Huawei P40 ve Huawei P40 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Günümüzün birçok kısmını telefonlarımızın başında geçiriyoruz. Ve bu noktada bazı önemli bilgileri kaydetmek ve paylaşmak isteyebiliyoruz. Bunun için en iyi yöntemlerden biri de ekran görüntüsü almak. Böylece daha sonra istediğimiz bilgilere galerimizden kolayca ulaşabilir ve arkadaşlarımızla bu görüntüleri paylaşabiliriz.

Ancak her akıllı telefonda farklı farklı ekran görüntüsü alma sistemleri bulunuyor. Kendi telefonunuzun ekran görüntüsünü nasıl aldığını da öğrenmeniz gerekiyor. Bu yazımızda Huawei P40 ve Huawei P40 Lite telefonlarda ekran görüntüsünü nasıl alabileceğinizi öğreneceğiz. Ayrıca bakınız: Samsung ekran görüntüsü alma)

Huawei P40 ve Huawei P40 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P40 ve Huawei P40 Lite telefonlarda birden fazla ekran görüntüsü alma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanabilir veya hepsini aynı anda özgürce kullanabilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemleri inceleyebilir ve kendinize en uygun olanı seçerek ekran görüntüleri almaya başlayabilirsiniz.

Klasik Yöntem

Her Android telefonda klasik olarak güç ve ses tuşu kombinasyonları ile ekran görüntüsü almak mümkündür. En kolay ve hızlı yöntem olarak kabul edilen bu yöntemi kolayca uygulayabilir ve hızlıca ekran görüntüleri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya girdikten sonra Güç Tuşu ve Ses azaltma tuşlarına aynı anda basmaktır. Bu iki tuşa aynı anda 1-2 saniye bastığınız anda bulunduğunuz ekranın bir fotoğrafı çekilecek ve galerinize eklenecektir.

Parmak Eklemi Yöntemi

Huawei tarafından geliştirilen ve oldukça kullanışlı bir yöntem olan parmak eklemi ile ekran görüntüsü alma işlemi, işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Telefonunuzun menüsüne girin ve “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
  • Ayarlar uygulaması içerisinden “Erişilebilirlik Özellikleri” sekmesini tıklayın.
  • Erişilebilirlik Özellikleri içerisinde “Kısayollar ve Hareketler” sekmesine girin.
  • Bu sayfa içerisinden “Ekran Görüntüsü Alma” bölümüne tıklayın.
  • Burada “Eklemle Ekran Görüntüleri” seçeneğini açık hale getirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfaya herhangi bir parmağınızın eklemiyle iki kere tıklatın. Bu işlemi yapar yapmaz ekran görüntünüz kaydedilecektir. Çok fazla ekran görüntüsü alan biriyseniz bu sistem sayesinde oldukça hızlı bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Kısayol Yöntemi

Yukarıda bahsettiğimiz iki yöntem de hoşunuza gitmediyse son olarak kısayol yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ek bir şey bulunmamaktadır. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana geldikten sonra ekranı aşağıya kaydırın ve üst menüyü açın. Daha sonrasında bir kez daha kaydırarak üst menüyü genişletin. Orada bulunan ekran görüntüsü butonuna tıklayarak direkt olarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bu üç yöntem dışında ekran görüntüsü ve ekran kaydı alabileceğiniz üçüncü taraf yazılımlar da kullanabilirsiniz. Bu yazımlara Huawei uygulama marketi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu