Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma

on zamanlarda adından sıkça bahsettiren Instagram uygulamasına canlı yayın özelliği de eklenmiştir. Bu özellik ilk olarak birçok kullanıcı için bir anlam ifade etmese de gün geçtikçe çoğu kullanıcı bu özelliğe ayak uydurmuştur. Instagram canlı yayın özelliği sayesinde birçok kullanıcı canlı yayın yaparak direkt olarak anını paylaşıyordu. Gün geçtikçe sevilen özellik hemen hemen her kullanıcı tarafında kullanmaya başladı. Peki instagram canlı yayın bildirimleri kapatma nasıl yapılır?

Instagram uygulaması 2010 yılında kurulmuş olan ve çok büyük bir kitleye sahip olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Burada kullanıcılar tarafından çekilen fotoğraf ve video gibi birçok anı paylaşılmaktadır. Günümüzde hızla artan Instagram kullanıcısı bulunmaktadır.

Kullanıcı sayısı her geçen gün yüksek miktarda artış gösteren sosyal medya uygulaması Instagram günümüzde yapmış olduğu birçok özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Instagram ilk olarak telefon uygulaması olarak çıksa da günümüzde hem tabletler hem akıllı telefonlar hem de bilgisayar üzerinden kolaylıkla girilebilen bir uygulama olmuştur.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma

Instagram canlı yayın özelliği, takip ettiğiniz bir kullanıcı tarafından açılan canlı yayının size bildirim tarzında gelmesinden oluşmaktaydı. Yani sizi takip eden biri canlı yayın açtığında size hemen kullanıcı canlı yayın başlatmıştır diye bildirim gelmekteydi. Bu hareket karşılıklı olup siz de Instagram uygulamasının canlı yayın özelliğinden yararlandığınız da sizi takip edenlere de aynı şekilde bildirim gider. Bu özelliği kapatmak yani Instagram canlı yayın bildirimlerini almak istemiyorsanız sırasıyla şu yolları izlemelisiniz.

Instagram canlı yayın bildirim kapama şu şekildedir:

  • Öncelikle kullanıcı bilgilerinizi girerek uygulamaya giriş yapın.
  • Daha sonra profil kısmınıza gelin.
  • Burada sağ üst köşede bulunan alt alta üç nokta olan kısma tıklayın.
  • Üç nokta simgesine bastıktan sonra ayarlar seçeneğine gidin.
  • Ayarlar menüsü üzerinden anında ileti bildirimleri yazan kısma gelin.
  • Karşınıza gelen pencereyi aşağı doru indirdiğiniz zaman canlı videolar bölümünü göreceksiniz.
  • Karşınıza gelen bu alanda canlı videolar açık şekilde ibare bulunacaktır.
  • Burada canlı videolar kapa seçeneğiniz seçin.
instagram canlı yayın bildirimlerini kapatma

Yukarıda izlemiş olduğunuz bu yol sayesinde artık herhangi bir takipçiniz tarafından açılmış olan canlı yayın bildirimleri size gelmeyecektir. Özelliği aktif etmek için de yine aynı yolları kullanarak kapalı olan özelliği açık hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu