Huawei Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Huawei arama yönlendirme nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Bazı durumlarda ulaşılamaz veya meşgul olabilir ve telefonunuzu açamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizi arayan kişileri başka bir numaraya yönlendirebilir ve insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu işleme “Arama Yönlendirme” ismi verilmektedir ve oldukça kolay bir işlemdir. Her telefonda arama yönlendirme işlemi farklı şekillerde yapılmaktadır.

Ayrıca bakınız: Xiaomi arama yönlendirme

Huawei Arama Yönlendirme

Birçok kişi belli amaçlar için arama yönlendirme hizmetini kullanabilir. Arama yönlendirme içerisinde birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden kendinize en uygununu seçerek aramaları yönlendirebilirsiniz. Arama yönlendirmenin en basit tanımı numaranızı arayan birini başka bir numaraya yönlendirme olarak tanımlanabilir. Örneğin kişisel telefonunuza gelen aramaları gün içerisinde iş telefonunuza yönlendirebilirsiniz. Huawei marka bir telefona sahipseniz arama yönlendirmeyi 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Tüm aramaları yönlendirmek (Size yapılan tüm aramalar başka bir numaraya yönlendirilecektir)
  • Telefonunuzu meşgule aldığınızda başka bir numaraya yönlendirmek (Aramayı meşgule almanız halinde yönlendirme gerçekleşir)
  • Telefonu cevaplamadığınızda yönlendirmek (Telefonunuzu süre doluncaya kadar yanıtlamamanız halinde yönlendirme gerçekleşir)
  • Telefonunuz kapalı olduğunda başka bir numaraya yönlendirmek (Telefonunuzun çekmediği veya hattınızın kullanım dışı olduğu durumlarda yönlendirme gerçekleşir)

Bu dört ayardan birini seçerek aramalarınızı kolaylıkla yönlendirebilirsiniz.

huawei arama yonlendirme
huawei arama yönlendirme

Arama Yönlendirme İşlemi

Aramalarınızı yönlendirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz. Huawei dışındaki markaya sahip telefonlarda sistem ve adımlar farklı olabilir. Bu yüzden Huawei marka telefonunuzda bu işlemleri yaptığınızdan emin olun.

  • Arama yapabildiğiniz “Telefon” simgesine tıklayın.
  • Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Üç Nokta” butonuna tıklayın.
  • Açılacak olan pencereden “Ayarlar” sekmesini tıklayın.
  • Açılacak olan “Ayarlar” sekmesinde “Arama Yönlendirme” butonunu tıklayın.
  • Buradan yukarıda bahsettiğimiz dört seçenek karşınıza çıkacaktır. Kendinize en uygun olanı seçin.
  • Yönlendirmek istediğiniz numarayı girin ve “Etkinleştir” tuşuna tıklayın.

Yukarıdaki tüm işlemleri eksiksiz yapmanız halinde arama yönlendirme hizmetiniz aktif hale gelecektir. Arama yönlendirmeye iptal etmek için aynı işlemleri tekrar yapmanız ve numarayı kaldırmanız yeterli olacaktır.

Arama yönlendirme işlemini numara ve sağlayıcı fark etmeden istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yönlendirme işlemi için ek bir ücret ödemenize gerek duyulmamaktadır. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de kolaylıkla arama yönlendirme işlemini gerçekleştirebilir ve size ulaşamayan kişilerle daha kolay iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu