Sosyal Medya

instagram Dondurma Linki ve instagram Silme Linki [Adım Adım Anlatım]

instagram dondurma ve instagram silme için anlatacağımız kısa adımları takip edebilirsiniz ve instagram geçici hesap kapatma ve instagram kalıcı hesap silme linklerini yazımızda bulabilirsiniz.Çeşitli nedenlerle insta hesabınızı dondurmak isteyebilirsiniz. İstediğiniz taktirde tekrar açabilme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bu en çok kullanılan instagram uygulamasını dondurmak yada silmek isterseniz dondurma yada silme işlemini mobil yani cep telefonu, bilgisayar yada tablet gibi cihazlarınızdan yapabilirsiniz.

instagram Dondurma Linki

instagram hesabınızı 4 kolay adımda dondurmanız mümkündür. Ancak bunu sadece masaüstü cihazlar ile yapabilirsiniz. İnstagram hesap dondurma adımları şu şekildedir; 1. Masaüstü bir cihaz üzerinden yada cep telefonunuzdan Chrome gibi herhangi bir tarayıcı kullanarak kullanıcı adı ve şifre ile hesabınıza giriş yapın. 2. Açılan sayfa ile profili düzenle kısmına tıklamanız gerekir. 3. Profili düzenleme sayfasının en alt kısmında bulunan hesabımı geçici olarak kapat kısmına tıklanır yada direkt instagram dondurma linki için aşağıdaki resme tıklayınız. 4. Hesabını neden kapatıyorsun? Sorusuna yanıt verilerek dondurma işlemi tamamlanır.

instagram dondurma linki

Dilediğiniz taktirde mobil cihazlar ya da masaüstü cihazlar aracılığı ile tekrar instagram hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Tüm bu adımları izlediğiniz taktirde hesabınız geçici olarak kapatılır. Tekrar giriş yapmanız durumunda takipçi sayınız ya da gönderilerde bir değişiklik olmadığını görürsünüz. Tekrar aktif hale getirebilmek için kullanıcı adınız ve şifreniz yeterli olacaktır.

İnstagram Silme Linki

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan İnstagram hesabınızı silmek çok kolay. Hemen hemen herkes tarafından kullanılan instagram hesabı fotoğraf ve video paylaşma aracıdır. Milyonlarca insan kendi profilini oluşturup bir sürü anını takipçileri ile paylaşıyor. Eğer artık İnstagram hesabı kullanmak istemiyorsanız, artık sıkıldıysanız kolayca kapatmanız mümkün. İnstagram Hesabı Silme Adımları ; Hesabınızı kolayca silmeniz mümkün. Bu işlemi yapabilmeniz için adımlar şöyledir; 1. Cep telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan Chrome gibi her hangi bir web tarayıcısını açın. Web tarayıcınız aracılığı ile instagram silme linki için aşağıdaki resme tıklayınız.

instagram silme linki

2. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın. 3. Hesap silme sayfasında bir neden belirtin ve hesabımı kalıcı olarak kapat kısmına tıklayın. Hesabınız kalıcı olarak kapanmıştır. Tamamen kapandığı için tekrar hesabınıza erişme imkanınız kalmaz bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra tekrar yeni bir hesap açmak isterseniz eski kullanıcı adınızı tekrar kullanmanız mümkün değildir. Ayrıca profilinizde bulunan tüm resimlerin yedeği yoksa tekrar erişme imkanınız olmadığı için yedeklemeyi unutmamanız gerekiyor.

Diğer çoğu uygulamada olduğu gibi Instagram uygulaması da dondurulduktan sonra yani geçici hesap kapatma yapıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilebilir. Bunun için tekrar masaüstü cihaz kullanmak gerekmez. Mobil cihaz üzerinden de kullanıcı adı ve şifre girilerek hesabınız tekrar aktif hale getirilebilir. Ama Instagram silme işlemini yaptıktan sonra geri getirmek mümkün değildir.

Öncelikle hesabınızı silme işlemini gerçekleştirmeden önce instagram hesap dondurma işlemini bir süre için denemenizi öneririz olur ki kararınızı değiştirirseniz hesabınızı tekrar erişime açabilirsiniz. Eğer direkt instagram hesap silme işlemi yaparsanız pişman olma durumunda geri dönme ihtimaliniz olmayacaktır.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı