Sosyal Medya

instagram Hesap Dondurma [Adım Adım Anlatım]

En kolay şekilde instagram hesap dondurma işlemini ve gerekli linki bu yazımızda bulabilirsiniz. En popüler sosyal medya platformu olan İnstagram hesaplarıyla ilgili yapılacak pek çok işlem mevcut. Bu işlemlerden biri de İnstagram hesaplarının dondurulmasıyla ilgilidir. İnstagram kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı hesaplarını dondurmak istemektedirler. instagram hesap silme linki için ilgili konuya bakabilirsiniz.

Dondurma işlemi belli bir süre için İnstagram hesabını kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Birçok İnstagram kullanıcısı bu işlemin nasıl yapıldığını bilmemektedir. Bu işlem için belli adımlar mevcut.

Bu adımların atılmasıyla işlem basit bir şekilde yapılabilir. İnstagram hesap dondurma işlemi; hesabın kullanıcının talebi doğrultusunda bir süreliğine pasif hale getirilmesidir. Pasiflik sürecinde bu hesaba kimse tarafından erişim sağlanamaz. Kullanıcı istediği zaman hesabını aktif hale getirme şansına sahiptir:

instagram Hesap Dondurma

Aşağıda verilen adımlar takip edilerek kolayca İnstagram hesabı dondurma işlemi gerçekleştirilebilir. Hesap dondurma işlemi yalnızca uygulama üzerinden yapılabilir. Dolayısıyla öncelikle kişinin kendi İnstagram hesabına giriş yapması gerekir.

  • İnstagram sayfasının sağ üst kısmındaki simgeye tıklanır.
  • Bu sekmeden Profil Düzenle şıkkı seçilir.
  • Bu şık tercih edildikten sonra ekranda aşağıya doğru inilir. Sağ altta yer alan Hesabımı Geçici olarak Kapat seçeneği vardır. Bu seçenek tıklanır.
instagram hesap dondurma

Bu seçenek tıklandıktan sonra Hesabını Neden Kapatıyorsun? sorusu ekranı görülür. Bu açılır bir menüdür. Hesabın kapatılmasına ilişkin olabilecek nedenler maddeler halinde yer alır. Bu seçeneklerden biri işaretlenir. Sadece bu menüden seçim yapılmalıdır.

Bu adımlardan sonra işlem gerçekleşmiş olur. Kişinin İnstagram hesabı dondurulmuştur.

Telefon Üzerinden İnstagram Hesabı Dondurma

Günümüzde masa üstü bilgisayar, laptop ya da diz üstü bilgisayarlardan çok akıllı telefonlarla internete giriliyor. Buna bağlı olarak hesaplar üzerinde her işlem akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor. Ancak; bu işlem yapma özgürlüğü her işlem için geçerli değildir. İnstagram hesabı dondurma işlemi de akıllı telefonlar üzerinden yapılamamaktadır.

İnstagram Hesabı Dondurulduğunda Paylaşımlarım Görünür Mü?

İnstagram kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. Kullanıcılar, dondurma işlemini yaptıktan sonra paylaşımları, profili ya da beğenilerinin başkaları tarafından görülüp görülmediğini merak ederler.

Bir İnstagram hesabı dondurulduktan sonra profil kimse tarafından görülemez. Bununla beraber, hesap dondurma işlemi yapan kişinin paylaşımları, beğenileri, yorumları da başkaları tarafından görülmez. Kişinin etiketlendiği fotoğraflar ve beğeniler de buna dahildir.

İnstagram Hesabı Dondurulduğunda Resim ve Paylaşımlar Silinir Mi?

İnstagram hesabı dondurma işlemiyle kullanıcının hiçbir bilgisi silinmez. Yani İnstagram kullanıcısı hesabını yeniden aktif hale getirdiğinde tüm bilgileri, fotoğraf ya da videoları, profili aynı şekilde durur. Bu işlem, bu gibi değişikliklere yol açmaz.

Dondurulan İnstagram Hesabı Tekrar Kullanılır Mı?

İnstagram’a hesabı dondurulduktan sonra hesap tekrar aktif hale gelir. Bunun için profil sahibinin İnstagram kullanıcı adı ve şifresi ile hesabına giriş yapması yeterlidir. Bu giriş gerçekleştiği an hesap tekrar aktif hale gelir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı