+100 İngilizce kısa anlamlı sözler (Cool, aşk, ağır, atarlı, duygusal) Türkçe anlamlarıyla birlikte

Instagram gibi sosyal medya hesaplarında profil, bio bilgileriniz kısmında yada durum paylaşımlarında bir çok güzel söz paylaşmayı çok sevdik. Bu paylaşımlar daha çok İngilizce yada Türkçe ve kısa sözlerden oluşmaktadır.

Bu sözlerin içeriği bazen cool, aşk, yada ağır sözler olmakta, bazense atarlı ve duygusal sözler olmakta.

Instagram, WhatsApp, TikTok gibi sosyal medya hesaplarında profil yada biyografiniz de yada durumlarınızda paylaşabileceğiniz İngilizce kısa anlamlı sözler Türkçe anlamlarıyla beraber sizler için derledik.

Dilerseniz sizde yoruma sizde istediğiniz bir sözü, uzun yada kısa fark etmez, İngilizce yada Türkçe paylaşabilirsiniz. Ayrıca bakınız: instagram biyografi sözleri

İngilizce Kısa Anlamlı Sözler

“The intensity in your eyes burns my pen as I write. cümlesinin Türkçe anlamı: (Bakışlarındaki yoğunluk, ben yazarken kalemimi yakıyor.)
A friend walks in when everyone else walks out. cümlesinin Türkçe anlamı: (Herkes çıkarken içeri giren kişi gerçek arkadaştır)
A person starts dying when they stop dreaming. cümlesinin Türkçe anlamı: (Bir insan hayal kurmayı bıraktığı zaman ölmeye başlar)
A smooth sea never made a skilled sailor. cümlesinin Türkçe anlamı: (Dalgasız deniz asla usta bir denizci yetiştiremez.)
Always give your best, never worry for results. cümlesinin Türkçe anlamı:  Daima elinden gelenin en iyisini yap, sonuç için endişelenme.
Always keep smiling. cümlesinin Türkçe anlamı: Her zaman gülümse.
Battery about to die. cümlesinin Türkçe anlamı: Pil bitmek üzere.
Be an encourager, the world has enough critics already. cümlesinin Türkçe anlamı: (Cesaret vericilerden ol, dünyada zaten yeterince eleştirici insan var.)
Be not afraid of going slowly, be afraid only of standing still. cümlesinin Türkçe anlamı: (Yavaş gitmekten korkma, yerinde durmaktan kork.)
Beautiful minds inspire others. cümlesinin Türkçe anlamı:  Güzel akıllar diğerlerine ilham verir.
Believe deep down in your heart that you’re destined to do great things. cümlesinin Türkçe anlamı: Kalbinizde derinlere inin, harika şeyler yapmaya muktedir olduğunuza inanın.
Chose a job you love, and you will never have to work a day in your life. cümlesinin Türkçe anlamı: https://www.sonsuzlukisareti.com/ (Sevdiğin bir işi seç, böylece hayatta tek bir gün bile çalışmamış olursun.)
Don’t worry, be Happy! cümlesinin Türkçe anlamı: Endişelenme, Mutlu ol!
Education is the most powerful weapon which u can use to change the world. cümlesinin Türkçe anlamı: Eğitim dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.
Enjoy every single moment in your. life cümlesinin Türkçe anlamı: Hayatınızdaki her anın tadını çıkarın.
Eventually, everything goes away. cümlesinin Türkçe anlamı:  Sonunda herşey ortadan kaybolur.
Everyone wants, happiness. No one wants, pain. But you can’t have a rainbow without a little rain. cümlesinin Türkçe anlamı: Herkes mutluluk ister. Hiç kimse acı istemez. Fakat gökkuşağını görebilmek için biraz yağmur gereklidir.
Everything has beauty, but not everyone sees it. cümlesinin Türkçe anlamı: (Her şeyde bir güzellik vardır, ama herkes bunu göremez.)
Follow your heart and see where you land. cümlesinin Türkçe anlamı: Kalbinizi takip edin ve nereye gideceğini görün.
God sometimes removes people from your life to protect you… cümlesinin Türkçe anlamı: Don’t run after them. Tanrı bazen sizi korumak için hayatınızdan bazı insanları çıkarır. Peşlerinden koşmayın.
Ingilizce kisa sozler 1

Happiness is to love and to be loved cümlesinin Türkçe anlamı: Mutluluk sevmek ve sevilmektir.

Hey, This is latest entry into instagram world. cümlesinin Türkçe anlamı: Hey bu instagram dünyasına son giriş.
I didn’t change, I just grew up. You should try it once. cümlesinin Türkçe anlamı: ( Değişmedim, sadece büyüdüm. Sen de bir kereliğine denemelisin.
I don’t trust words, I trust actions. cümlesinin Türkçe anlamı: (Kelimelere güvenmem, eylemlere güvenirim.)
I have not failed. I’ve just found 10,000 ways that won’t work. cümlesinin Türkçe anlamı: (Başarısız olmadım, sadece işe yaramayan 10,000 yöntemi bulmuş oldum.)
I have nothing to lose,but something to gain. cümlesinin Türkçe anlamı: (Kaybedecek bir şeyim yok fakat kazanacak birşey var.)
I know I haven’t changed but I’m not the same. cümlesinin Türkçe anlamı: Değişmediğimi biliyorum ama aynı değilim.
I love buying new things but I hate spending money.  cümlesinin Türkçe anlamı: (Yeni şeyler satın almayı seviyorum ama para harcamaktan nefret ediyorum)
I love to walk in fog, Because nobody knows i am smoking. cümlesinin Türkçe anlamı: Sisin içinde yürümeyi severim, çünkü kimse sigara içtiğimi farketmiyor.
I’m jealous of my parents, I’ll never have a kid as cool as theirs. cümlesinin Türkçe anlamı: (Annemi babamı kıskanıyorum, asla onlarınki kadar havalı bir çocuğum olmayacak)

Ingilizce kisa sozler 3

Life must go on. cümlesinin Türkçe anlamı: Hayat devam etmeli.

I’m not lazy, I’m just on energy saving mode. cümlesinin Türkçe anlamı: (Ben tembel değilim, sadece tasarruf modundayım. https://www.sonsuzlukisareti.com/)
I’m so good at sleeping, I can do it with my eyes CLOSED cümlesinin Türkçe anlamı:  ( Uyuma konusunda çok iyiyim, gözüm kapalı yaparım.)
If life’s a journey i am a traveler. cümlesinin Türkçe anlamı: Hayat yolculuksa ben bir gezginim.
If you’re reading this, congrats you know how to read. cümlesinin Türkçe anlamı: (Eğer bunu okuyabiliyorsanız, tebrikler okumayı biliyorsunuz.)
In teaching others we teach ourselves. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Başkalarına öğreterek kendimize de öğretmiş oluruz.)
i’ll see you in the dark side of the moon. cümlesinin Türkçe anlamı: Seni, ayın karanlık tarafında göreceğim.
Men never remember, but women never forget cümlesinin Türkçe anlamı: Erkekler hatırlamaz, kadınlar ise asla unutmaz.
There is only one happiness in life cümlesinin Türkçe anlamı: Hayatta sadece tek bir mutluluk vardır.
Life is too short. Don’t waste it reading my status…. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Hayat çok kısa benim durum bildirimimi okumakla vakit kaybetme.)
Ingilizce kisa sozler
Tell the truth and then run. cümlesinin Türkçe anlamı: (Doğruyu söyle ve kaç.)
Life’s a game, let’s make a high score. cümlesinin Türkçe anlamı: Hayat bir oyun, hadi en yüksek puanı alalım.
Like stars in the sky, I shine at night. cümlesinin Türkçe anlamı: Gökyüzündeki yıldızlar gibi gece parlarım.
Love conquers all. cümlesinin Türkçe anlamı: Aşk herşeyi fetheder.
Love is the beauty of the soul. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Aşk ruhun güzelliğidir.)
Memories last forever. cümlesinin Türkçe anlamı:  Anılar sonsuza kadar sürer.
Men never remember, but women never forget. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Erkekler hatırlamaz, kadınlar ise asla unutmaz.)
My big afraid to losing you. cümlesinin Türkçe anlamı:  Seni kaybetmekten çok korkuyorum.
My life is in under construction. cümlesinin Türkçe anlamı: Hayatım, yapım aşamasında.
My secrets of life is a book any one can take a look. cümlesinin Türkçe anlamı: (Hayat sırlarım kimsenin bakamayacağı bir kitaptır.)
No bees, no honey; no work, no money. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Arı yok, bal yok; iş yok, para yok.)
People who touch your heart are always with you. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Kalbine dokunan insanlar, daima yanındadır.)
Pictures are worth a thousand words. cümlesinin Türkçe anlamı: Resimler bin söze değerdir.
Sometimes being stupid is also good. cümlesinin Türkçe anlamı: Bazen aptal olmak da iyidir.
Stop talking about darkness and light a candle. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Karanlık hakkında konuşmayı bırakın, bir mum yakın.)
Ingilizce kisa sozler2
The Earth without “Art” is just “Eh”.  cümlesinin Türkçe anlamı: (Sanatsız dünya sadece “eh işte” dir.)
The future depends on what we do in the present. cümlesinin Türkçe anlamı: Gelecek, şimdiki zamanda ne yaptığımıza bağlıdır. Mahatma Gandi
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Aklın gerçek kaynağı bilgi değil hayal gücüdür.)
There are no shortcuts to any place worth going. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Gitmeye değer yerler için hiçbir kestirme yol yoktur.)
There is only one happiness in life. cümlesinin Türkçe anlamı: v(Hayatta sadece tek bir mutluluk vardır)
They can kill the dreamer, but they can never kill the dream. cümlesinin Türkçe anlamı: (Hayalperesti öldürebilirler ama hayali asla.)
Time never comes again. cümlesinin Türkçe anlamı: Zaman asla geri gelmez.
To improve is to change, to be perfect is to change often. cümlesinin Türkçe anlamı: (Değişmek gelişmektir, sık değişmek ise mükemmel olmaktır.)
Train your mind to see the good in every situation. cümlesinin Türkçe anlamı: Her durumda iyiyi görmek için zihnini eğit.
Try to be a rainbow in someone’s cloud. cümlesinin Türkçe anlamı: Birinin bulutunda gökkuşağı olmaya çalışın.
We all are born to die, don’t feel more special than me. cümlesinin Türkçe anlamı: (Hepimiz ölmek için doğduk, benden daha özel hissetme.)
Where there is love there is life. cümlesinin Türkçe anlamı: (Aşkın olduğu yerde hayat vardır.)
You can’t change what’s going on around you until you start changing what’s going on with you. cümlesinin Türkçe anlamı: İçinde olup bitenleri değiştirmeden etrafında olup bitenleri değiştiremezsin.
You can’t have a better tomorrow if you are thinking about yesterday all the time. cümlesinin Türkçe anlamı:  (Her zaman dünü düşünüyorsan, daha iyi bir yarına sahip olamazsın)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu