Blog

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma


Huawei P30 Lite ekran görüntüsü alma 3 farklı yöntemle gerçekleşmektedir. Bu 3 yöntemden kendinize göre kolay olanı seçip ekran görüntüsü alabilirsiniz. Şimdi Huawei p30 Lite cep telefonlarında ekran görüntüsü nasıl alınır kısaca bakalım.

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü alma yöntemlerinden ilki Anroid cep telefonlarında olduğu gibi klasik yöntem ile yapabiliriz. Ekran görüntüsü almak için cep telefonunuzun size göre sağında bulunan ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basmak. Bu şekilde cep telefonunuzun ekranında, yada bulunduğunuz bir internet sayfasında yada Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamasında yada WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamasında ekran görüntüsü alabilirsiniz.

huawei p30 lite ekran görüntüsü alma

3 Parmak İle Ekran Görüntüsü Alma

Huawei p30 Lite cep telefonlarında klasik ekran görüntüsü alma yöntemlerinin haricinde iki yöntem daha bulunmaktadır. Bunlardan ilki cep telefonunuzun üst ekranından başlayarak 3 parmağınızı aşağı doğru temas ettirerek çekmek. Bu şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz. 3 parmak ile ekran görüntüsü almak için şu yolu izleyiniz;

Ayarlar > Erişilebilirlik özellikleri > Hareketle kontrol > Üç parmakla ekran görüntüsü

huawei p30 lite ekran görüntüsü alma

Açılan sayfada ekran görüntüsü ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma Düğmesi

Son olarak ekran görüntüsü alma yöntemi ise cep telefonunuzun ekranında üstten aşağı doğru çektiğinizde cep telefonunuzun bazı kısa yollarına ulaşabileceğiniz düğmeleri göreceksiniz. Burada bulunan düğmelerden bir tanesi de ekran görüntüsü alma düğmesidir. Bu düğmeye dokunarak istediğiniz şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

huawei p30 lite ekran görüntüsü alma

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden size uygun olanı seçerek Huawei P30 Lite ekran görüntüsü alma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Özellikle ses kısma yada güç tuşlarının işlevselliğini kaybetmesi durumunda 3 parmakla ekran görüntüsü alma ve düğme ile ekran görüntüsü alma işinize çok yarayacaktır.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı