Instagram Hesap Açamıyorum Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle instagram hesap açamıyorum, instagram hesabımı kapattım yeni hesap açamıyorum, instagram hesabımı dondurdum yeni hesap açamıyorum sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. İnstagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Milyarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Gün geçtikçe de kullanıcı kişi sayısı artmaktadır. İnstagram yükleme, Android ve İOS sürümleri için farklıdır. Android cihazlarda Google Play uygulamasına girerek indirilebilir. Uygulama ücretsizdir. İOS cihazlarda ise App Store uygulamasından ücretsiz indirebilir.

Bilgisayarlarda da İnstagram resmî web sitesinden indirebilir. İndirme sırasında mobil uygulamaların ve sitenin resmi olmasına dikkat edilmelidir. Resmi olmadığında hata verecek ve güvenlik sağlanamayacaktır. Hesap açma gibi sık karşılaşılan sorunlar, genellikle bundan kaynaklanmaktadır. (Ayrıca bakınız: instagram İngilizce oldu sorunu ve çözümü)

İnstagram Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İOS ya da Android cihazlarda uygulama indirildikten sonra uygulama açılmalıdır. Uygulama açıldıktan sonra şu aşamalar sırasıyla eksiksiz yapılmamalıdır.

 • Sign Up” yani “Kayıt Ol” butonuna tıklanır ve ekranın gelmesi beklenir.
 • Kayıt sırasında istenilen bilgiler, doğru ve eksiksiz biçimde doldurulur.
 • Kayıt onaylandıktan sonra isteğe göre resim eklenir.

Arkadaşlar vb. kişiler takip edilir. Takip etmekten için arama yerinden kişinin kullanıcı adı yazılmalı ve ardından “Takip Et” butonuna tıklanmalıdır. Hesap gizli ise takip isteğinin onaylanması beklenir. Hesap açık ise hemen takip edilebilir.

Açılan hesap şirket hesabı ise herkese açık olur. Buradan hesap işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca uygun fiyatlara reklam verilerek müşteri sayısı kolaylıkla arttırılabilir.

Instagram Hesap Açamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram hesabı açarken bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan biri de “tekrar dene” sorunudur. Bu sorunla ilgili birçok çözüm yolu üretilmiş olsa da kesin sonuç veren bir çözüm bulunmaktadır. Bu çözüm yolunun birçok aşaması bulunmaktadır.

Bu aşamalar şu şekildedir:

 • Cihazın tarih ve saati kontrol edilmeli ve yanlışsa düzeltilmeli.
 • İnstagram sitesi ya da mobil uygulaması dışında başka siteler kullanılmamalı.
 • Uygulamanın cihazda güncel olduğundan emin olunmalı.
 • Hata sık oluyorsa Facebook üzerinden kayıt yapma denenmeli.
 • Başka telefon numarası ya da mail adresi denenmeli. E-mail adresinin Türkçe karakter içermemesi kontrol edilmeli.
 • İnternet bağlantısı değiştirilmeli.
 • VPN ve DNS geçici devre dışı bırakılmalı.
 • Deneme aralıkları 3 ile 4 saat aralıklarla olmalı.
 • Tüm bu yöntemler işe yaramazsa Puffin Web Browser uygulamasını indirin ve gizli sekmede açıp instagram hesabı açmayı deneyin. Hesabı açarken kullanıcı adı ve şifrenizi kaydetmesine izin verin. Bu şekilde istediğiniz kadar hesap açabilirsiniz. Ama şunu unutmayın. Puffin de instagram hesabını açtıktan sonra elbetteki uygulamada da açmak isteyeceksiniz. Puffin den çıkış yapmadan uygulamaya geçip o şekilde giriş yapın.Yoksa hesap hemen kapatılacaktır.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri deneyerek instagram hesap açamıyorum sorununu kolayca aşabilirsiniz. Bu sayede yeni instagram hesabınıza kavuşmuş olacaksınız….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu