BilgiBlogGündemSosyal Medya

instagram Dondurma Linki ve instagram Silme Linki 2020 [Adım Adım Anlatım]

instagram hesap dondurma ve instagram hesap silme işlemlerini mobil yani cep telefonu, bilgisayar yada tablet gibi cihazlardan Chrome gibi herhangi bir tarayıcıdan yapabilirsiniz. 2020 instagram dondurma ve instagram kalıcı hesap silme işlemleri için anlatacağımız kısa adımları takip ederek gerçekleştirebilir ve instagram dondurma ve instagram silme linklerini yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak ve kalıcı olarak silmek için sık sorulan sorulardan da yararlanabilirsiniz.

instagram Dondurma Linki [instagram Geçici Hesap Kapatma 2020]

instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak için aşağıdaki resme yani instagram dondurma linkine tıklayınız. Tıkladıktan sonra instagram hesabınızı geçici olarak kapatacağınız link açılacaktır. Açılan sayfada kullanıcı adınız ve şifreniz işe giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra karşınıza hesabınızı neden kapattığınız ile ilgili bir soru çıkacak. Ara vermek istiyorum seçeneğini tıklayıp şifrenizi giriniz. Gelen uyarıları kabul ediniz. instagram hesabınızı dondurma işlemi gerçekleştikten sonra instagram giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. instagram hesabınızı geçici olarak kapattığınıza dair herhangi bir uyarı vermeyecektir.

instagram dondurma linki:

instagram dondurma linki

Dilediğiniz taktirde mobil cihazlar ya da masaüstü cihazlar aracılığı ile tekrar instagram hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. İlk 3 saat dondurduğunuz instagram hesabınızı tekrar açamazsınız. En az 3 saat geçmesi gerekmektedir. Geçici hesap kapatma işlemini haftada en az 1 kez yapabilirsiniz.

Tüm bu adımları izlediğiniz taktirde hesabınız geçici olarak kapatılır. Tekrar giriş yapmanız durumunda takipçi sayınız ya da gönderilerde bir değişiklik olmadığını görürsünüz. Tekrar aktif hale getirebilmek için kullanıcı adınız ve şifreniz yeterli olacaktır.

İnstagram Silme Linki [Kalıcı Hesap Silme 2020]

instagram silme için aşağıdaki resme yani instagram silme linkine tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın. Hesap silme sayfasında bir neden belirtin ve hesabımı kalıcı olarak kapat kısmına tıklayın. instagram hesabınız kalıcı olarak kapanacağı için tekrar hesabınıza erişme imkanınız kalmayacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

instagram silme linki:

instagram silme linki

instagram hesabınızı silmeden önce instagram da paylaştığınız tüm verilerinizi yedekleyebilirsiniz. instagram hesabınız yedeklemek için Ayarlar > Güvenlik > Verileri İndir yolunu izleyin. Karşınıza verileri göndereceğiniz e-posta adresi kısmı çıkacaktır. Buraya e-posta adresinizi girdikten sonra şifrenizi de ilgili alana girerek indirme talebinizi gönderebilirsiniz. Verileri indirme talebinize 48 saat içerisinde belirttiğiniz e-posta hesabına cevap verilecektir.

instagram Hesap Dondurma ve instagram Hesap Silme Sıkça Sorulan Sorular

1. instagram hesabımı sildim. Eski kullanıcı adımı tekrar alabilir miyim?

instagram hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra tekrar yeni bir hesap açmak isterseniz eski kullanıcı adınızı tekrar kullanmanız mümkün değildir. Ayrıca profilinizde bulunan tüm resimlerin yedeği yoksa tekrar erişme imkanınız olmadığı için yedeklemeyi unutmamanız gerekiyor.

2. instagram hesabımı dondurdum, ne zaman geri açabilirim?

instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açabilmeniz için en az 3 saat zaman geçmesi gerekmektedir.

3. instagram hesabımı kaç defa dondurabilirim?

instagram hesabınızı haftada en az bir kere dondurabilirsiniz.

4. instagram hesabımı donduramıyorum?

instagram hesabınızı 1 hafta geçmeden tekrar donduramazsınız. En az bir hafta geçmesini bekleyiniz.

5. instagram hesabımı dondurdum, tekrar açamıyorum?

Dondurulan instagram hesabını tekrar açmak için en az 3 saat geçmesi gerekmektedir.

6. instagram hesabımı kapatmalı mıyım?

Öncelikle hesabınızı silme işlemini gerçekleştirmeden önce instagram hesap dondurma işlemini bir süre için denemenizi öneririz olur ki kararınızı değiştirirseniz hesabınızı tekrar erişime açabilirsiniz. Eğer direkt instagram hesap silme işlemi yaparsanız pişman olma durumunda geri dönme ihtimaliniz olmayacaktır.

7. instagram hesap dondurma ve silme arasındaki fark nedir?

Diğer çoğu uygulamada olduğu gibi Instagram uygulaması da dondurulduktan sonra yani geçici hesap kapatma yapıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilebilir. Bunun için tekrar masaüstü cihaz kullanmak gerekmez. Mobil cihaz üzerinden de kullanıcı adı ve şifre girilerek hesabınız tekrar aktif hale getirilebilir. Ama Instagram silme işlemini yaptıktan sonra geri getirmek mümkün değildir.

8. instagram yedekleme için e-posta gelmedi?

Hesap yedekleme için e-posta 48 saat içerisinde gelmektedir. E-posta hesabınızda spam klasörünü kontrol etmeyi unutmayın.

instagram hesap dondurma ve instagram kalıcı hesap silme işlemleri hakkında daha fazla sorunuz varsa yoruma yazarak yardım alabilirsiniz.


Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı