iMessage ve FaceTime’da “Etkinleştirme Bekleniyor” Hatası ve Çözümü

iMessage ve FaceTime’da genel olarak sistem sıfırlamasının ardından sıkça görülen sorunlardan bir tanesi etkinleştirme bekleniyor adlı hata olmaktadır. Bu hatanın ardından bazı cihazlarda ise oturum açılamadı, ağ bağlantısını kontrol edin ve etkinleştirme başarısız gibi hatalar da gelmektedir. Peki, imessage ve facetime’da “etkinleştirme bekleniyor” hatası ve çözümü nasıl yapılır kısaca bir göz atalım.

iMessage ve FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor Sorunu

Bu hata yalnızca birkaç adım ile düzeltilebilmektedir.

Bu adımlar ise;

  • Etkinleştirme işleminin gerçekleştirilebilmesi için telefonunuzda internet bağlantınızın açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Telefonda yer alan saat dilimini kontrol edin, yanlış ise gerekli düzeltmeleri yapın.
  • Cihazda yer alan ayarlar sekmesine girin, Buradan genel kısma tıklayarak tarih ve saat adlı bölüme giriş yapın. Buradaki seçenekler arasında tarih ve saati otomatik olarak ayarla adlı butona basın ve problemi kökten çözmüş olun.
  • Tarih ve saat ayarlaması güncellendikten sonra iMessage ve Facetime adlı uygulamaları kapatın.
  • İmessage’de yer alan ayarlar bölümüne ve buradan da mesajlar bölümüne giriş yapın. iMessage’de sağ tarafta yer alan anahtar simgesine tıklayın. (Facetime için de aynı işlem yapabilirsiniz)

Bu adımların sonunda cihazı yeniden başlatın ve Facetime ile iMessage uygulamasını açın. Böylelikle etkinleştirme işlemi başlamış olacaktır. (bazı durumlarda bu işlem 24 saat kadar sürebilmektedir)

Gelen Uyarıyı Kapatma

Bazı cihazlarda etkinleştirme bekleniyor adlı hata Apple’nin sisteminde bulunan geçici birkaç sorundan kaynaklı olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için Apple sayfasını ziyaret edin ve oluşan hatanın kontrolünü hızlı bir şekilde sağlayın. Apple’nin sayfası üzerinden aynı zamanda oluşan problemlerin çoğunu ve geçici servis dışı uygulamalarının çözümünü de sağlayabilirsiniz.

24 Saat Sonra da Hala Etkinleştirilemedi Mi?

Cihazda yer alan iOS veya iPadOS’un son sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer ki iPhone kullanıcı iseniz SMS mesajlarını alma ve gönderme işlemleri yapıp yapamadığınızdan emin olun. (bunun için kullanmış olduğunuz operatör ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır) Tüm işlemlere rağmen düzelme olmaması halinde Apple destek ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu