instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oldukça popüler olan sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram gün geçtikçe hızlı şekilde büyümektedir. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı sürekli artış gösteren sosyal medya uygulaması insanlar kişisel olan ya da kişisel olmayan fotoğraf ve videolarını paylaştığı büyük bir platform haline gelmiştir.

İnstagram kullanıcıları istedikleri zaman paylaşmış oldukları ve paylaşacakları tüm içerikleri yalnızca takipçilerine sunabilmektedir. Bunun içince İnstagram kullanıcıları kendi hesaplarını diledikleri zaman gizli hale getirebilirler. Bu sayede istemedikleri kişiler o İnstagram kullanıcılarının profilini göremezler. Peki, instagram hesap gizleme nasıl yapabiliriz? Bu sorunun cevabına bakalım. Ayrıca dikkatinizi çekebilir: instagram hikaye gizleme

instagram Hesap Gizleme

İnstagram hesabınızı eğer gizli hesap şekline çevirirseniz hesabını yalnızca sizi takip eden kişiler görebilir. Bunun yanı sıra sizi takip etmek isteyen İnstagram kullanıcı ise size takip isteği göndermek zorundadır. Bu takip isteği akıllı telefonunuza bildirim olarak gelecektir. İsteği onayladığınız anda o kişi sizin hesabınıza ulaşabilecektir.

İnstagram hesabı gizleme işlemi şu şekildedir:

  • Birinci adım olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından profilinizin olduğu bölüme girin.
  • Profil kısmında sağ üstte yer alan alt alta duran 3 nokta simgesine basın.
  • Simgeye dokunduktan sonra ise ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Ayarlar sekmesinde bulanan sayfa üzerinden gizlilik ve güvenlik seçeneğine basın.
  • Daha sonra hesap gizliliği sekmesi üzerinden hesabını gizli hale getirebilirsiniz.

Yukarıda işlemleri sırasıyla uygularsanız hesabınız diğer İnstagram kullanıcıları tarafından görünmeyerek gizli hale gelecektir.

instagram hesap gizleme 2

İnstagram Hesabı Neden Gizlenir?

İnstagram kullanıcıları hesaplarında paylaşmış oldukları ve ileriye dönük paylaşacakları gönderilerini başkalarının hesabını görme istememesi durumunda hesaplarını diğer kullanıcılara gizleme özelliği bulunmaktadır.

Hesapları gizli olan kişiler diğer kişiler tarafından görülmez. Bu sayede diğer İnstagram kullanıcıları sizin profilinizi göremez ve eğer sizin profilinizi görmek istiyorlarsa da istek göndermek durumunda kalmaktadır. Günümüzde sosyal medya üzerinden özellikle kişisel olan bilgilerin kötü amaçlı bir biçimde kullanılması oldukça yaygınlaşmıştır.

Artan sahte hesaplar yüzünden kişisel bilgiler farklı yerlerde ve farklı kişiler tarafından kullanılmakta. İnstagram kullanıcı sayısının da fazla olduğu günümüzde hemen hemen her insan İnstagram hesabını gizli bir şekilde kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu