Sosyal Medya

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram sosyal medya uygulamasında hikaye gizleme özelliği sayesinde yapılan paylaşımların bazı kişiler tarafından görülmemesi sağlanabilmektedir. Instagram milyonlarca takipçiye sahip olan bir uygulamadır. Bu durumun en temel nedeni ise sürekli yeni özellikler getiriyor olması ve kullanıcıların memnuniyet seviyelerini her zaman en üst seviyeye çıkarmasıdır.

Son zamanlarda uygulamaya gelen bazı güncellemeler ile hikaye gizleme özelliği de sunulmuştur. Bu sayede herhangi bir hikaye paylaşımınız da hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Peki, Instagram uygulaması üzerinden hikaye gizleme nasıl yapılır gelin bu sorunun cevabına bakalım.

Instagram Hikaye Nedir?

Instagram son zamanlar da teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaktadır. Normal fotoğraf ve video paylaşımı dışında bir de Instagram hesabınız üzerine 24 saat boyunca kalabilecek hikaye özelliği getirmiştir. Atmış olduğunuz hikaye süresi dolduktan sonra yani 24 saat sonra otomatik olarak kendiliğinden kalkmaktadır. Bu özellik ile birlikte Instagram kullanıcıları gün içerisinde çok sayıda hikaye atmaktadır.

Instagram Hikaye Gizleme Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Instagram hesabınız üzerinden hikayeleriniz görmesini istemediğiniz kişileri şu yolları izleyerek engelleyebilirsiniz:

  • Öncelikle Instagram hesabına gerekli bilgilerinizi girerek giriş yapın.
  • Hikaye alanına gelerek video ya da fotoğraf paylaşımı yapın.
  • Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan ala konumlanmış olan üç nokta simgesine basın.
  • Ekranda karşınıza bazı seçenekler gelecektir.
  • Bu seçeneklerinde en alt kısmında bulunan hikaye ayarlarına tıklayın.
  • Hikaye ayarları seçeneğinden sonra burada bulunan hikaye gizle seçeneğine tıklayarak engellemek istediğiniz kişileri buradan seçebilir ve engelleyebilirsiniz.

Engelleme işlemini tamamladıktan sonra engellemiş olduğunuz kişiler artık sizin hikayelerinizi göremeyecektir. Ayrıca aynı yolları izleyerek hikayelerinizi engellemiş olduğunuz kişilere karşı tekrar açabilirsiniz.

Instagram Hikaye Neden Gizlenir?

Instagram hikayelerini bazı kişilerin görmesini istemeyebiliriz. Bu yüzden Instagram hesabımız üzerinden hikaye ayarlarına girerek hikayelerimizi görmesini istemediğimiz kişileri engelleriz. Bu işlemi yaptıktan sonra karşı tarafında da hikaye bölümün de yer alamazsınız. Siz hikayeleriniz başkalarına gizlediğiniz gibi başkaları da sizi hikayelerinde gizlemektedir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı