Instagram Gizli Hesabın Takipçilerini Görmek Mümkün Mü?

Instagram gizli hesabın takipçilerini görmek ve içerisindeki diğer bilgilere erişebilmek mümkün müdür sorusu birçok kullanıcı tarafından sıkça araştırılmaktadır. Instagram üzerindeki gizli hesap özelliği sayesinde çoğu kişi dışarıdan gelecek yorumlara karşı kendini kapatır ve fotoğraflarını yalnızca takipçilerin görmesini sağlar. Böylece daha korunaklı ve güvenli bir hesaba sahip olunur. Ancak birkaç açık ve uygulama sayesinde kişiyi takip etmiyor olsanız bile gizli hesabını kontrol edebilmeniz mümkündür. Bizler de bu içeriğimizde Instagram gizli hesabın takipçilerini görmek mümkün müdür sorusunu yanıtlandıracak ve gizli hesap görüntüleme işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Instagram Gizli Hesabın Takipçilerini Görmek

Bugün Instagram üzerinde bir hesabı ve profili bulunan kişilerin büyük çoğunluğu gizli hesap statüsünde yer almaktadır. Böylece kullanıcılar atılan takip isteklerini görebilir ve onaylayıp onaylamama hakkına sahip olabilirler. Bunun yanında onaylamadıkları hiçbir kimse fotoğrafları ve hikayeleri görüntüleyemez. Eğer siz de birinin profilini görüntülemek istiyorsanız fakat gizli hesap olduğu için görüntüleyemiyorsanız yapabileceğiniz sınırlı işlem bulunuyor.

Genellikle bu durumun kesin çözümü kişiye takip isteği göndermek ve onaylamasını beklemektir. Bunun yanında direkt mesaj atarak da takip isteğinizi kabul etmesini istediğiniz belirtebilirsiniz. Fakat biraz daha gizli bir iş yapmak istiyorsanız, Instagram tarafından desteklenmeyen ve onaylanmayan yöntemlere başvurmanız gerekecektir.

Instagram Gizli Hesabın Takipçilerini Görmek
Instagram Gizli Hesabın Takipçilerini Görmek

Instagram Gizli Hesap Görüntüleme Yöntemleri

Gizli hesapları özel bir şekilde görüntülemek istiyorsanız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Instagram tarafından önerilmeyen ancak uygulayabileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor. Ancak bu yöntemleri uygulamanız mevcut hesabınızın yasaklanması veya kimliğinizin tamamen ortaya çıkması ile sonuçlanabilir. Bu yüzden uygulama kararı ve sorumluluk tamamen size kalmış durumdadır.

Fake Hesap Aracılığı ile Takip İsteği Göndermek

Instagram gizli hesabın takipçilerini görmek dendiği zaman akla gelen ilk yöntem fake bir Instagram hesabı açmaktır. Gizli bir iş çevirmek istiyorsanız ve kişinin takip isteği gönderseniz dahi sizin kim olduğunuzu bilmesini istemiyorsanız, hemen sahte bir Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında bu hesaba biraz gerçeklik kazandırarak, hesabını görmek istediğiniz kişiye takip isteği gönderebilirsiniz. Biraz uğraştırıcı ve net geri dönüş sağlaması garanti olmayan bir yöntem olsa da en çok bu yöntemin kullanıldığını belirtebiliriz.

Fake hesap aracılığı ile Takip İsteği Göndermek
Fake hesap aracılığı ile Takip İsteği Göndermek

Üçüncü Taraf Görüntüleme Yazılımları Kullanmak

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonların uygulama marketlerinde, Instagram için işinize yarayabilecek birçok yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımların arasında gizli hesapları görüntüleyebileceğiniz ve diğer ayarları yapabileceğiniz özelliklere sahip yazılımlar da bulunmaktadır. En çok kullanılan gizli hesap görüntüleme uygulamalarını da şöyle listeleyebiliriz:

 • Ghostegro
 • Postegro
 • BestWhozi
 • Scout
 • LiLi
 • Zoomie
 • Secretle
 • WatchInsta

Bu yazılımların bazıları uygulama marketleri üzerinde bulunabilirken, bazıları yalnızca APK olarak indirilebilmektedir. Bunun yanında bazı uygulamalar da telefonunuzun ROM atılmış olduğunu isteyebilmektedir. Bu yüzden uygulamayı indirmeden ve kullanmadan önce kullanıcı yorumlarını incelemenizde fayda var. Aksi taktirde bir hesap görüntüleme uğruna kendi hesabınızı kaybedebilirsiniz.

Gizli Hesap Görüntüleme Sitelerini Kullanmak

Eğer daha profesyonel ve indirilebilir içeriklere ulaşmak istiyorsanız, bilgisayar üzerindeki tarayıcınızdan da gizli hesap görüntüleme sistemlerini kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu sistemlere kendi hesabınızla giriş yapabilir ve istediğiniz profili kısa süre içerisinde tüm detayları ile görüntüleyebilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız hizmetin güvenilir olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

 • WebPostegro
 • IGLookUp
 • PrivateInstagramViewer
 • Gwaa
 • WatchInsta

Bu sistemlerin her biri Instagram gizli profilleri görüntüleme hizmetini sunmaktadır ve genellikle girişte ücretsiz olsalar da sonrasında ücret talebinde bulunmaktadırlar. Ayrıca sistemi kullanan kişilerin profillerini görüntülemeniz halinde, karşıdaki kişi bu işlemi yaptığınızı görebilir. Bunu engellemek için ise sisteme belli bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Gizli Hesap Görüntüleme Sitelerini Kullanmak
Gizli Hesap Görüntüleme Sitelerini Kullanmak

Görüldüğü üzere Instagram gizli hesabın takipçilerini görmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlardan kendinize en uygun olanı tercih edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu noktada sizin de verilerinizin başkalarının eline geçeceğini unutmayın ve mümkün olduğunca bağımsız hesaplar üzerinden işlem yapmaya özen gösterin. Ayrıca Instagram Hesap Kısıtlama Nedir? başlıklı içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu