instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram, en yaygın şekilde kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin başında gelir. Çeşitli haberlerin fotoğrafların, anlık durumların paylaşılması sağlanabilir. Bu konu hakkında; paylaşılacak olan hikayelerin gizlenmesi mümkün mü, mümkünse nasıl yapılır, sağlayacağı yarar veya zarar var mıdır, gibi konular bilinmelidir. Yazımızın devamında instagram hikaye gizleme ile ilgii daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca dikkatinizi çekebilir: instagram hesap gizleme

İnstagram Hikaye Gizleme Mümkün Mü?

İnstagram’da paylaşılacak olan hikayelerin gizleme durumu söz konusudur. Bu gizlemenin nasıl yapılacağı, kimlere karşı gizleneceği gibi durumlar kullanıcı tarafından belirlenebilir. İsteğe bağlı olarak; bir kişiye, bir kişi hariç herkese olacak duruma kadar birçok farklı şekilde hikaye gizleme yapılabilir. Bu işlem için gerekli adımlar bilinmelidir.

İnstagram Hikaye Gizleme Aşamaları Nelerdir?

İnstagram hikaye gizleme işlemi tek adımda gerçekleşecek bir işlem değildir. Sırası ile uygulanması gereken durumlar vardır.

Bu adımlar:

  • İlk olarak İnstagram uygulamasına giriş yapılarak hikaye paylaşma alanına giriş yapılır.
  • Hikaye paylaşma kısmında sol üst köşede ayarlar işareti vardır ve bu alana giriş yapılır.
  • Ayarlar kısmında ‘hikaye gizlilik ayarları‘ tercih edilir ve kişilerin isteğine bağlı olarak kısıtlamalar yapılır.
  • Kaydetme seçeneği seçilerek işlem tamamlanmış olur.

Bu durum sonucunda hikaye gizleme yapılmış olur.

Hikayelerin gizlenmesi sağlandığı andan itibaren yapılacak olan paylaşımlarda, yalnızca kısıtlanmayan bireyler hikayelere erişim sağlar. Görülme izni olmayanlar ise erişemez.

İnstagram Hikaye Gizleme Yapıldığında Neler Olur?

İnstagram hikaye gizleme yapıldığı zaman, bu durum yalnızca hikaye kısmı için geçerli olur. Yapılacak olan ana sayfa fotoğrafları paylaşımında ise geçerli kısıtlar etkili olmaz. Hikaye gizleme işlemi yapıldığı zaman, karşı tarafa bu konu hakkında bildirim gitmez. Hikaye gizlilik ayarlarına dair her türlü bilgi, sosyal medya kullanıcısının özel bilgisi olarak kaydedilir.

İnstagram Hikaye Gizleme Neden Yapılır?

Kimi zaman yapılacak olan paylaşımlar, kişilerin İnstagram hesabında ekli olan herkese paylaşılmak için uygun olmayabilir. Bu gibi durumlarda uygun olmayan kişilerin çıkarılması yerine, yapılacak olan paylaşımların saklanma durumu söz konusudur. Ayrıca hikaye gizleme durumu kolay bir şekilde değiştirilecek işlemdir. Bu sayede kişiler, farklı paylaşımları farklı insan kitlesine uygun olarak ayarlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu