Instagram hesabınızı istemediğiniz kişilere kısıtlayın

​​​​​​Instagram yeni, bilinmeyen özellikleriyle kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Her zaman yeniliklerle kullanıcıların takdirini toplayan Instagram, Hesap Kısıtlama özelliği ile rahatsız olduğunuz, ancak engellemek istemediğiniz insanların hesaplarını sınırlandırmanıza yaramaktadır. Peki ya Instagram’da hesap kısıtlama nasıl yapılır?

Instagram’da Hesap Kısıtlama

Instagram üzerinden sizleri takip eden dostlarınız, aileniz veya sevmediğiniz bir kişiyi engellemeden, bunu onun bilgisi dahilinde olmadan nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Artık Hesap Kısıtlama sistemi ile bir kullanıcı hesabını engellemeden Instagram Hesap Kısıtlama aracılığıyla sınırlandıracaksınız. Sizin paylaşımlarınıza yaptığı yorumları siz ve o yorumu paylaşan dışında üçüncü bir kişi görmeyecek, sohbetiniz Mesaj İstekleri kısmına taşınacak, çevrimiçi olup olmadığınızı bilmeyecektir.

Faydaları

Kendisini engellemek veya takibi bırakmak zorunda kalmadan bir kişiden gelecek etkileşimleri geçici olarak sınırlayabilirsiniz. Hesabı kısıtlanan kişiye bu durum paylaşılmayacaktır.

Kısıtladığınız kişinin sizlerin paylaştığı yeni bir gönderinin altındaki eğer yorum yaparsa, bunu sadece yorumu yazan kişi ile yorum yapılan hesabın sahibi görebilecektir. İsterseniz de kişinin yorumunu onaylayarak herkese açık, okunur bir şekle de getirebilirsiniz.

Instagram’da Hesap Kısıtlama özelliğini kullanarak sınırlama getirdiğiniz hesapla olan sohbetiniz, kişinin bu özelliğe taşınmasıyla birlikte Mesaj İstekleri paneline transfer edilir. Bunun beraberinde Kısıtlama getirilen kişi sizin çevrimiçi olup olmadığınızı, sizlere gönderdiği mesajıysa okuyup okumadığını göremeyecek.

instagram hesap kısıtlama

Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak Instagram uygulamasını açıyor, hesap bilgilerinizi doldurarak giriş yapıyorsunuz.
  2. Ardından Profil kısmınıza geliyorsunuz.
  3. Profil kısmında, sağ üst köşede bulunan, yatay bir şekilde çizilen üç çizginin üstüne basıyoruz.
  4. Açılan yeni bir panel bizi karşılıyor. Sağ en alt kısımda bulunan Ayarlar’a basıyoruz. Böylelikle sayfayı tamamen kaplayan bir panelle baş başa kalıyoruz.
  5. Ayarlar listesinin üçüncü kısmında bulunan Gizlilik sekmesine basıyoruz.
  6. Gizlilik kısmında, alt tarafta bulunan Bağlantılar kısmının en tepesinde bulunan Kısıtlı Hesaplar sekmesine geliyoruz.
  7. Kısıtlı Hesaplar sekmesinin en tepesinde Instagram tarafından kullanıcılarına yardımcı olacak bir bilgilendirme yazısı bulunmaktadır. Bunu okuduktan sonraysa Ara butonuna basıyor, engellemek istemediğiniz ancak sınırlamak istediğiniz kişinin hesap adını doğru bir şekilde doldurduktan sonra hesabın yanında, mavi kutucuğun içerisinde yazan kısıtla tuşuna basıyoruz. Böylelikle işleminiz tamamlanmış oluyor.

Ayrıca bakınız: instagram hesap kapattırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu