donanımlara sahip bir bilgisayara sahipseniz GTA 5 oyununu 60FPS+ olarak oynayabilirsiniz. Bunun yanında önerilen sistem gereksinimleri orta kalitede bir oyun oynamanızı sağlarken bunun üzerindeki donanım parçaları ile yüksek ve ultra grafiklerde oyunu oynamanız mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu